Pages Navigation Menu
reklama

Transmisja Mszy św. oraz informacje ze smoleckiej parafii odnośnie postępowanie wobec pandemii koronawirusa

Transmisja Mszy św. oraz informacje ze smoleckiej parafii odnośnie postępowanie wobec pandemii koronawirusa

Parafia pw. Narodzenia NMP w Smolcu zaprasza na transmisję online niedzielnej Mszy Św. (Niedziela Palmowa) o godz. 11:30 na profilu społecznościowym wspólnoty Siloe Smolec oraz Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 15:00  www.fb.com/siloesmolec/

 

******************************************************

W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez rząd RP odnośnie stanu epidemicznego od 25 marca w kościele w czasie Mszy św. i nabożeństw może przebywać jednocześnie siedem osób łącznie z księżmi.
Dlatego prosimy, by na Mszę św. w tygodniu i w niedzielę przychodziły tylko dwie osoby z rodziny, która zamówiła intencję Mszy św.

 

************************************

Informacje o postępowaniu związane z epidemią koronawirusa

1. Od dnia 12 marca do 29 marca ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Dla każdego wiernego skorzystanie z udzielonej dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę we wskazanym czasie nie jest grzechem. Prosimy, by osoby mające jakiekolwiek objawy infekcji nie przychodziły do kościoła.

2. Na każdą Mszę św. w niedzielę wejdzie tylko 50 osób do kościoła, łącznie z kapłanami. Będziemy się starać o uruchomienie transmisji Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30 z naszego kościoła przez Internet.
Rozważamy możliwość odprawiania od następnej niedzieli Mszy św. także w kaplicy na nowym cmentarzu. Jeśli zapadnie taka decyzja, poinformujemy o tym na naszej stronie parafialnej i Smolec24.

3. Na wniosek ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego każdego dnia o godzinie 20.30, księża w Polsce będą odmawiali w kościele, bez udziału wiernych, różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami. Grupy modlitewne i formacyjne z naszej parafii zgłosiły swoje uczestnictwo w tej modlitwie.
Ponadto wspólnoty naszej smoleckiej parafii postanowiły podjąć dzieło modlitwy w intencji naszych rodzin, całej parafii i naszej Ojczyzny. Od 16 marca zwyczajowo Kościół zaprasza do modlitwy nowenną przed Zwiastowaniem Najświętszej Maryi Panny (25.03).

4. Decyzją ks. Arcybiskupa rekolekcje w parafiach są odwołane.

5. Podczas przekazywania znaku pokoju prosimy o powstrzymanie się od podawania ręki na rzecz skinienia głową.

6. Wiernych uczestniczących w Eucharystii zachęcamy do przyjmowania Komunii św. w postawie stojącej na rękę. Przed przyjęciem Komunii św. składamy dłonie na krzyż: prawa na dole, lewa na górze. Kapłan składa świętą Hostię na naszą dłoń, a my prawą dłonią wkładamy ją do ust. Robimy to wszystko w obecności księdza. Kto chciałby przyjąć Komunię św. do ust, podchodzi do balasek po prawej stronie. Osobny kapłan będzie w ten sposób udzielał Eucharystię.

7. Komunia św. w niedzielę będzie rozdzielana także poza Mszą św. o godz. 9.00, 11.00 i 14.00 dla tych wiernych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. w tradycyjny sposób.

8. „Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego”, „należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie”.

9. Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

10. W związku z sytuacją epidemiologiczną odwołujemy na razie wszystkie zapowiedziane wcześniej spotkania kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.

11. Ze względu na bezpieczeństwo parafian i wolontariuszy dzisiejsza akcja zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra zostaje przeniesiona na inny termin. O szczegółach będziemy informować.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *