Pages Navigation Menu
reklama

LG Electronics Wrocław- zaangażowana firma z dużym potencjałem. Rozmowa z Prezesem Jong Won Parkiem

LG Electronics Wrocław- zaangażowana firma z dużym potencjałem. Rozmowa z Prezesem Jong Won Parkiem

Na zaproszenie firmy LG Electronics Wrocław udajemy się do ich siedziby w Biskupicach Podgórnych, by porozmawiać o polityce firmy, planach na przyszłość i ich społecznym zaangażowaniu. LG Electronic Wrocłw włącza się w tym roku bardzo aktywnie we wsparcie Smoleckiej (za)Dyszki, w której startują również pracownicy firmy. Warto przypomnieć także, że w grudniu ubiegłego roku LG Electronics we współpracy z Radnym Powiatu Wrocławskiego, Hieronimem Kurysiem organizował akcję „Pralką i lodówka w każdym domu”, wspierając w ten sposób najbardziej potrzebujące rodziny z okolicy.

 

Sm24: Bardzo dziękujemy za zaproszenie na dzisiejsze spotkanie, zanim spytamy o Państwa działania prospołeczne i politykę firmy, chcielibyśmy dowiedzieć się, jak długo Pan Prezes Jong Won Park mieszka już w Polsce?

Prezes: Do Polski zostałem oddelegowany ponad rok temu, w styczniu 2017 r.. Polska to bezpieczny kraj i dobrze się tu mieszka. Występują również cztery pory roku, podobnie jak w Korei, i to mi się podoba. Co jakiś czas przychodzę na wrocławski rynek, to bardzo ładne miejsce i lubię spędzać tutaj czas. Wrocław i cała Polska to bardzo ładne miejsca. W grudniu byłem w Wieliczce, zrobiła na mnie duże wrażenie. Chciałby tam jeszcze raz pojechać i zaprosić tam gości z Korei, bo to wyjątkowe i dobrze zorganizowane miejsce.

 

Sm24:Mieszkając w Polsce zetknął się Pan z pewnością z naszą rodzimą kuchnią, czy są jakieś potrawy, które przypominają dania koreańskie i co smakuje Panu z polskich dań najbardziej?

 

Prezes: We Wrocławiu jest sporo restauracji koreańskich, więc nie ma problemu z rodzimym jedzeniem. Bywam oczywiście także w polskich restauracjach i tutaj również mi się podoba. Polskie jedzenie jest  trochę bardziej słone niż koreańskie. Być może wynika to z historii, bo sól była kiedyś drogą przyprawą i oferowaną ją ludziom, na których komuś zależało i być może stąd już tak zostało.

 

SM24:Czy trudno było odnaleźć się w obcej kulturze i czy dobrze się Pan czuje wśród Polaków?

Prezes: 11 lat jestem już poza Koreą, najpierw byłem w Chinach, potem w Meksyku. Polacy są bardzo uprzejmi i mili dla obcokrajowców. Nie było więc trudno odnaleźć się w nowej kulturze, gdzie ludzie są mili i jest dobra kuchnia. Nie miałem trudności z przyzwyczajeniem się, jest trochę problemów z komunikacją, ale od tego ma tłumaczkę.

Sm24: Czy Polacy są tacy pracowici jak Koreańczycy?

Prezes: Koreańczycy są znani z tego, że są bardzo pracowici i lubią pracę. Polacy również, ale trzeba ich zmotywować. Są osoby z różnych działów, którzy pracują nawet więcej niż oddelegowani tutaj Koreańczycy. Jako prezes chciałbym motywować wszystkim pracowników, by LG Electronics Wrocław stało się największą i najlepszą firmą nie tylko we Wrocławiu, ale i w Polsce.

 

Sm24: Pomówmy teraz o Państwa przedsiębiorstwie. Wspieranie lokalnej społeczności poprzez przekazanie najbardziej potrzebującym rodzinom sprzętu AGD to dowód, że chcecie angażować się także społecznie. Czy planujecie również w przyszłości organizować podobne akcje?

Prezes: Tą działalność wspierającą innych nazywamy CSR  (społeczna odpowiedzialność biznesu – przyp. red.) i możemy ją realizować dzięki wsparciu od polskiego rządu. Chcielibyśmy oczywiście rozszerzyć naszą działalność w tym zakresie, żeby Polacy lubili LG Electronics Wrocław. Z chęcią włączamy się również w pomoc dla Smoleckiej (za)Dyszki, która stała się bardzo popularnym biegiem w okolicy. W związku z tym zdecydowaliśmy się przekazać vouchery, na nasz nowoczesny sprzęt AGD, w formie nagrody dla uczestników biegu. Cieszymy się, że nasi pracownicy wezmą udział w tej imprezie sportowej. Chciałbym uczestniczyć również w innych wydarzenia w okolicy i razem z działem marketingu ustalimy grafik naszego zaangażowania na cały rok.  Nieustannie wspieramy Fundację na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową, nie mniej jednak w tym roku chcemy rozszerzyć nasze zaangażowanie. Chcemy zorganizować jak najwięcej wydarzeń dla naszych pracowników oraz dla okolicznych mieszkańców i wrocławian. Jeśli można zaangażować naszych pracowników w pomoc, to jesteśmy otwarci na propozycje.

 

SM24: LG jest ważnym pracodawcą w naszej okolicy, wiemy, że rozszerzają Państwo produkcję w najbliższym czasie, czy będzie to oznaczać jednocześnie wzrost zatrudnienia i szansę na pracę dla okolicznych mieszkańców?

 

Prezes: Jesteśmy bardzo otwarci na nowych pracowników, chcielibyśmy zatrudnić w szczególności pracowników z Polski ale obecnie jest to dość trudne. We Wrocławiu jest bardzo dużo firm, i spore zapotrzebowanie na pracowników. Dla stabilizacji firmy ważne jest żeby zatrudniać jak najwięcej Polaków, którzy gwarantują ciągłość produkcji.

SM24: Czym staracie się przyciągnąć nowych pracowników do Waszej firmy i w jakich obszarach można u Was znaleźć zatrudnienie?

Prezes: Żeby ułatwić młodym ludziom start i wyłowić talenty, które będą mogły się później dynamicznie rozwijać nawiązaliśmy kontakty z Politechniką Wrocławską i innymi szkołami. W ubiegłym roku studenci Politechniki i innych uczelni zwiedzali nasze przedsiębiorstwo. Chcemy dać dużo okazji studentom, by zapoznali się z naszą firmą, zobaczyli, poczuli klimat i nauczyli się nowych rzeczy. Największe zapotrzebowanie jest na pracowników w obszarze utrzymaniu ruchu, operatorów maszyn i inżynierów. Jeśli ktoś jest zmotywowany, nie boi się pracy i chce pracować, to tu jest miejsce dla niego.
LG Electronics Wrocław to firma wrocławska i chciałbym, aby tworzyli ją pracownic z Polski. Ja i oddelegowani ze mną pracownicy zostajemy tutaj maksymalnie 4 lata, ale są tu polscy pracownicy, team leaderzy, którzy pracują już 10 lat i to właśnie oni są właścicielami firmy, oni tworzą tę firmę. Chciałbym, aby każdy pracownik miał takie myślenie, że to jego firma. Stawiamy więc na wydarzenia integrujące i motywujące pracowników oraz na zaangażowanie społeczne.

 

SM24: Bardzo dziękujemy za rozmowę i Państwa zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *