Pages Navigation Menu
reklama

Kolędy w wykonaniu zespołu „A Capriccio”!

Kolędy w wykonaniu zespołu „A Capriccio”!

Muzyka wyraża to, co nie może być wypowiedziane i co nie może być stłumione” – Victor Hugo

21 stycznia br w trakcie Mszy Świętej o godzinie 18.00 oraz po niej usłyszymy kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Wokalnego „A Capriccio”, który gościł już u nas 25 czerwca 2017 r. Będzie to dwudziesty piąty z cyklu koncertów „Smolec Organum” organizowanych przez smolecką parafię i Chór “Smolec Cantans”.

Chór Kameralny „A Capriccio” został założony w 2011 r. przez dyrygenta Wojciecha  Magnuckiego, absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2015 roku chór zmienił nazwę na Zespół Wokalny „A Capriccio”. Działa pod auspicjami Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Śpiewają w nim mieszkańcy gmin otaczających górę Ślężę i Wrocław. Zgodnie z włoskim określeniem a capriccio, chórzyści wykonują utwory żartobliwie, kapryśnie, ze swobodną interpretacją bawiąc się wykonawstwem.

W repertuarze zespołu są pieśni świeckie i religijne, powstałe od średniowiecza do współczesności. Artyści śpiewają m.in. po angielsku, niemiecku, fińsku, rosyjsku, ukraińsku, hiszpańsku, francusku, łużycku, jidysz, w języku zulu oraz po polsku.

Zespół zajął 3. miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Vratislavia Sacra” we Wrocławiu oraz 1. miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Sakralnej „Vox Domini” w Prusicach. Artyści kilkakrotnie wystąpili na szczycie Ślęży oraz w miejscowościach z obszarów otaczających tę górę. Koncertował w Bardzie, Cieplicach, Jeleniej Górze, Kowarach, Miliczu, Mosznej, Oleśnicy, Srebrnej Górze i Wrocławiu.

W 2012 roku Chór Kameralny „A Capriccio” nagrał pierwszą płytę, na której znalazły się takie utwory jak: „Modlitwa, gdy dziatki spać idą” Wacława z Szamotuł; pieśni religijne różnych wyznań tj. Hymn Św. Nektariusza „Agni Parthene”, używany w liturgii bizantyjskiej oraz tradycyjna pieśń żydowska „Hevenu Szalom Alechem”. Można na niej odnaleźć również wielogłosowe aranżacje współczesnych hitów, takich jak „Tears in heven” lub „Dumka na dwa serca”.

W 2014 r. zespół uczestniczył w projekcie z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Wraz z czterema innymi chórami zaśpiewał „Mszę Góralską” Tadeusza Maklakiewicza w pięciu kościołach: Kościele pw.  Św. Jakuba w Prusicach, Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sobótce Górce, Kościele pw. Św. Jakuba w Sobótce oraz Kościele Wniebowzięcia NMP w Olesznej oraz w Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy.

Fanpage Zespołu na Facebook’u znajdziemy tutaj

Koncert poprowadzi Sebastian Kotlarz. Dochód z niego będzie przeznaczony na remont smoleckich organów. Serdecznie zapraszamy wszystkie melomanki i wszystkich melomanów!

SEK

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *