Pages Navigation Menu
reklama

Kandydaci na sołtysów poszczególnych sołectw – wybory już 14 i 15 listopada

Kandydaci na sołtysów poszczególnych sołectw – wybory już 14 i 15 listopada

Sołectwo Smolec Centrum:

 • Anna Dzieciątkowska Szanowni Państwo,  nazywam się Anna Dzieciątkowska. Od prawie 20 lat jestem mieszkanką Smolca. Jestem szczęśliwą mężatką i mamą trójki dzieci. Chcę zostać sołtysem sołectwa Smolec-Centrum, ponieważ problemy Smolca nie są mi obce i jestem gotowa stawić im czoła. Chcę, abyśmy żyli w miejscu bardziej przyjaznym nam wszystkim. Mam

doświadczenie w pracy społecznej takiej jak wolontariat Szlachetnej Paczki oraz praca z młodymi ludźmi jako liderka. Mam mnóstwo pomysłów dla dzieci, dorosłych jak i naszych seniorów. Mam dużo wiary w ludzi i wspólnie z Wami doprowadzę do realizacji moich zamierzeń.
Zapraszam do oddania głosu na mnie podczas wyborów, które odbędą się 14 listopada 2019 r. o godzinie 19.30 w świetlicy wiejskiej przy ulicy Głównej 47 w Smolcu.
Z poważaniem
Anna Dzieciątkowska

 

 

 • Edward Wiśniewski (dotychczasowy sołtys) – Większość moich założeń udało mi się zrealizować, pozostałe i nowe cele zrealizuję, jeśli zostanę wybrany przez naszych mieszkańców na następną kadencję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sołectwo Smolec Zatorze:

 • Krzysztof Bujak (dotychczasowy sołtys) –  nie wszystkie plany zdążyłem jeszcze zrealizować i jeśli zyskam poparcie mieszkańców z nową energią przystąpię do ich wdrażania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sołectwo Smolec os. Leśne:

 • Zbigniew Lewicki – Zdecydowałem się kandydować na sołtysa ponieważ kocham naszą miejscowość i trzy lata temu zdecydowałem się tu zamieszkać. Wiele aspektów życia w Smolcu podoba mi się ale wiele jest jeszcze do zrobienia aby nam wszystkim żyło się bardziej komfortowo.
  Jako sołtys chciałbym pełnić rolę łącznika między Mieszkańcami a urzędem gminy tak aby potrzeby mieszkańców były jasno i precyzyjnie zakomunikowane.
  Ze spraw na najbliższy czas chciałbym:
  – przeanalizować z pozostałymi sołtysami Smolca zasady korzystania ze wspólnej świetlicy wiejskiej tak aby te zasady były jasne i precyzyjne dla każdego mieszkańca a świetlica ożyła nowym życiem.
  – W Smolcu brakuje terenów rekreacyjnych ale ławki w wielu miejscach mogłyby stanąć. Np. na byłej ulicy Wiśniowej, która latem jest naszą alejką spacerową dla wielu mieszkańców, choć najbardziej mi leżą na sercu i na nich by mi najbardziej zależało są to dwa przystanki autobusowe od ulicy wiśniowej i następny w kierunku centrum gdzie oczekuje najwięcej dzieci z opiekunami czekając na autobus szkolny
  – Czystość i estetyka naszej miejscowości leżą mi bardzo na sercu. Chciałbym aby było więcej ogólnodostępnych koszy.
  – współpracę ze wszystkimi organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie naszego Sołectwa
  – pełną współpracę z Gminy Kąty Wrocławskie zakresie jakim to przewiduje Statut Sołectwa.
  – utworzenie i aktualizowanie strony internetowej Sołectwa, na której będą zamieszczane na bieżąco protokoły z posiedzeń Rady Sołeckiej, z Zebrań Wiejskich, ważniejsze akty prawne dotyczące Gminy i Sołectwa, będzie utworzona specjalna ankieta, w której mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi, propozycje i opinie dotyczące zauważonych i występujących problemów itp.
  – zostaną wprowadzone dyżury sołeckie.
  – zebrania wiejskie będą organizowane co najmniej 2 razy w roku.
  – będę wspierał i pilotował realizację uchwał zebrań wiejskich.
  Bardzo liczę na Państwa pomysły a jako sołtys wraz z radą sołecką dołożę starań aby te pomysły wcielić w życie.

 

 • Piotr Sobko (dotychczasowy sołtys) – doświadczenie i skuteczność. Jestem, można powiedzieć, rdzennym mieszkańcem osiedla Leśnego, mieszkam tu od 2002 r. i doskonale znam problemy i skomplikowaną strukturę własności panującą na naszym osiedlu, która utrudnia wiele inicjatyw. Do dyspozycji dla mieszkańców jestem praktycznie 24h i 7 dni w tygodniu, wszyscy, którym zależy na kontakcie z sołtysem znają mój adres i telefon.
 •  W ostatnim czasie udało się dokończyć chodnik przy ul. Bukowej i wyczyścić rów.
 • Bezpieczeństwo: już zostały zarezerwowane środki na zbudowanie monitoringu w Smolcu, pilotuję utworzenia posterunku Policji na dworcu PKP, priorytetem jest też budowa łącznika z ul. Rakietową oraz drogi dojazdowej i parkingu park&ride przy przystanku kolejowym Mokronos Górny
 • Zacieśnianie współpracy między naszymi sołectwami, wspieranie wszystkich organizacji i inicjatyw smoleckich. Tylko razem możemy realizować większe wyzwania w naszej miejscowości. Od lat wspieramy OSP, Koło Gospodyń Wiejskich, Smolec Cantans, Towarzystwo Przyjaciół Smolca, STS Sokół Smolec, UKS Tygrysy, UKS Omega Sport. Dobra współpraca ze szkołą.
 • Dobra współpraca z włodarzami gminy, by skutecznie realizować planowane przedsięwzięcia
 • Pilnowane najważniejszych inwestycjiszkoła w Krzeptowie do września 2021 r., chodnik z oświetleniem między Smolcem a Pietrzykowicami. Jestem też zwolennikiem i będę się angażował na rzecz w pierwszym rzędzie zaprojektowanie, a docelowo wybudowania ronda na skrzyżowaniu ulic Chłopskiej z Wiśniową i Granitową.
 • Dzięki moim staraniom zainstalowany został również system ostrzegania o przekroczeniu prędkości na. ul. Chłopskiej. Po certyfikacji przez odpowiednie służby zostanie on uruchomiony
 • Plac zabaw przy ul. Śliwkowej

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *