Pages Navigation Menu
reklama

Koncert Dominiki Białostockiej w niedzielę 22 października!

Koncert Dominiki Białostockiej w niedzielę 22 października!

“Muzyka wyraża to, co nie może być wypowiedziane i co nie może być stłumione” – Victor Hugo

W niedzielę 22 października 2017 r. po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się dwudziesty drugi z cyklu koncertów pt “Smolec Organum” organizowanych przez smolecką parafięChór “Smolec Cantans”. W smoleckiej świątyni wystąpi Dominika Białostocka.

Artystka pochodzi ze Smolca. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 11 lat; w roku 2003 ukończyła studia na wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Swoje umiejętności doskonaliła także podczas licznych kursów gitarowych u wybitnych indywidualności muzycznych z całego świata. Jest laureatką wielu nagród na konkursach gitarowych w Polsce oraz za granicą.

Koncertowała jako solistka oraz członek zespołu w wielu miastach Polski oraz w krajach Europy (Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Irlandia, Słowacja). Jako uczennica liceum była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki.

Nagrała również dwie płyty solowe – z muzyką argentyńską i kubańską. Od kilkunastu lat zajmuje się działalnością pedagogiczną. Jest autorką wielu transkrypcji i opracowań na gitarę. Współpracuje, nagrywa oraz koncertuje z zespołami wykonującymi różne gatunki muzyczne (klasyka, folk, reggae, muzyka popularna).

Koncert zapowie pan Tymon Godzwon, a poprowadzi go sama artystka. W jego trakcie będzie można nabyć płyty Chóru “Smolec Cantans”, Jadwigi Postrożnej i “Monochromatic” Romana Drozda. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na remont smoleckich organów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie melomanki i wszystkich melomanów!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *