Pages Navigation Menu
reklama

II Smolecki Orszak Trzech Króli już 6 stycznia

II Smolecki Orszak Trzech Króli już 6 stycznia

Orszak Trzech Króli stanie się chyba  kolejną cykliczną imprezą Smolca. A wszystko dzięki determinacji i zaangażowaniu p. Marka Gierczaka – laureata ubiegłorocznej nagrody „Przyjaciel Smolca”, przyznawanej przez nasz portal i jego „podopiecznych” – Smolec Cantans i Smoleckiej Orkiestry Dętej. Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców Smolca i okolic na tę wyjątkową imprezę – najlepiej w jasełkowym przebraniu :)

Orszak rozpocznie się zaraz po zakończeniu mszy św. odprawianej o godz. 11.30, przejdzie przez centrum Smolca i zakończy się wspólnym kolędowaniem przy szopce w kościele parafialnym.  Na być może zmarzniętych nieco uczestników czekać będzie gorąca grochówka strażacka. 

Ma być świątecznie, głośno i kolorowo! Jak donoszą zaprzyjaźnione bliskowschodnie redakcje internetowe, „nasi” trzej królowie uznali, że w smoleckim klimacie lepiej od wielbłądów sprawdzają się konie i na nich właśnie zamierzają wjechać na plac przykościelny –  a to dzięki FUNDACJI MARKA, której składamy szczególne wyrazy uznania – na ręce p. Darka Niewadzi, bo ponoć to on za tym wszystkim stoi :) (Człowiek Roku 2016!).

Jak można wyczytać z rozwieszonych od wielu dni plakatów, p. Marka Gierczaka wspiera w tym dziele kilka lokalnych organizacji – nasza redakcja objęła tę imprezę patronatem medialnym – gratulujemy zdolności organizacyjnych i do zobaczenia w sobotę o 11.30!!! Niech nikogo z Was nie zabraknie!

ENF

One Comment

  1. Wspaniała spajająca wiele środowisk inicjatywa.

     

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *