Pages Navigation Menu
reklama

Koncert scholi „Maksymilianki” w niedzielę 17 grudnia!

Koncert scholi „Maksymilianki” w niedzielę 17 grudnia!

Muzyka wyraża to, co nie może być wypowiedziane i co nie może być stłumione” – Victor Hugo

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. podczas Mszy św. o godz. 12.30 zaśpiewa schola „Maksymilianki” z Wrocławia. Po Mszy św. odbędzie się dwudziesty czwarty z cyklu koncertów pt “Smolec Organum” organizowanych przez smolecką parafię i Chór “Smolec Cantans”.

Schola „Maksymilianki” działa od 2002 roku przy parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu. Należą do niej dziewczynki z klas 3-6 szkół podstawowych. W swoim repertuarze ma zarówno pieśni liturgiczne, jak i piosenki religijne. Schola śpiewa z akompaniamentem organów, gitary oraz aranżacjami instrumentalnymi. Swoim śpiewem ubogaca parafialną niedzielną mszę świętą o godzinie 11:00. Ponadto schola występuje gościnnie w innych parafiach, a także podczas festynów i innych lokalnych wydarzeń. . Kierownikiem muzycznym scholi jest Krzysztof Garczarek – parafialny organista, a także pianista i aranżer.

W trakcie koncertu będzie można nabyć płyty Chóru “Smolec Cantans”, Jadwigi Postrożnej i “Monochromatic” Romana Drozda. Dochód z niego będzie przeznaczony na remont smoleckich organów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie melomanki i wszystkich melomanów!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *