Pages Navigation Menu
reklama

Koncert chóru „Canzona”

Koncert chóru „Canzona”

“Muzyka wyraża to, co nie może być wypowiedziane i co nie może być stłumione” – Victor Hugo

W niedzielę 1 lipca serdecznie zapraszamy na 30 koncert z cyklu koncertów charytatywnych na remont organów „Smolec Organum”. Gościmy wspaniały chór żeński „Canzona” pod dyrekcją Pani Pauliny Pycka. Chór działa przy Gminnym Ośrodku Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Zaśpiewają w czasie Mszy św. o godz 18.00, a po Mszy św. wykonają koncert.

Chór Canzona jest chórem amatorskim, żeńskim. Dyrygentem jest Paulina Pycka. Chór został zawiązany 24 lata temu przy Gminnym Ośrodku Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Początkowo skład był mieszany i liczba chórzystów przekraczała 40 osób. Od kilkunastu lat jest chórem żeńskim w skład którego wchodzą 23 kobiety. Działania chóru skupiają się na oprawie uroczystości kościelnych, patriotycznych i ludowych, na udziale w licznych konkursach i przeglądach chóralnych o randze lokalnej, ogólnopolskiej jak również międzynarodowej, dlatego repertuar chóru jest bogaty i różnorodny. Chór reprezentuje Gminę Łagiewniki w wielu miejscach Polski i Europy, corocznie wyjeżdża na warsztaty i koncerty po kraju lub za granicę.

Do najważniejszych osiągnięć chóru należą: I nagroda i Grand Prix Konkursu Międzynarodowych Dni Muzyki Chóralnej w Radkowie, dwukrotnie I miejsce w Przeglądzie Muzyki Sakralnej w Prusicach oraz Nagroda Specjalna za szczególne walory artystyczne i brzmieniowe, I nagroda Przeglądu Muzyki Sakralnej w Sulistrowicach, I nagroda na Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Postnej w Olesznej, III miejsce na Konkursie Pieśni Maryjnych „Maryi Matce” w Farze Poznańskiej – Bazylice Kolegiackiej, III nagroda Przeglądu Pieśni Maryjnych w Olesznej, I nagroda i Grand Prix Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Złotym Stoku.

Ważnym wydarzeniem był również koncert adwentowy w 2013r w Kościele św. Antoniego we Wrocławiu, na zaproszenie Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, transmitowany m.in. przez Radio Rodzina.

W 2016 roku chór został odznaczony przez ZWIĄZEK KOMBATANTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I BYŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH oraz RADĘ KRAJOWĄ ŚRODOWISKA ŻOŁNIERZY POLSKICH ODDZIAŁÓW SAMOOBRONY Z KRESÓW POŁUDNIOWO-WSHODNICH II RP Dyplomem Uznania za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz stowarzyszeń kombatanckich i kresowych.

W listopadzie 2016 r chór „Canzona” wystąpił w ramach: Wrocław – Europejska Stolica Kultury. W kwietniu 2017r., na zaproszenie TVP, chór wyjechał do Rumunii, gdzie odbył cykl koncertów wśród Polonii zamieszkującej Bukowinę oraz wystąpił w „Studio Wschód” zrealizowanym w Rumunii nagraniu. W dniach 2-4 czerwca 2017r, chór „Canzona” wystąpił podczas X Międzynarodowego Festiwalu Chórów Żeńskich im. Lilia Giuleva w Bułgarii.
Chór „Canzona” działa również jako „Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Canzona”, jest współorganizatorem „Dnia Kresowiaka” obchodzonego co roku w Gminie Łagiewniki. Chór nagrał 3 płyty: „Oto Wódz Nasz”, „Moja Piosnka”, „Na Kresową Nutę”. W marcu tego roku chór nagrał materiał na płytę z okazji 100 –lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Koncert poprowadzi Sebastian Kotlarz.  Dochód z niego będzie przeznaczony na remont smoleckich organów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie melomanki i wszystkich melomanów!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *