Pages Navigation Menu
reklama

Alejka w nowej szacie

Alejka w nowej szacie

Alejka rekreacyjno- sportowa, czyli dawna ul. Wiśniowa, systematycznie zapełnia się nie tylko spacerowiczami, ale również amatorami wszelkiego rodzaju sportów: biegaczy, rolkarzy, deskorolkarzy i kolarzy.

,,Stowarzyszenie Mieszkańców’’ postanowiło upiększyć to miejsce, instalując na płocie i pod płotem ogrodzenia, skrzynki z doniczkowymi kwiatami. Znajduje się tam również pojemnik na wykorzystane przez naszych mieszkańców doniczki, które można tam umieścić idąc na spacer. Zostaną one potem prawdopodobnie wykorzystane na nowe nasadzenia.

W tym miejscu należy chyba podziękować Stowarzyszeniu za ten trafiony pomysł.  Wiele przyjemniej jest pospacerować lub pobiegać alejką z jednej strony otoczonej łanem kwitnącego obecnie rzepaku, a z drugiej doniczkami kwitnących pelargonii.

 

Należy przy tym podkreślić, że atrakcyjność alejki wzrasta z tygodnia na tydzień. Na jazdę na rolkach zjeżdżają tam amatorzy tego sportu nawet z innych, pobliskich miejscowości. Czasami w zatoczce gospodarczej bramy lotniska można zobaczyć auta, z których wysiadają osoby i mocują do nóg rolki, a potem kierują się na asfaltową nawierzchnie alejki.

Jest to nie tylko wymarzone miejsce do uprawiani tego sportu, ale jest ono przede wszystkim bezpieczne – szczególnie dla naszych maluchów.

CED            

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *