Pages Navigation Menu
reklama

Koncert Ireneusza Kusia już w najbliższą niedzielę!

Koncert Ireneusza Kusia już w najbliższą niedzielę!

“Muzyka wyraża to, co nie może być wypowiedziane i co nie może być stłumione”

Victor Hugo

14 października po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystąpi Pan Ireneusz Kuś, skrzypek, altowiolista, organista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu, dyrektor administracyjny Metropolitalnego Studium Organistowskiego Archidiecezji Wrocławskiej, organista w kościele p.w. NMP Królowej Polski w parafii Wrocław-Klecina.

Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat, w liceum podjął naukę gry na altówce, współpracował z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Opolskiej, Sudeckiej, Szczecińskiej z Operą na Zamku w Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu i orkiestrą Operetki Wrocławskiej, odbywając z tymi zespołami tournee artystyczne po Europie zachodniej. W 1995 roku założył kwartet smyczkowy Sordino, z tym zespołem występował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Środkowej. Od kilkunastu lat prowadzi działalność dydaktyczną i edukacyjną prowadząc umuzykalniające cykle koncertowe dla uczniów szkół podstawowych. Pracował organistą w kościołach: Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Smolcu (2010 – 2011), Najświętszego Zbawiciela we Wrocławiu (2011-2015), Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu (2015 – 2016), Miłosierdzia Bożego w parafii Wrocław-Jagodno (2016- 2017). W sierpniu 2014 wykonywał codzienne koncerty organowe w kościele Uniwersyteckim we Wrocławiu, założył i prowadził chór „Gloria Salvator”. W latach 2008 – 2018 pracował w Szkole Podstawowej nr 30 we Wrocławiu na stanowisku nauczyciel muzyki. W latach 2003-2008 pełnił funkcję prezesa Dolnośląskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego „INSPIRATOR”. A od roku 2010 jest prezesem Fundacji im. Ks. Pęcherka we Wrocławiu.

Będzie to 33 koncert charytatywny „Smolec Organum” z którego dochód będzie przeznaczony na remont organów w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Smolcu. Bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *