Pages Navigation Menu
reklama

Czy mogliśmy mieć MPK w Smolcu już w 2017 roku?

Czy mogliśmy mieć MPK w Smolcu już w 2017 roku?

Dnia 24  stycznia 2019 r. na posiedzeniu Komisji Dróg, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego zapoznano się z dokumentacją dotyczącą porozumienia z 7 grudnia 2009 r.  pomiędzy Gminą Wrocław a Gminą Kąty Wrocławskie w sprawie wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na obszarze miasta Wrocławia i Gminy Kąty Wrocławskie. 28 sierpnia 2017 r. podpisano aneks, na mocy którego miano utworzyć 4 linie komunikacji miejskiej łączące Wrocław z Gminą Kąty Wrocławskie: 133, 609, 807 (Wrocław [Wzgórze Partyzantów] – Smolec – Mokronos Górny – Mokronos Dolny – Nowa Wieś Wrocławska [Prologis Park]) i 877 (Wrocław [FAT] – Mokronos Dolny – Mokronos Górny – Smolec – Krzeptów).  Zrealizowano tylko i wyłącznie linie 133 i 609, a pozostałe nie.

Nasuwa się pytanie: dlaczego nie wdrożono aneksu z dnia 28 sierpnia 2017 r., który dawał szansę utworzenia komunikacji podmiejskiej w Smolcu, Krzeptowie i Mokronosach? Jako przewodniczący Komisji uważam, że w obecnej dyskusji na temat transportu lokalnego ten problem zostanie rozwiązany i komunikacja MPK zagości na terenie Smolca i innych miejscowości, bo jak widać wola ze strony Wrocławia jest duża.

C.D.sprawy aneksu dotyczącego porozumienia na utworzenie linii autobusowych 807 i 877.

Na sesji Rady Miejskiej w dniu 31 stycznia 2019 r. został poruszony tak ważny dla mieszkańców temat aneksu dotyczącego utworzenia linii autobusowych 807 i 877 mających połączyć Smolec, Krzeptów i Mokronosy z Wrocławiem. Wyjaśnienie tej sprawy przybiera dziwny obrót. Okazuje się, że były burmistrz nie zna treści tego dokumentu i nigdy nie widział go na oczy! Nasuwa się pytanie: czy jego były zastępca zapomniał pokazać mu ów aneks? Czy prowadził własną politykę transportu lokalnego bez konsultacji ze zwierzchnikiem? Pamiętajmy, że dokument ten ujrzał światło dzienne dopiero w styczniu 2019 r. i nie został przedstawiony żadnemu radnemu, Komisji Dróg, a tym bardziej Mieszkańcom. Trudno dać wiarę, że ówczesny włodarz naszej Gminy nic o tym nie wiedział. Obecnie trwają prace nad koncepcją transportu lokalnego (ma być gotowa do 30 czerwca 2019 r.), która ma obejmować połączenia komunikacyjne z Wrocławiem. Ze strony tamtejszych władz jest wola realizacji tego porozumienia. Jeśli ktoś z Państwa chce znać więcej szczegółów, to zachęcam do kontaktu ze mną: 508 203 791 i psobko@katywroclawskie.pl.

Z poważaniem

Przewodniczący Komisji Dróg, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

Piotr Sobko

Fot. MPK Wrocław

 

57 komentarzy

 1. Wobec tego należy zatem zadać następujące pytanie.Kto lub co stanęło na przeszkodzie, aby linie te zostały uruchomione już w roku 2017. Czy ktoś jest w stanie na nie odpowiedzieć>

   
  • Podpisuję się pod pytaniem. Bardzo proszę, aby radny Piotr Sobko nie chwalił się jedynie tym, że ten problem rozwiąże, tylko wytłumaczy rzeczowo dlaczego MPK nie pojawiło się wcześniej. Skoro dokumenty zostały podpisane jeszcze przez poprzedniego burmistrza 1,5 roku temu, oznacza to, że poprzednia władza chciała wprowadzić MPK. Dlaczego tego nie zrobiono? Bardziej chwytliwego tytułu nie mógł Pan wymyślić, szkoda, że w treści same lanie wody, bo nawet nie dostaliśmy odpowiedzi na pytanie, które zostało przez Pana zadane… Szanowna władzo, proszę nam nie mydlić znowu oczu, bo już nam się to znudziło. Bardzo proszę o korektę do tego artykuły wraz z konkretami. To, że problem komunikacji z miastem (MPK) zostanie rozwiązany, słyszałam już 10 lat temu od Pana Burmistrza Kopeć.

    
   • Dokładnie, wogole niech w/w radny w końcu coś załatwi bo mam wrażenie że piar to ma opanowany, ale wiemy kto był w poprzedniej kadencji radnym i tam samo pięknie opowiadał że załatwi oświetlenie gdy przekonywał ludzi ze dziesiątki samochodów ciężarowych przejeżdżające przez jedną ulice nie będzie uciążliwe Panie Zlotousty proszę się wykazać bo bajki ciągle słyszymy.

     
    • Proszę napisać konkretnie, o jakie oświetlenie Pani chodzi, a Piotr Sobko na pewno Pani odpowie. Jeśli chodzi o zdanie „przekonywał ludzi ze dziesiątki samochodów ciężarowych przejeżdżające przez jedną ulice nie będzie uciążliwe” to proszę również o konkrety. Piotr na pewno odniesie się do niego. Znam go już długo i to zdanie kompletnie nie pasuje mi do niego.

      
  • Szanowny Panie Edmundzie, ewentualne środki budżetowe na utworzenie tych linii mogłyby zostać uruchomione w 2018 r. – to wynika z procedury uchwalania budżetu. Aneks podpisano w sierpniu 2017 r. – szkoda, że nikt o nim nie wiedział.

    
   • Nie wiedział?, przepraszam, a obecni radni przypadkiem nie byli także w poprzedniej kadencji?, widać jak ładnie nas reprezentowali, mam nadzieję że zetrą plamę

     
    • Szanowny panie Tomaszu, powtarzam jeszcze raz: nikt o podpisaniu owego aneksu nie wiedział. Zgodnie z art. 31 ustawy o samorządzie gminnym to burmistrz kieruje bieżącymi sprawami gminy oraz reprezentuje ją na
     zewnątrz. Zgodnie z art 33 pkt 4 tejże ustawy burmistrz może powierzyć prowadzenie określonych spraw gminy w swoim imieniu zastępcy wójta lub sekretarzowi gminy. Radny nie ma prawa podpisywać się pod takim dokumentem.

      
 2. MPK w Smolcu ???? hura!!!

   
 3. Ale to dowodzi że można :), w takim razie nowe władze powinny się szybko wykazać, trzymam kciuki

   
 4. Tym którzy sie przyczynią smolczanie beda nosic na rekach :)

   
 5. witam. Czy dzieci będą miały ,tak jak we Wrocławiu darmowe przejazdy autobusem na legitymację szkolną?

   
 6. Skoro Aneks został podpisany i jego wejście w życie miało miejsce 01.09.2017 to ja się pytam gdzie są te dwie linie ? Która ze stron nie wywiązała się z warunków umowy ?

   
 7. Bicie piany i tyle, zero konkretów

   
 8. Co ciekawe , temat został kompletnie przemilczany podczas wyborów , tymczasem było wiadomo że aneks był.
  Prosimy naszych radnych obecnych , ktorzy byli radnymi w poprzedniej kadencji (a wiec prawie wszyscy) o konkretne wyjasnienia .

   
 9. Temat nie został przemilczany, ponieważ o istnieniu owego aneksu nie wiedział nikt. Były burmistrz twierdzi, że ten dokument widzi po raz pierwszy w życiu.

   
 10. Ciekawe tylko, kto podpisał ten aneks skoro nikt o nim nie wiedział… ? Jak to możliwe,że sprawa na której realizację czeka wiekszość Smolca, jest z „archiwum X”? Dziekuję za tak działający urząd…

   
 11. W głowie mi się nie mieści jak tylko zrzucacie wine na była władze… to, ze zmienił się burmistrz, to nie znaczy, ze zmieniła sie cala rada. Powinni państwo wykazać sie kompetencją i obyciem w takim razie, a nie jak niedoświadczone dzieci mówić „to nie ja!”. Sama zagłosowałam na zmianę, ale chyba to nie było najlepsze rozwiązanie. Proszę się wykazać bo to jest wstyd co robicie…

   
 12. Do podpisania aneksu są potrzebne dwie strony tj.ktoś z Wrocławia i ktoś z Kątów Wrocławskich-a więc kto???? imię i nazwisko.Tłumaczenie byłego Burmistrza mało wiarygodne.Jak można przeoczyć tak ważny dla Gminy dokument????Radni nie wiedzieli o jego istnieniu,a także Burmistrz,ktoś tu kręci.

   
  • Ktoś tu chciał się pochwalić jak to cudownie teraz rządzi, a jednocześnie potwierdzić, że to była dobra zmiana! Ale czy nie za szybko Panowie? Najpierw coś załatwcie, DOWIEDZCIE SIĘ WSZYSTKIEGO, a dopiero potem oskarżenia i komentarze w stylu „to nie my, to były burmistrz. My przecież jesteśmy super- dobra zmiana”. Wydaje mi się, że ten cały artykuł to pic na wodę, tak jak Pani Ewa wyżej napisała- bicie piany, tylko po to żeby wzbudzić w nas, mieszkańcach, emocje i żeby było po prostu głośno. Moje osobiste odczucia są takie, że po raz kolejny chcieli tylko wzbudzić niechęć do poprzedniej władzy udostępniając ten aneks, nie wiedząc nic konkretnego. Po prostu żeby ludzie gadali, że mieliśmy złego burmistrza. Ale efekt chyba nie jest taki jak chcieli. Nieczysto! Proszę coś zadziałać, bo póki co to lipa…

    
  • Już odpowiadam: aneks został podpisany przez zastępcę burmistrza Mieczysława Repsa (z upoważnienia ówczesnego Burmistrza) i kontrasygnowany przez panią Skarbnik: https://www.facebook.com/aspsobko/photos/pcb.240155113574955/240128866910913/?type=3&theater
   Sam fakt podpisania tego aneksu jest czymś bardzo pozytywnym. Świadczy to o tym, że Gmina Wrocław jest na to otwarta (taka możliwość istniała już w 2009 r.). Do 30 czerwca mają skończyć się prace nad koncepcją transportu lokalnego obejmującą połączenia komunikacyjne z Wrocławiem. Były burmistrz twierdzi, że ten aneks z 2017 r. zobaczył dopiero w ubiegły czwartek. Mleko już się rozlało, choć, moim zdaniem, trzeba wyjaśnić, jak doszło do takiej sytuacji. Myśląc zdroworozsądkowo, to przecież uruchomienie w 2018 r. linii 807 i 877 znacznie wzmocniłoby wyborcze szanse ówczesnego burmistrza w Smolcu. Tak się jednak nie stało. Przeszłość trzeba wyjaśnić i iść w przyszłość. A raczej jechać :-)

    
 13. Tego nima, tego nima – taka gmina, taka gmina.

   
 14. DZIWNA SPRAWA! Zwłaszcza ,że Pan Kotlarz był wiceprzewodniczącym rady gminy i widać jaki zorientowany w temacie. Niech Pan Sobko odpowie!! Może Pan zamiast pisać kolejne dzieło o historii Smolca zainteresuje się teraźniejszością.

   
  • Szanowna Pani, nie wiedział o tym również przewodniczący Rady. A o tym, czym będę się interesować i o czym pisać zdecyduję ja, dobrze? ;-) Pozdrawiam Panią serdecznie :-)

    
 15. Jak to możliwe, że nikt o tym nie widział skoro ktoś ten aneks podpisał? Dlaczego przez takie zaniedbania cierpią mieszkańcy Smolca i nikt z tym nic nie robi? Moze mieszkańcy powinni tez zapomnieć płacić podatki do gminy…

   
 16. Pan Reps podpisał aneks,Pani skarbnik też podpisała i co zapomnieli o tym fakcie poinformować swojego ówczesnego szefa????Pytanie dlaczego jedno i drugie zapomniało??????Brawo,takie rzeczy tylko w Kątach.

   
 17. Wyglada na to ze to jakies wyborcze rozgrywki, albo krycie współpracy z Trako. Bo gdyby w 2018 zaczeło jezdzic MPK to byly Burmistrz Antoni Kopec (moze) wygrałby wybory. Kwestia winy to sprawa dla prokuratury, nam pozostaje żal .
  Tak czy siak, skoro Wrocław sie zgadza, to prosimy uruchomic ze srodkow specjalnych komunikacje miejska MPK i zakonczyc natychmiastowo wspołprace z Trako (to bedzie łatwe).
  Przeciez chyba wiadomo o co proszą mieszkańcy , i tylko takich wiesci oczekujemy na te chwile.

   
 18. Nie ulega wątpliwości, że komuś jest nie na rękę, żeby w Smolcu było wrocławskie MPK.

   
 19. Chcialbym zobaczyc co o tym mysli nasz obecny burmistrz. Jesli ktos posiada jakas informacje prosze o zamieszczenie.

   
  • Pan burmistrz Łukasz Zbroszczyk wypowiedział się na ten temat na profilu Smolec24.pl w serwisie społecznościowym Facebook: „Szanowni Państwo, Wyjaśniając zaistniałą sytuację to nie radny Piotr Sobko odkrył porozumienie, on jako pierwszy otrzymał je, bo jest przewodniczącym komisji odpowiedzialnej za komunikację publiczną, następnie dokument został przesłany wszystkim radnym. Będąc na spotkaniu w Urzędzie Miasta Wrocławia w trakcie rozmów, w trakcie omawiania naszej gminnej koncepcji, udowadnia, że musimy podpisać porozumienie dot. komunikacji aglomeracyjnej ze wspólnym biletem, z autobusem MPK. Dyrektor departamentu podsunął mi dokument i zwrócił się do mnie, Panie burmistrzu ja rozumiem Pana, rozumiem potrzeby mieszkańców gminy. Takie porozumienie gmina Kąty już podpisała w 2017r. należy tylko zrealizować postanowienia tego dokumentu i w tym momencie poznałem treść tego porozumienia. Więc nie zostaje nam nic innego jak szukać optymalnych rozwiązań i wprowadzić je w życie, ale wymaga to czasu i analiz bo jak wiemy linia Krzeptow/Smolec/Mokronosy się nie sprawdziła. Czy były pieniądze na to porozumienie tak rok 2017 i 2018 był zamknięty nadwyżką która Rada Gminy rozdysponowała w ciągu 2 tygodni.” Były burmistrz zajął w tej sprawie stanowisko na ostatniej sesji w dniu 31 stycznia 2019 r. dostępnej tutaj Gmina Kąty Wrocławskie – transmisja sesji (mniej więcej od 5 godziny i 57 minuty sesji). Myślę, że obaj panowie są dostępni i mogą odpowiedzieć Panu na to pytanie.

    
   • „analiz bo jak wiemy linia Krzeptow/Smolec/Mokronosy się nie sprawdziła. ”
    Kiedy to bylo? Ile mieszkancow mieszkalo wtedy we wspomnianych miejscowosciach?

     
 20. Chcialbym zobaczyc ustosunkowanie sie do tego obecnego burmistrza.

   
 21. Dlaczego zarzadzajacy nie słyszą o co proszą mieezkańcy? Prosimy o pilne uruchomienie MPK w Smolcu! Ile mozna czekac?

   
 22. Wciąż nie ma konkretnie, od kiedy więc będzie MPK w Smolcu???.

   
  • W tym roku na pewno nie. Zadam to pytanie na najbliższej sesji. Zresztą, można to zrobić wcześniej, ponieważ Komisja Dróg, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pod przewodnictwem Piotra Sobko zbiera się w tym miesiącu dwa razy: 14 i 19 lutego. Powyżej ma Pan kontakt do Piotra – proszę z nim porozmawiać.

    
   • W tym roku nie?! Dlaczego? Oglądałam nagranie z sesji i Pan Kopeć wyraźnie powiedział, że porozumienie zostało podpisane, już pomijam fakt, że nikt o tym nie wiedział, pan Burmistrz zapomniał, co jest pokręcone- ale nie ma to takiego znaczenia, PONIEWAŻ w roku 2017 i tak nie było możliwości! Kilka lat temu (wtedy ulica Chłopska wyglądała tak jak część po stronie Wrocławia) na zebraniu z burmistrzem zostało zadane pytanie o MPK i otrzymaliśmy od Pana Antoniego Kopcia odpowiedź, że choćby bardzo chciał to MPK nie zostanie uruchomione, ponieważ nie ma odpowiednich warunków na przejazd autobusu (takiego jakie kursują po Wrocławiu), najpierw trzeba zrobić remont drogi… Czekałam na nową drogę. Nowa droga już jest, łącznik w planie, więc co z tymi środkami? Wyraźnie zostało powiedziane, że można przeznaczyć środki na mpk w 2019. Dlaczego nowa władza, której PRIORYTETEM PODCZAS KAMPANII BYŁO URUCHOMIENIE MPK, nie znalazła środków na to w 2019 roku? Temat MPK w Smolcu Wygląda mi tylko na kiełbasę wyborczą, żeby zebrać głosy.

     
   • Bardzo prosiłabym o ustosunkowanie się obecnego burmistrza do tych komentarzy i o odpowiedź od Pana Zbroszczyka osobiście. Nie w imieniu Pana Kotlarza.

     
 23. W tym roku nie????, chyba Państwo sobie kpicie, trzeba było przed wyborami ogłosić że tyle Wam zajmie, żałosne są środki rezerwowe, tysiące ludzi czeka, kto aneksowal więc Trako??? Jeśli reaktywowanie aneksu tyle zajmuje to przepraszam ale zmiana burmistrza była błędem, a tym bardziej ponowny wybór radnych, którzy nic nie widzą, nie słyszą nie wiedzą

   
 24. Miało być lepiej,ale nowy Burmistrz i nowi „starzy”radni chyba płacą frycowe,miała być świeża krew,świeże spojrzenie i co????Szkoda że o tym że MPK w Smolcu może będzie w 2020 nie wspomniano w kampanii wyborczej,mam wrażenie jak by ktoś tu torpedował starania o MPK w Smolcu.A Traco się cieszy,że nie ma konkurencji.

   
 25. Dlaczego nie w tym roku??? Czy każda dobra zmiana na która czekają mieszkańcy musi trwać wieki? Po czym okazuje sie ze ktoś czegoś nie dopełnił, nie załatwił… Prosimy o MPK w tym roku!

   
 26. Oh ludzie, jacy wy naiwni… Jeszcze przed wyborami pisałam tu komentarz na temat tego, że „nowy, lepszy burmistrz” nie załatwi nam MPK, a wy jak młode pelikany, wszystko łykaliście. Tylko wystarczyło rzucić hasło „MPK DO SMOLCA” i byście na każdego zagłosowali. Cóż, teraz wszystko wyszło, ale człowiek uczy się na błędach. Szkoda tylko burmistrza, który mocno partycypował połączenie Smolca z Wrocławiem, z uwagi na to, że doświadczał takich samych niedogodności jak my, bo mieszkał między nami i widział te problemy. A pan Zbroszczyk z drugiego końca gminy już niekoniecznie będzie wiedział o wszystkim co się w Smolcu dzieje ;)

   
  • W punkt. Burmistrz był z Krzeptowa: oświetlenie, droga, chodniki Burmistrz z „drugiego końca Gminy”- ich problemy

    
 27. Dlaczego cały artykuł został zmieniony??
  Teraz przedstawione sa suche fakty, bez ’ukrytych’ szpilek do wbicia, gdyby społeczność podchwyciła ten hejt na poprzednia wladze. Sprawa przybrała inny kierunek niż państwo oczekiwali i nagle została zmieniona treść artykułu, czy co jest tego motywem?

   
  • Ok, p.Zuzanna prosiła o korektę. *Niemniej jednak dziekuje za sprostowanie. Powodzenia

    
   • O jakie sprostowanie Pani/Panu chodzi?

     
    • Pierwotnie artykuł miał zupełnie inna formę, także domyślam się, ze został zmieniony, po to aby przedstawić BEZSTRONNOSC. Jezeli sie myle, to chyba brak mi już słów do tego co sie teraz w gminie dzieje…

      
    • Proszę sobie porównać tę „całkiem inną formę”. Niestety od zaklinania rzeczywistości ona się nie zmienia. Jak widać tekst został wygładzony stylistycznie, meritum pozostaje nietknięte, łatwo zarzucać „że wyglądał całkiem inaczej”, co zupełnie mija się z prawdą. Jest ciąg dalszy tekstu, co zostało jasno zaznaczone, bo i sprawa jest rozwojowa, więc może i kolejne uzupełnienie będzie: Dnia 24.01.2019 na komisji DBiPP zapoznano się z dokumentacją dotyczącą porozumienia wraz z aneksami pomiędzy Gminą Wrocław a Gminą Kąty Wrocławskie w sprawie wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na obszarze miasta Wrocławia i Gminy Kąty Wrocławskie.Mówi ona o utworzeniu 4 linii łączących Wrocław z Gminą:133,609 oraz 807 i 877. Zrealizowano linie 133,609 ,a linie,które miały połączyć:807-Wrocław-Smolec-Mokronosy-Nowa Wieś Wrocławska, 877-Wrocław-Mokronos Dolny-Mokronos Górny-Smolec-Krzeptów pozostały w planach.Nasuwa się pytanie retoryczne:Dlaczego nie wdrożono aneksu z dnia 28.08.2017 ,który dawał szansę utworzenia komunikacji podmiejskiej w Smolcu ,Krzeptowie , Mokronosach. Jako przewodniczący komisji uważam ,że w obecnej dyskusji na temat transportu lokalnego ten problem zostanie rozwiązany i komunikacja MPK zagości na terenie Smolca i innych miejscowości,bo jak widać wola ze strony Wrocławia jest duża.

      
 28. Korekta artykułu, słabo ta strona zaczyna wyglądać. Widać pod czyje dyktando pisze, pora chyba na niezależny portal. I mam wrażenie że starzy – nowi radni robią coś ale jak mają coś z tego ( do ubezpieczyć, tu imprezkę zrobić), a rzeczy dla gminy głęboko…. w niepamięć, grunt że na kolejne latka radnym jest. I takie małe przypomnienie jeden z radnych przed wyborami opowiadał na fb jak to jeszcze przed wyborami był i rozmawiał we Wrocławiu o mpk, tam mu nie powiedzieli ze aneks był podpisany czy kłamał??? Przy każdym remoncie w Smolcu fotograruje się, ale może pora coś zrobić razem z drugim od imprez?

   
  • Tu proszę oryginał tekstu, jak widać został wygładzony stylistycznie, meritum pozostaje nietknięte, łatwo zarzucać „że wyglądał całkiem inaczej”, co zupełnie mija się z prawdą. Jest ciąg dalszy tekstu, co zostało jasno zaznaczone, bo i sprawa jest rozwojowa, więc może i kolejne uzupełnienie będzie: Dnia 24.01.2019 na komisji DBiPP zapoznano się z dokumentacją dotyczącą porozumienia wraz z aneksami pomiędzy Gminą Wrocław a Gminą Kąty Wrocławskie w sprawie wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na obszarze miasta Wrocławia i Gminy Kąty Wrocławskie.Mówi ona o utworzeniu 4 linii łączących Wrocław z Gminą:133,609 oraz 807 i 877. Zrealizowano linie 133,609 ,a linie,które miały połączyć:807-Wrocław-Smolec-Mokronosy-Nowa Wieś Wrocławska, 877-Wrocław-Mokronos Dolny-Mokronos Górny-Smolec-Krzeptów pozostały w planach.Nasuwa się pytanie retoryczne:Dlaczego nie wdrożono aneksu z dnia 28.08.2017 ,który dawał szansę utworzenia komunikacji podmiejskiej w Smolcu ,Krzeptowie , Mokronosach. Jako przewodniczący komisji uważam ,że w obecnej dyskusji na temat transportu lokalnego ten problem zostanie rozwiązany i komunikacja MPK zagości na terenie Smolca i innych miejscowości,bo jak widać wola ze strony Wrocławia jest duża.

    
   • Były Burmistrz miał 20 lat na uruchomienie linii do Wrocławia !!!. Do dziś jej nie ma. Teraz słyszymy że nic nie wiedział o aneksie który podpisał w 2017 roku jego zastępca oraz skarbnik. To jakaś kpina ?!. Proszę nie robić z mieszkańców idiotów. Nie dziwię się obecnemu Burmistrzowi, że będzie potrzebny jeszcze czas na odkręcenie tego bajzla.

     
    • Ale obecny burmistrz sam, a raczej p. Kotlarz, bo burmistrzowi coś się nie śpieszy żeby do Smolca zaglądać, napisał, że MPK nie załatwi. Gdyby nie to porozumienie to sprawa MPK byłaby jeszcze bardziej w tyle. Swoją drogą- zawsze mnie to bawi jak mieszkańcy Krzeptowa plują na byłego burmistrza HaHa ;) przecież wy jesteście najbardziej zadbaną miejscowością w gminie, tam zawsze wszystko było idealnie. Jak lampa nie świeciła to jeszcze tego samego dnia burmistrz zgłaszał, że nie świeci i w błyskawicznym tempie wszystko działało. Pozdrawiam

      
 29. Dlaczego trzwba tyle na to czekać? Czy naprawde nie da sie załatwić MPK szybciej?

   
 30. Porażka. Zdecydowanie MPK powinno już u nas hulać, bo nie raz nie dwa Trako wcale nie raczy przyjechać.

   
 31. MPK w Smolcu cały czas blokują progi zwalniające na Żwirki i Wigury (min. również szerokość tej drogi dojazdowej i posadowionych budynków od drogi). Dopiero po wybudowaniu łącznika (rondo Graniczna) daje możliwości (porozumienie z 2009 czy 2017r. nie rozwiązało by problemu dojazdu MPK)
  Do tego droga między Smolecem a Mokronosem wymaga pilnego remontu.

   
 32. Skoro można było zrobić super drogę do Krzeptowa, to killa progów czy łącznik nie jest żadnym wyzwaniem. Wystarczy chcieć i zainteresować się tematem. Ale chyba nasi rządzący po prostu nie chca…

   
 33. W jaki sposob ma jechac mpk przez krzeptow do smolca skoro zrobili tam tak wysokie progi ze idzie tlumik urwac

   
 34. a tak z innej beczki… co to za nowy przystanek autobusowy powstał niespodziewanie kilka dni temu na ul Polnej??? może to już jest ta nowa linia MPK???

   
  • Z naszych informacji wynika, że to przystanek dla autobusu szkolnego.

    

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *