Pages Navigation Menu
reklama

III Parafialny Bal Charytatywny przeszedł tanecznym krokiem do historii

III Parafialny Bal Charytatywny przeszedł tanecznym krokiem do historii

Już po raz trzeci pary tancerzy ze Smolca i okolic wirowały po parkiecie podczas Parafialnego Balu Charytatywnego.  Dopisywały nie tylko nastroje aż 150 uczestników, ale również cel imprezy był szczytny, środki zebrane podczas zabawy zostaną przeznaczone bowiem na restaurację kontuaru organów w smoleckim kościele. Przeniesienie Balu ze smoleckiej świetlicy do sali hotelu Terminal na Muchoborze Wielkim było podyktowane coraz większą liczbą chętnych do wzięcia udziału w tej zyskującej z roku na rok na popularności imprezie. Obawy organizatorów, że Bal straci w ten sposób na wyjątkowym klimacie, który panował podczas dwóch wcześniejszych edycji, w ocenie kilku uczestników, z którymi udało nam się porozmawiać, okazały się całkowicie bezpodstawne. Sala w hotelu utrzymana w nastrojowym świetle, z osłonami na krzesła w na przemian białym i czarnym kolorze, z pięknie przyozdobionymi kwiatami i świecami stołami robiła już na wchodzących gościach spore wrażenie. Oferowała ponadto świetne możliwości techniczne, dzięki którym sponsorzy i dobroczyńcy balu byli prezentowani na ogromnej ścianie, a wszystkie przedmioty podczas aukcji prezentowane multimedialnie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że było po prostu więcej przestrzeni na poloneza, który tradycyjnie już zaraz po powitaniu przez organizatorów i krótkiej przemowie ks. proboszcza Waldemara Kontka  rozpoczynał bal, oraz na zabawę taneczną i muzyczną przez cały czas trwania imprezy. Gościom nie pozwalał ani przez chwilę nudzić się profesjonalny wodzirej, znany już z poprzednich edycji, pan Mirosław Jaworowski z Opola. Na równie wysokim poziomie stało również menu w formie bufetu,  gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło jak co roku muzycznej niespodzianki, którą tym razem był duet muzyczny Piotra Sobki (sołtysa, radnego, trenera), grającego na keyboardzie z Mieczysławem Trzcińskim, liderem i gitarzystą Scholi dziecięcej oraz współorganizatorem balu. Ogromnym powodzeniem cieszyła się obecna po raz pierwszy na Balu fotobudka, do której ustawiały się kolejki.  W zabawę były wplecione aukcje przedmiotów ofiarowanych przez osoby prywatne oraz okoliczne firmy, jak zwykle zadziwiała wyjątkowa hojność uczestników licytacji. Pomysłowym udogodnieniem dla balowiczów był darmowy transport spod hotelu pod wskazany adres w Smolcu i okolicy, realizowany dzięki bezpłatnemu użyczeniu samochodów przez  ks. proboszcza oraz firmę Wisport. Ks. Grzegorz Pazdro starał się jak zwykle uchwycić dobrą zabawę w obiektywie, w czym pomagała mu w tym roku pani fotograf ze Smolca, Justyna Urban-Malina.
Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie Balu osobom indywidualnym: Antonina Urbanowicz, Magdalena i Jacek Konopko, Katarzyna Łapińska-Szymańska, Ewa Gieysztor, ks. Jakub Bartczak, Marek Gierczak, Przemysław Różański, Piotr Kondratowicz, Katarzyna i Piotr Kruszyna, Sławomir Hryniewicz, Anna i Tomasz Soróbka oraz licznym firmom z terenu naszej gminy i okolic (w kolejności alfabetycznej): Archidiecezja Wrocławska, Beata Merło Studio Fotograficzne, B-EN. Agencja Reklamowa, Browar Caminus, Cukiernia, Crusar, Ale ciacho, Drukarnia Kopland, Factory Fitness, Firma Ekojar, Firma Event Master, Firma Gadget Master, Firma Haxe Sprzęt Medyczny, Firma Introserwis, Firma K2 kosmetyki samochodowe, Firma kosmetyczna Nature Essence, Firma Magnat,  Firma Oleofarm, Firma Tempur, Firma Wisport, Gabinet Kosmetyczny Michelle, Hotel Terminal, Kozio-Lek Piotr Czudżak, Kwiaciarnia Pączek Róży, Maciejowy Sad, Manufaktura słodyczy ekskluzywnych Doti,  Matkowski Serwis Viessmann, Omega Sport, Papiernia Smolec, Pasieka Smolecka, Parafia pw. NMP w Smolcu, Piekarnia Harnaś, Pracownia Fryzur i Kosmetyka Wrocław, Restauracja San Lorenzo, Robert LITZA Friedrich Luxtorpeda, Sekrety Spa Instytut Zdrowia I Urody, Serwis Samochodowy Smolec Chłopska 60, Salon Kosmetyczny Słoneczny Blask Edyta Szymańska, Sieć przychodni Twój Lekarz, Portal Smolec24.pl, Studio Kosmetyczne April, Studio Urody Double N, Tenis Planet, Ubezpieczenia Kuryś, Urban-Malina Fotografia i Makeup, Warsztat samochodowy ALT Serwis, Winnica Adoria z Zachowic, W krainie pasji – Kornelia Nowakowska. Podziękowania kierują również do włodarzy Gminy Kąty Wrocławskie oraz do naszych sołtysów i rad sołeckich za wsparcie imprezy.

Z wpisów w księdze pamiątkowej, z przekazywanych ustnie czy za pomocą mediów społecznościowych relacji wynika jednoznacznie, że III Parafialny Bal Charytatywny przeszedł tanecznym krokiem do historii, a była to historia sukcesu :) Również organizatorom należą się ogromne wyrazy uznania za profesjonalną oprawę imprezy, dbałość o każdy szczegół oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery, która sprawia, że goście wychodząc z niej, zapowiadają swoje uczestnictwo w kolejnym roku. Warto wymienić ich tutaj wszystkich z nazwiska: Edyta Berghauzen, Małgorzata i Wojciech Osińscy, Piotr Ściegienko, Małgorzata i Mieczysław Trzcińscy.

Pozostaje mieć nadzieję, że za rok Bal będzie równie udany, wrażenia niezapomniane, a grono uczestników jeszcze liczniejsze.

TAS

Fotorelacja Gościa Niedzielnego ze zdjęciami ks. Grzegorza Pazdro

Fotorelacja Justyny Urban-Maliny

 

 

 

 

 

2 komentarze

  1. Sugeruje autorowi /redakcji nie wymieniać nazwisk bez zgody tychże osób. Zgoda taka, z uwagi na RODO, ma bardzo sformalizowany charakter. Zaniechanie w tym zakresie może nieść za sobą konsekwencje finansowe i to duże.

     
    • A skąd domniemanie, że takiej zgody nie ma?

       

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *