Pages Navigation Menu
reklama

Smoleckie Krasnoludki…

Smoleckie Krasnoludki…

…a może Niewidzialna Ręka?

Ktokolwiek to nie był, to przede wszystkim należą mu się wielkie podziękowania za uporządkowanie zagłębienia między płotem Osiedla Leśnego a ulicą Chłopską.

Jeszcze kilka dni temu teren wyglądał, jak na poniższych zdjęciach (zdjęcia z 9 stycznia) :

 

 

Pani Aleksandra z Osiedla (jej autorstwa są też zdjęcia) przedstawiła ten fakt na portalu społecznościowym >TUTAJ<, co wywołało małą dyskusję na temat tego i innych miejsc w Smolcu. Dyskusję usłyszały jakieś dobre duszki od środy 10 stycznia teren prezentował się już zgoła odmiennie:

 

Wszystkich zainteresowanych tym, aby w Smolcu było przyjemnie mieszkać zachęcamy do zwracania uwagi na takie miejsca i zachowania sąsiadów – zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Może ktoś zainteresuje się stroną akcji: https://www.trashout.ngo/?hl=pl skąd można pobrać aplikację na telefon, która umożliwia udokumentowanie miejsc z dzikim wysypiskiem: zrobić zdjęcie i zaznaczyć położenie na mapie. Kto wie, może wykluje się z tego jakiś pomysł na poradzenie sobie z tymi mało urodziwymi wizytówkami miejscowości?

* * *

Jednocześnie warto wspomnieć, że przy ulicy Polnej funkcjonuje punkt zbiórki odpadów tzw. PSZOK, gdzie można samodzielnie i bezpłatnie wywieźć wszystkie zbędne rzeczy, również  elektroniczne, wielkogabarytowe czy pobudowlane.

JDM

 

3 komentarze

  1. Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji zadania sprzątania świata

     
  2. Świetnie że ktoś się tym zajął. Niestety kolejnym wysypiskiem śmieci to okolice biedronki aż ciężko uwierzyć jak wygląda okolica parkingu.

     
  3. Zglaszajcie miejsca do sprzątnięcia za pomocą aplikacji podanej w artykule. Będzie wszystko zebrane w jednym miejscu. Można robić fotki, podać koordynaty miejsca, zaznaczyć ilość i typ śmieci. Jeśli będą zaangażowani Smolczanie to wierzę, że uda się te wszystkie miejsca uprzątnąć, a i zdanie mieszkańców na to, jaki mają wpływ na wygląd okolicy się zmieni.

     

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *