Pages Navigation Menu
reklama

Finał obchodów 700–lecia Smolca rozpoczęty!

Finał obchodów 700–lecia Smolca rozpoczęty!

W piątek 10 czerwca 2016 r. 700 lat istnienia Smolca uczcili sportowcy z naszych lokalnych klubów. 36 zapaśników z gminy Kąty Wrocławskie i z Wrocławia stanęło do walki w kilku kategoriach wagowych. Dla wielu z nich był to pierwszy start!  Wielu wszechstronnie utalentowanych musiało dziś wybierać, w których smoleckich zawodach wystartować, gdyż odbywały się w tym samym czasie, a jeszcze inni  – starsi zapaśnicy z Wrocławia – przebywają właśnie na zgrupowaniu i zawodach w Norwegii.

Zmagania otworzył Prezes Dolnośląskiego Związku Zapaśniczego pan Mariusz Kryczyc, a walki sportowców sędziował  pan Jakub Szczepaniak – sędzia klasy międzynarodowej z Wrocławia.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył Śląsk Wrocław, na drugim miejscu uplasowały się Tygrysy Smolec, a na trzecim Lotnik Wrocław. W klasyfikacji indywidualnej  – jak powiedział nam Hieronim Kuryś – trener smoleckich Tygrysów – zwyciężyli wszyscy i wszyscy otrzymali piękne medale i ciekawe pakiety startowe, ze słodyczami i upominkami symbolizującymi obchody 700 – lecia; a to wszystko w kolorowych workach z nowych – bo utworzonym właśnie z okazji rocznicowych obchodów – logo naszej miejscowości.

Zapaśnikom i trenerom gratulujemy!!!

ENF

Dziecięcy turniej piłkarski organizowany przez klub Sokół Smolec w ramach obchodów 700- lecia Smolca, można uznać za niezwykle udany. Przede wszystkim ze względu na bardzo radosną  atmosferę panującą podczas zawodów oraz ze względu na sporą liczbę uczestników. W turnieju wzięli udział  chłopcy zrzeszeni w klubie, aczkolwiek każda osoba, która przyszła tego dnia na boisko odpowiednio wcześniej  mogła spróbować swoich sił w minigrach (3 przeciwko 3).  W sumie udział wzięło ponad 80 dzieci, których zmagania obserwowało liczne grono rodziców. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach: Przedszkolaki, Skrzaty, Żaki oraz Orlicy. Ideą turnieju było nawiązanie do „piłki ulicznej” gdzie uderza się piłkę do wielu bramek, nie ma sędziów,  a zawodnicy sami podejmują decyzje (bez instrukcji trenera). Liczy się tylko zdrowa rywalizacja! Stąd też nie nagradzano zwycięzców tylko wszystkich uczestników, dumnych mieszkańców Smolca!
Sebatian Neska

No Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. 700-lecie Smolca – przeżyjmy to jeszcze raz… | Smolec 24 – Poznaj Smolec z lepszej strony - […] był dniem uczniowskich zmagań w smoleckich klubach sportowych, o których możesz poczytać>TUTAJ<, niedzielę wypełniły uroczystości oficjalne, o których też…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *