Pages Navigation Menu
reklama

Kandydaci na stanowisko burmistrza oraz do rady miejskiej w Kątach Wrocławskich z okręgu nr 2

Kandydaci na stanowisko burmistrza oraz do rady miejskiej w Kątach Wrocławskich z okręgu nr 2

Szanowni Czytelnicy!

Przedstawiamy kandydatów na urząd burmistrz oraz do Rady Miejskiej Miasta i Gminy Katy Wrocławskie z okręgu wyborczego nr 2 (Smolec, Mokronosy, Zabrodzie, Cesarzowice). Zachęcamy do zapoznania się informacjami przygotowanymi przez samych kandydatów i do zadawania pytań w komentarzach, zgodnie z regulaminem serwisu, który prezentujemy poniżej.

Dziś zachęcamy do zadawania pytań dotyczących osoby kandydata, jego dotychczasowego doświadczenia i dorobku. Zapraszamy też kandydatów, którzy jeszcze się nam nie przedstawili, do dosyłania swoich materiałów, będziemy je na bieżąco zamieszczać na stronie (prosimy również o zgłaszanie wszelkich ewentualnych błędów na stronie). Pod tym postem prosimy nie inicjować dyskusji na inne tematy – w kolejnych postach pochylimy się nad konkretnymi problemami mieszkańców. Już jutro Redakcja smolec24 zaproponuje

temat pierwszy: KOMUNIKACJA ZBIOROWA W SMOLCU I OKOLICZNYCH MIEJSCOWOŚCIACH,

a następnie:

temat drugi: KULTURA I EDUKACJA W SMOLCU I OKOLICZNYCH MIEJSCOWOŚCIACH

Cztery kolejne tematy mogą wskazać poszczególne sztaby wyborcze: prosimy, by zaproponowali je kandydaci na burmistrzów lub wyznaczone przez nich osoby. Zachęcamy wszystkich kandydatów do wzięcia udziału w dyskusji!

Na koniec umożliwimy kandydatom na burmistrzów podsumowanie swojej kampanii w wypowiedzi nie przekraczającej 1800 znaków (przyjmujemy je do środy 17.10.2018 – publikacja w czwartek w godzinach porannych).

Regulamin serwisu wyborczego www.smolec24

 1. W dyskusji mogą brać udział wszyscy zainteresowani (zaleca się występowanie pod własnym imieniem i nazwiskiem), w tym Redakcja smolec24 i członkowie poszczególnych sztabów wyborczych, przy czym wypowiedzi w dyskusji nie mogą przekroczyć 1800 znaków.

 2. Tematy główne do dyskusji wskazują: Redakcja www.smolec24 (2) i każdy ze sztabów wyborczych po jednym – powinny one dotyczyć spraw ważnych dla większej grupy społecznej, nie zaś spraw indywidualnych.

 3. Wypowiedzi nie mogą zawierać treści obraźliwych i wulgaryzmów.

 4. Przedstawiane informacje muszą mieć poparcie w ogólnodostępnych lub posiadanych przez komentującego źródłach (może zaistnieć sytuacja, w której poprosimy o ich wskazanie) lub wynikać z wiedzy uzyskanej bezpośrednio (udział w zdarzeniu);  jeśli wiedza jest jedynie zasłyszana, musi to jasno wynikać z wypowiedzi  – w takim wypadku zalecamy skierowanie pytania bezpośrednio do zainteresowanego (czy prawdą jest, że ….), by nie wprowadzać w błąd innych czytelników, co to pewności zaistnienia zdarzenia.

 5. Osoby zadające pytanie jasno zaznaczają, czy jest ono skierowane do wszystkich sztabów (radnych, kandydatów na burmistrzów), czy do jednego konkretnego.

 6. Redakcja smolec24 zastrzega sobie możliwość zakwalifikowania pytania (oficjalnie na stronie) do tzw. pytań bez odpowiedzi, jeśli zostało ono omówione już w dyskusji (powtarza się), a zadający pytanie, nie doprecyzuje go, tak by wymagało ono ponownej reakcji sztabów wyborczych. Posty nie dotyczące tematu Redakcja będzie również kwalifikować jako pozostające bez odpowiedzi „pbo”.

Kandydaci do Rady miejskiej w Kątach Wrocławskich

Okręgi wyborcze na terenie naszej gminy są 4, okręg wyborczy dla Smolca, Mokronosów, Zabrodzia i Cesarzowic to okręg nr 2 (kolor żółty), w którym kandydaci walczą o 5 mandatów.

źródło grafiki: http://www.katywroclawskie.pl

 

 

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (Lista nr 10)

Kandydat na burmistrza: Marta Dudziec-Osiecka

Lat: 40

Miejsce zamieszkania: Kąty Wrocławskie

KANDYDACI NA RADNYCH:

Dane podstawowe kandydata Co Kandydat sam mówi o osobie

1. Misiura Adrian

Lat 36

Zam. Smolec

 

 


 

 

 

2.Gasiewicz Ireneusz

Lat. 53

zam. Smolec

 Ireneusz Gasiewicz, mieszkaniec Smolca, 53 lata, absolwent Systemów sterowania na Politechnice Wrocławskiej, przedsiębiorca z branży ślusarki budowlanej, wolontariusz, społecznik, uczestnik Rajdów Katyńskich, członek stowarzyszenia Solidarni 2010.


 

 3.Kuczek Elżbieta Dorota
Lat. 53
Zam. Kąty Wroc.

 

 

 

 

 

 

 


 

4. Brygicka Patrycja Adrianna

Lat 19

Zam. Kąty Wroc.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

5. Wojnar Andrzej

Lat  51

Zam. Mokronos Górny

 

 

 

 

 

 

 

 


 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA SELWESIUKA (lista nr 17)

Kandydat na Burmistrza : Jacek Selwesiuk

Lat: 53

Miejsce zamieszkania: Gądów

Kandydat o sobie: Mam 53 lata. Urodziłem się we Wrocławiu. Moi rodzice pochodzą z różnych stron Polski – mama z Górnego Śląska, a nieżyjący już tato z okolic Janowa Podlaskiego.

Jestem absolwentem III LO we Wrocławiu (klasa o profilu matematyczno-fizycznym). Ukończyłem geografię na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk Przyrodniczych. Zawsze zależało mi na dalszym rozwoju i zdobywaniu wszechstronnej wiedzy, dlatego podjąłem studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie i Marketing” na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz ukończyłem Podyplomowe Studium Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Moją karierę zawodową rozpocząłem w szkole jako nauczyciel geografii i wychowawca w szkołach podstawowych i liceum. W tym czasie poszukiwałem efektywnych sposobów przekazywania wiedzy i metod opanowania uczniowskiego żywiołu. Do dzisiaj solidaryzuję się ze środowiskiem nauczycielskim, a sprawy nauczania i wychowania dzieci i młodzieży są mi wciąż bardzo bliskie. Widzę, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, aby uczniowie i nauczyciele mogli komfortowo funkcjonować we współczesnej szkole.

Mój dalszy rozwój zawodowy był związany z biznesem. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, iż jego najważniejszym etapem była praca w branży logistycznej. Najpierw założyłem własną firmę kurierską, którą po kilku latach sprzedałem. Następnie pracowałem w krajowej, a potem globalnej firmie logistycznej w dziale marketingu. Umożliwiła mi ona rozwój i wykorzystywanie w praktyce wiedzy z zarządzania logistycznego i marketingu. Tutaj nauczyłem się skutecznie negocjować z kluczowymi klientami i razem z nimi wprowadzać w życie nowatorskie rozwiązania poprawiające efektywność biznesu (trzech z nich to obecnie spółki giełdowe). Tworzyłem rozwiązania porządkujące i usprawniające przepływ informacji pomiędzy działami marketingu i produkcji. Zdobyłem doświadczenie nie tylko w negocjowaniu, ale i pisaniu kontraktów. Byłem wewnętrznym audytorem ds. procedur zarządzania jakością ISO 9001 oraz uczestniczyłem w opracowywaniu ich. Pełniłem funkcję członka zespołu ds. oddolnych innowacji, którego celem było motywowanie pracowników do zgłaszania własnych pomysłów usprawniających pracę firmy. Wspólnie z koleżankami i kolegami opracowywaliśmy coroczne plany marketingowe i budżety. Był to dla mnie niezwykły czas, który zaowocował zdobyciem wielu ważnych kompetencji. Obecnie prowadzę własną firmę działającą w dziedzinie techniki ortodontycznej, która daje mi wiele satysfakcji oraz umożliwia rozwój w innym obszarze biznesu.

Profil FB

 KANDYDACI NA RADNYCH:

Dane podstawowe kandydata Co Kandydat sam mówi o osobie

1.Urban- Malina Justyna Sylwia, lat 35, zam. Smolec

 

Przedsiębiorca, ekonomistka. Jestem mieszkanką Smolca od 9 lat. Prywatnie: żona i mama dwóch córek, które uczęszczają do szkoły podstawowej w Smolcu. Z wykształcenia: ekonomistka. W 2014 roku ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – specjalizację „Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw”, a w 2016 roku studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim – specjalizację „Ekonomia Menadżerska”. Zawodowo: od najmłodszych lat byłam uczona pracy. Od 14-tego roku życia pomagałam rodzicom w sklepie spożywczym, a później w osiedlowym barze. Po przeprowadzce do Wrocławia przez cały okres studiów pracowałam w różnych miejscach po to aby jak najwcześniej się usamodzielnić i odciążyć rodziców, którzy wychowali sześcioro dzieci. Na piątym roku studiów rozpoczęłam pracę w banku jako „Doradca ds. obsługi klienta”. Szybko zostałam doceniona i otrzymałam awans na „Kierownika placówki”. W bankowości i finansach pracowałam do 2013 roku. Od pięciu lat rozwijam zagraniczną markę w Polsce, działającą w dziedzinie zdrowia i urody. Jestem osobą energiczną, typem organizatora i działacza. W życiu najważniejsze są dla mnie rodzina, zdrowie i życzliwość dla drugiego człowieka. Interesuję się psychologią, zdrowym i ekologicznym stylem życia. W wolnych chwilach rozwijam moje hobby: fotografię. Jeśli obdarzą mnie Państwo zaufaniem i swoim głosem dołożę wszelkich starań, aby pomóc rozwiązywać problemy, które utrudniają nam codzienne życie.


 

2. Płatek Krzysztof Jerzy, lat 52, zam. Smolec

W Smolcu mieszkam od urodzenia, jestem żonaty, mam trójkę dorosłych dzieci i wnuka. Od 22 lat prowadzę gospodarstwo rolne, zajmuję się też stolarstwem. Jako mieszkaniec centralnego Smolca znam problemy i bolączki naszej miejscowości od środka. Obserwowałem jak zmienia się Smolec na przestrzeni ostatnich lat, a tym samym jego potrzeby. Uczestniczyłem przez lata (i nadal uczestniczę) w zebraniach wiejskich, w życiu parafii i kościoła. W przeszłości  byłem członkiem zarówno rady sołeckiej, jak i rad parafialnych. Dobro Smolca leży mi bardzo na sercu, pragnę, by rozwijał się wizualnie i materialnie, również dla moich dzieci i wnuków. Wierzę, że jest to możliwe!


 

3. Pańczyk Bartosz Maciej, lat 47, zam. Smolec

 

 

 

 


 

4. Przewłoka Adam, lat 50, zam. Smolec

 

 

 


 

5. Rogala Agnieszka, lat. 39, zam. Smolec

Ekonomistka, Akademię Ekonomiczną (specjalizacja Rachunkowość i Auditing) ukończyłam w roku 2003. Jestem mężatką i mamą piątki dzieci – czterech córek i półtorarocznego synka. Obecnie od ośmiu lat prowadzę biuro rachunkowe.
Praca to moja pasja a najwięcej radości daje mi możliwość udzielania wsparcia, doradztwo i pomoc w zakresie optymalizacji podatkowej.
Zdecydowałam się na kandydowanie do Rady Gminy ponieważ widzę jak znikomy procent podatków mieszkańców Smolca wpływa na rozwój naszej wsi. Chciałabym mieć wpływ na rozwój komunikacji i infrastruktury. Nasza wieś jest piękna a jej usytuowanie w bardzo bliskim sąsiedztwie Wrocławia sprawia że mieszkańców Smolca jest coraz więcej. Z doświadczenia wiem, że niestety podatki pochodzące z dochodów znacznego procenta ludności gminy nie trafiają do kasy Kątów Wrocławskich (wiele osób przez lata, będąc mieszkańcami Smolca i okolicznych wsi jest zameldowana poza ich obszarem). Uważam że należy zachęcić w szczególności młode osoby do meldowania się w naszej gminie. Środki pochodzące z tych dochodów mogą mieć ogromny wpływ na zrealizowanie wielu projektów i na jakość życia mieszkańców Gminy Kąty Wrocławskie.


 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANTONIEGO KOPCIA NASZA GMINA WSPÓLNE DOBRO (lista nr 18)

 

Kandydat na burmistrza – Antonii Kopeć – obecnie urzędujący burmistrz (obecna kadencja jest piątą)

Lat: 60

Miejsce zamieszkania: Krzeptów

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Wykształcenie:

 • wyższe techniczne (Akademia Rolnicza we Wrocławiu),

 • dwusemestralne podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Gospodarki Lokalnej (Uniwersytet Wrocławski)

Doświadczenie zawodowe:

 • 1979 – 1994 Rolniczy Zakład Doświadczalny w Samotworze (kierownik pól doświadczalnych, kierownik sadu produkcyjnego)

 • 1994 – 1998 Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy

 • 1998 – Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie – Burmistrza Miasta i Gminy

Członkostwo w partii:

 • bezpartyjny

Zainteresowania:

 • sport, polityka, historia

Hobby:

 • podróże, filmy historyczne

Profil FB 


KANDYDACI NA RADNYCH:

Dane podstawowe kandydata Co Kandydat sam mówi o osobie

 1. Drożdż Danuta, lat 54, zam. Cesarzowice

 

Od Redakcji: Radna obecnej kadencji z listy KKW Antoniego Kopcia Nasza Gmina Wspólne Dobro

 

 

 

 


 

2. Thulie Andrzej, lat 65, zam. Smolec

Od Redakcji: W ubiegłych latach kandydat również startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Antoniego Kopcia.

www.thulie.pl

 


 

 3.Bujak Krzysztof , lat 59, zam. Smolec

 „Praca z ludźmi i dla ludzi”

Zaczęło się całkiem dawno temu, w szkole podstawowej. Najpierw wstąpiłem do ZUCHÓW, a następnie do Harcerstwa. W szkole średniej, jako drużynowy prowadziłem drużynę harcerską. Kolejny etap to ratownik WOPR, Honorowy Krwiodawca (około 20 litrów oddanej krwi). Następnie 20 lat służby w Państwowej Straży Pożarnej. W 2002 roku wróciłem do Smolca. Przez trzy kadencje byłem radnym sołeckim. W 2015 roku przy 100% poparciu zostałem wybrany sołtysem sołectwa Smolec-Zatorze. Staram się o poprawę wizerunku naszego sołectwa. Nie boję się trudnych wyzwań, wystąpiłem do MSWiA o przywrócenie posterunku Policji w Smolcu. Z mojej inicjatywy powstał w Smolcu przy ul. Polnej PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Jestem również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i  vice-przewodniczącym Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W naszej wsi codziennie coś jest do zrobienia: lustra na ulicach, kubły na śmieci, rozjechane przepusty. Wszystko, co robię, staram się robić dobrze. Jestem osobą otwartą, lubię spotykać się z ludźmi, rozmawiać z nimi, a to jedyny sposób, by poznać ich potrzeby i problemy. Znam Smolec, Mokronos Górny. Nie stracisz głosu głosując na mnie jako członka rady gminy.

Od Redakcji: kandydat jest członkiem założycielem Towarzystwa Przyjaciół Smolca i od kilku lat przewodniczącym Komisji Rewizyjnej tego stowarzyszenia.


 

4.Peisert Michał, lat 46, zam. Mokronos Górny

 Od Redakcji – Prawnik, żona i syn, przedsiębiorca w branży rolniczej, od roku sołtys Mokronosu Górnego,


 5. Miś Anna, lat 51, zam. Smolec

 


 

  6. Bak Jerzy, lat 59, zam. Smolec

 

 


 

7. Minch Krystyna, lat 67, zam. Mokronos Dolny


 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD
ŁUKASZ ZBROSZCZYK (lista nr 19)

Kandydat na burmistrza – Łukasz Zbroszczyk

Lat: 38

Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś Kącka

Kandydat o sobie: Urodziłem się we Wrocławiu w 1980 roku. Jestem absolwentem Autorskiej Szkoły Samorozwoju ASSA oraz studiów inżynierskich na WSZIF (obecnie WSB) Informatyka i Ekonometria (informatyk – struktury baz danych). Ukończyłem także Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Świdnicy oraz kurs wyceny nieruchomości i zdałem egzamin w Państwowym Nadzorze Ubezpieczeń, uzyskując tytuł brokera ubezpieczeniowego.
Od 2000 r. pracuję na stanowisku koordynatora projektu, zarządzając grupą ludzi. Zajmuję się organizacją pracy, pełną logistyką zamówień, obliczaniem i optymalizacją ścieżek krytycznych dla realizacji kontraktów oraz utrzymuję stały kontakt z kontrahentami.
Jestem żonaty, mam dwójkę dzieci – Mateusz 12 lat i Lilianna 3 lata.
Po godzinach pasjonuje mnie kajakarstwo górskie, nurkowanie, rajdy samochodowe oraz strzelectwo sportowe – mam na swoim koncie sukcesy medalowe. Z zamiłowania poświęcam się pracy w samorządzie. Jestem społecznikiem.
SUKCESY W PRACY SAMORZĄDOWCA:
organizacja wielu spotkań międzypokoleniowych lokalnie w gminie;
organizacja tematycznych zabaw dla dzieci;
sołtys przez 2 kadencje – 6 lat;
tytuł finalisty w konkursie Sołtys Roku 2014, organizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego;

Od Redakcji: Pan Łukasz Zbroszczyk jest radnym obecnej kadencji z ramienia Komitetu Wyborczego Antoniego Kopcia Nasza Gmina wspólne Dobro. Jest też członkiem Zarządu Stowarzyszenia Nowa Wieś Kącka

Profil FB

 


KANDYDACI NA RADNYCH:

Dane podstawowe kandydata

Co Kandydat sam mówi o osobie

 

1.  Łapińska-Szymańska Katarzyna, lat 42, zam. Smolec

 

Kandydatka o sobie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia historykiem. Od wielu lat uczę młodzież historii i wiedzy o społeczeństwie. Prywatnie jestem mamą i żoną. W czasie wolnym od pracy i obowiązków jeżdżę na rowerze i czytam książki. Interesuję się psychologią, polityką i sportem. Od trzynastu lat mieszkam w Smolcu.

MOJA PRACA RADNEJ

Radną Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zostałam w maju 2011 roku. Od tego czasu aktywnie pracuję w Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów oraz przewodzę pracom Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. W 2012 roku otrzymałam wyróżnienie za swoją pracę radnej. Doceniono moje zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu, jakie otrzymałam w ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku, aktywnie działam na rzecz Smolca.  Mocno wspieram działalność stowarzyszeń i instytucji funkcjonujących na terenie Smolca. Inicjuję ciekawe akcje i pomysły. Jestem dumna z faktu, że w naszej miejscowości mieszka tylu aktywnych ludzi. Nakładki asfaltowe, chodniki, miejsca w placówkach edukacyjnych, aktywny wypoczynek, poprawa estetyki oraz indywidualne sprawy mieszkańców jak odwodnienia, progi zwalniające, funkcjonowanie poczty czy pomoc w kontakcie z urzędem to sprawy, którymi zajmuję się na co dzień.

Od Redakcji: Radna od 2011r. – z ramienia Platformy Obywatelskiej

Profil FB:


2. Kotlarz Sebastian, lat 42, zam. Smolec

 Od Redakcji: Od Redakcji: Radny obecnej kadencji z ramienia Komitetu Wyborczego Nowoczesny Smolec (w poprzednich wyborach startował z KWW Przyjazna Gmina dla Smolca, popierany przez Partię Zielonych). Z zamiłowania historyk i regionalista – prowadzi spacery historyczne po Smolcu, członek założyciel Towarzystwa Przyjaciół Smolca, w przeszłości członek zarządu tego stowarzyszenia; członek Stowarzyszenia Chóru Smolec Cantans, prowadzący koncerty Smolec Organum.


 3.Ludwikowski Dawid, lat 39, zam. Mokronos Górny

 


 

4. Karch Anna Małgorzata, lat 52, zam . Mokronos Dolny

 


 

 5. Kulesz Łucja Irena, lat 65, zam. Zabrodzie

 

 

 

 

 


 

 

6. Sobko Piotr, lat 51, zam. Smolec

 


 

4 komentarze

 1. Panie Piotrze Sobko,czytam że chce Pan utworzyć program turystyki rowerowej tylko pytam gdzie?? na Marsie? Ma Pan jedną jedyną ścieżkę rowerową(ciąg pieszo-rowerowy)w Smolcu i to w swoim sołectwie i nie potrafi Pan nawet o ten kawałek zadbać….Mam tutaj na myśli parkowanie na tym ciągu bez opamiętania przez mieszkańców Osady Dębowej. I tutaj uprzedze Pana ewentualną odpowiedz że nie było sygnałów…Po pierwsze sygnałów jest wszędzie bardzo duzo..na Smolec24, na krajowej mapie zagrożeń, po drugie zaś nie ma Pan daleko aby przejść się i zobaczyć co dzieje się w Pana sołectwie.

   
 2. Obowiązek nauki pływania od trzeciej klasy????????????Rozumiem,że w Smolcu powstanie basen-czy tak?????? Bo chyba nie nad smoleckim stawem????

   
 3. Jeśli chodzi o Program Turystyki Rowerowej jest przygotowany i zawiera trasy rowerowe obejmujące cały teren Gminy.Jeśli chodzi o ul. Granitową to jestem na niej 3 razy w tygodniu i wiem z czym borykają się mieszkańcy tej okolicy.W tej sprawie była debata z udziałem Policji zakończona stanowczym wnioskiem Sołectwa Osiedle Leśnego do Policji o działania zmierzające do rozwiązania tego problemu.Urząd Gminy ,również wystosował pismo do Policji w tej sprawie.
  W sprawie nauki pływania powstał program ,którego byłem inicjatorem ,który obejmuje naukę pływania dla wszystkich klas III w oparciu o pływalnię „Delfinek”w Kątach Wrocławskich.

   
 4. A czy w projekcie nowej szkoły nie przewidziano basenu?Jeżeli nie to dziadostwo i trzeba je natychmiast skorygować

   

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *