Pages Navigation Menu
reklama

Zaproszenie do udziału w grze… RZUTKIJKI już w najbliższą 12.08 niedzielę o godz. 17:00

Zaproszenie do udziału w grze… RZUTKIJKI już w najbliższą 12.08 niedzielę o godz. 17:00

W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, o godz. 17 przy kortach na ul. Śliwkowej w Smolcu odbędzie się turniej pilotażowy nowej gry plenerowej RZUTKIJKI. Ta pozornie prosta zabawa polega na celnym wrzucaniu drewnianych kijków do wiklinowych koszy. Kryje jednak parę niespodzianek: 

– każdy kijek jest inny

– grać i rywalizować w nią mogą wszyscy w wieku 4+ (dzięki kryterium małej stopy młodsi zawodnicy rzucają z mniejszej odległości)

– istnieje możliwość zapunktowania przeciwnika poprzez wrzut do jego kosza

– progresywny system promocji punktowej powoduje, że premiowane są serie celnych rzutów, np. 4 celne rzuty pod rząd to nie 4, ale 1+2+4+8 = 15 punktów itd.

W 2013 roku gra otrzymała dofinansowanie z ramienia PROW na organizację turniejów w gimnazjach 4 gmin zrzeszonych w LIDER A4 (łącznie wzięło w nich udział 750 dzieci). Budżet na nagrody wynosił aż 50%. Od tamtego czasu przepisy gry zostały jeszcze bardziej urozmaicone.

Obecnie jestem na etapie promocji tej gry poprzez organizację turniejów pilotażowych. Turniej w Smolcu będzie czwartą i ostatnią imprezą tego typu.  Do 5 września zamierzam pozyskać fundusze na nagrody (zarówno od władz samorządowych jak i od firm z polskim kapitałem). Jeżeli uzyskam w/w fundusze, to we wrześniu i październiku zamierzam zorganizować kolejne cztery, tym razem większe, turnieje mające na celu wyłonienie 48 najlepszych graczy, którzy powalczyliby 11 listopada 2018 roku w WIELKIM FINALE. Zwycięzca niedzielnego turniej ma zagwarantowany w nim udział bez dodatkowej walki.

Więcej informacji o grze i projekcie na http://niemam.org/

 

zapraszam serdecznie pomysłodawca i organizator

Bartłomiej Nowowiejski

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *