Pages Navigation Menu
reklama

Co dalej z remontem ul. Głównej? Od poniedziałku 23 października wznowienie prac

Co dalej z remontem ul. Głównej? Od poniedziałku 23 października wznowienie prac

Dokładnie miesiąc temu ruszył remont drogi powiatowej w kierunku Krzeptowa czyli ul. Głównej, po sfrezowaniu asfaltu na odcinku od skrzyżowania do piekarni, prace jednak zamarły. Pewnie większość z nas zastanawia się dlaczego remont  nie posuwa się naprzód? Z takim też pytaniem zwróciliśmy się dziś do naszego radnego powiatowego, Hieronima Kurysia. Poniżej zamieszczamy uzyskane informacje:

„Jestem na bieżąco w kwestii remontu ul. Głównej, bo wiem, jaka to ważna dla naszych mieszkańców sprawa. Mogę zapewnić i uspokoić, że pracę zostaną w najbliższych dniach wznowione i zostaną zakończone zgodnie z terminem czyli jeszcze w tym roku. Po zdjęciu warstwy asfaltu i w niektórych miejscach jeszcze poniemieckiej kostki brukowej okazało się, że właśnie pod nią znajduje się dosyć nietypowa podbudowa drogi. Z racji, że nie było pewności, czy będzie ona w stanie przenieść wszystkie spodziewane obciążenia, niezbędne było wykonanie dodatkowej ekspertyzy, a to niestety chwilę trwało. Na szczęście mamy już wszystkie niezbędne informacje i prace remontowe znów nabiorą tempa. My natomiast będziemy mieć pewność, że zarówno w obszarze wsi, jak i na odcinku pomiędzy Smolcem a Krzeptowem, gdzie wykonawca również w najbardziej newralgicznych punktach zlecił na własny koszt dodatkowe badania podbudowy, będzie wykonane wszystko należycie i posłuży nam przez długie lata. Nieplanowane badania spowodowały wprawdzie opóźnienie, ale dzięki nim zwiększony został nieznacznie zakres robót, co zaprocentuje jeszcze większą trwałością drogi. Za te opóźnienia przepraszamy, a bardziej szczegółowe informacje pod moim numerem telefonu 605745010.”

TAS

10 komentarzy

 1. A co z drogą Smolec-Mokronos (nr370)? Niebawem zniknie pochłonięta przez pola.
  To jest jedna wielka kpina z drogami w okolicach Smolca. Wszystkie remontowane są w kierunku Krzeptowa w którym to wiadomo kto mieszka.

   
  • Pan radny na to pytanie nie odpowie, bo jest niewygodne… Oprócz nawierzchni drogi 370 przydało by się zająć drzewami rosnacymi wzdłuż niej…

    
 2. Poza tym też warto pomyśleć o drodze do Skałki. Zwiedziłem trochę Polski lokalnej i nawet na wschodzie mają lepszy asfalt niż u nas pod Wrocławiem. Widzę, że się u nas zmienia, ale musimy też nadgonić to, co było zaniedbywane przez lata. A wiadomo, że opcja polityczna jest niezmienna od lat.

   
 3. Witam serdecznie, droga 370 jest drogą wojewódzką. Niestety nie ma na to żadnego wpływu gmina ani powiat a szkoda, bo droga jest rzeczywiście w fatalnym stanie i gdyby była własnością gminy lub powiatu to mielibyśmy wpływ na to. Szkoda też że na terenie naszej gminy i powiatu nie mamy żadnego przedstawiciela w radzie wojewódzkiej. Najbliższy radny wojewódzki jest z Wrocławia. Dziękuję za zainteresowanie się naszymi lokalnymi sprawami i problemami oraz zachęcam do zapoznania się z danym problemem zanim zacznie się podając mylne fakty. Zapraszam i zachęcam do kontaktu i służę pomocom – 605 745 010

   
 4. Do Pana Hieronima.
  Nie można wychodzić z założenia, że droga 370 jest drogą wojewódzką i nic z tym nie da się zrobić. Leży na terenie gminy i obowiązkiem gminy jest interweniowanie w sprawie jej remontu. Może trzeba w to media zaangażować. Kilka lat temu pisałem do zarządcy tej drogi list i dostałem odpowiedź, że mają ją remontować bodajże w 2013 roku. Nic oprócz wymalowania oznakowania poziomego się nie stało. Tak naprawdę to droga nadaje się do zamknięcia bo nie spełnia żadnych standardów. Pewnie (tfu, tfu) musi się coś wydarzyć żeby ktoś z włodarzy się w końcu za to wziął. Tak więc – psim obowiązkiem Burmistrza jest interwencja w sprawie generalnego remontu drogi!!! Jeśli ktoś uważa inaczej to nie rozumie istoty samorządności.

   
 5. Zgadzam się, że droga 370 nadaje sie tylko do natychmiastowego zamknięcia. To jest jakis ogryzek a nie droga. Dlaczego Gmina nie interweniuje intensywnie w sprawie rmontu tejże drogi?!! Urzędnicy gminni, reprezentujcie nas odpowiednio wobec innych władz!!

   
 6. Podzielam kolegów Swojego i przemusia, droga 370 nadaje sie do zamkniecia, a pan Kurys powinien sie wstydzic wypowiedzi typu, nie moje podworko, nie moj interes.

  A co do powyższego artykułu. Prawda jest taka, iż opóźnienie wynikało z wycofania się poprzedniego wykonawcy po tym jak zerwał asfalt i ujrzał poniemiecką kostkę granitową na spodzie, której się rzekomo nie spodziewał. Koszty renowacji przewyższały budżet owej firmy i najzwyczajnej ona się wycofała. Stąd miesięczny zastój, a nie ‚ekspertyzy’ Na szybcika trzeba było szukać nowego wykonawcy. Owszem, już jest, ale przez komplikacje, chodnika od piekarni aż po ulicę Tatarakową… nie będzie. Będzie ‚pobocze’. A już po jakości wykonanych robót można się spodziewać jakiego rodzaju pobocze to będzie. Pomijam fakt, że jak zjedzie się z jezdni na pobocze, czeka nas ok 25cm spadek, co grozi uszkodzeniem pojazdu dolnych partii karoserii.

   
  • Mija się Pan z prawdą i to w wielu punktach. Wykonawca wciąż jest ten sam czyli firma STRABAG,nikogo nikt na szybcika nie szukał, że jest kostka było wiadomo od początku, zresztą ,miejscami było widac ją gołym okiem. Proszę siegnąć do dokumentacji przetargowej, to tam Pan się dowie, że ten odcinek gdzie zrywana jest wlaśnie kostka, miał być właśnie w ten sposób przebudowany i położona kanalizacja burzowa. Skąd ma Pan informację, że chodników nie będzie? W starostwie nikt nic nie wie na ten temat.

    
   • Dzień dobry Panie Podpis pewnie znamy się bardzo dobrze ale niestety ja nie wiem kim Pan jest, bo nazwisko Podpis nic mi nie mówi. Tak czy inaczej jest pan moim zagorzałym przeciwnikiem nie wiem z jakiego powodu, ale to nie ważne. Chciałem tylko sprostować Pana wpis, to znaczy poza podaniem prawidłowo mojego nazwiska to cała reszta Pana komentarza mówiąc delikatnie jest nieprawdziwa. Pozdrawiam i życzę więcej tolerancji i sympatii do mojej osoby oraz innych ludzi. Dziękuję Hieronim Kuryś

     
 7. Zostawmy ul.Główną. Wznawiam pytanie – co z drogą 370? Rozumiem, że trzeba mieć człowieka w radzie wojewódzkiej. Czyli jak budowali AOW to mieli swojego człowieka w rządzie. Co to za wytłumaczenie. Ludzie, tak to można dzieciom w przedszkolu tłumaczyć. Od czego są władze gminne????????????????????????

   

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *