Pages Navigation Menu
reklama

Przystanek kolejowy Mokronos Górny – już czynny

Przystanek kolejowy Mokronos Górny – już czynny

W ubiegła niedzielę, 15 grudnia, oddano do użytku lokalnej społeczności, nowy przystanek kolejowy, Mokronos Górny Wykonawca obiektu, firma Infrakol z Jarocina, wykonała swoją pracę solidnie, co natychmiast po wejściu na przystanek, rzuca się w oczy.  Nie zapomniano również o osobach niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, dla których wybudowano specjalne podjazdy na perony.  Na obydwu z nich zamontowano wiaty i ławeczki dla oczekujących podróżnych. Znajdują się tam nawet estetycznie wyglądające kosze na śmieci. Rozkłady jazdy pociągów umieszczono tam na kilka dni wcześniej, aby przyszli podróżni mogli sobie z wyprzedzeniem zaplanować podróż. 
Niestety, nie obeszło się bez niespodzianek. W niedzielę ( 15.12.2019) przed południem, pewna rodzina z dwójką dzieci z smoleckiego nowego osiedla, musiała zrezygnować z wyprawy do Wrocławia, bo pociąg, który miał odjechać z przystanku o 10.56, bardzo długo nie nadjeżdżał. Jak duże miał spóźnienie, tego nie ustalaliśmy. Więcej szczęścia mieli kolejni podróżni, bo następny, ten o 11.48, zjawił się na peronie punktualny.
Mamy nadzieję, że w przyszłości takie przypadki należeć będą do rzadkości, czego sobie – przyszłym podróżnym, jak i naszej kolei
życzymy.
CED

 

One Comment

  1. A co z dojściem od ulicy Hebanowej i przyległych? Coś wiadomo?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *