Pages Navigation Menu
reklama

Sokół Smolec dobrze rozpoczyna sezon

Sokół Smolec dobrze rozpoczyna sezon

Seniorzy Sokoła Smolec, mimo braku dostępu do własnego boiska, sezon rozpoczynają w wysokiej formie. Nasi zawodnicy w meczu inauguracyjnym wygrali z drużyną Nefryt Jordanów Śląski 6:3.

Cieszymy się z wysokiego  zwycięstwa, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy poprawić kilka elementów w naszej grze, ponieważ nie w każdym meczu będziemy zdobywać 6 bramek – mówi Sebastian Neska, trener i prezes STS Sokół Smolec – Dobrą dyspozycją wykazali się Mariusz Stęplewski, Marcin Małozięć czy Przemek Różański, lecz o końcowym wyniku w dużej mierze zadecydowało dobre przygotowanie fizyczne moich podopiecznych. W okresie przygotowawczym nie próżnowaliśmy, więc mogliśmy zobaczyć tego efekty – podsumowuje Neska

Inauguracja seniorów Sokoła bardzo udana. Aż 6 strzelonych bramek Nefrytowi cieszy, ale w obronie trzeba jeszcze sporo poprawić. Najbardziej jednak widać pracę drużyny nad motoryką. Brawo chłopaki, brawo kibice, których mimo gościnnego boiska Pumy przybyło całkiem sporo – komentował wczoraj na Facebooku Bogumił Nowicki członek zarządu Sokoła Smolec

Zwłaszcza postawa kibiców cieszy, bo ich wsparcie z pewnością podnosi morale zawodników. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie kibice Sokoła będą mocno wspierali swoich zawodników. Przed nami cały sezon, a seniorów Sokoła z pewnością spotkamy w trakcie dożynek 8 września, gdzie będą wspierać organizacyjnie akcję „Oddaj baterie, przygarnij sadzonkę” oraz II Marsz po Zdrowie.

Szczegółową relacją pisemna i fotograficzną z meczu podzielił się z nami Pan Adrian Misiura, kibic Sokoła Smolec.

„Sokół Smolec – Nefryt Jordanów Śląski 6:3 (2:2) Bramki dla Sokoła strzelali: Stęplewski (25), Małozięć (39),  Różański (50, 90), Smużyński (79),  samobój (76).

Sokół: Mierka – Małozięć, Garbaty, Wysoczański, Musisz (86. Mróz), Łusiak (46. Różański), Smoter (Ż), Frankiewicz (46. Piotrowski 56. Nycz 82. Wiliński), Smużyński, Stęplewski, Mikuś

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki zdobytej przez gości w 7 minucie meczu. W pierwszej części meczu optyczną przewagę posiadała drużyna gości. W 10 minucie nie wykorzystali dogodnej sytuacji na zdobycie bramki, a w 17 minucie po strzale zawodnika z Nefrytu piłka odbiła się od słupka bramki Sokoła.
W 25 minucie Mariusz Stęplewski doprowadził do remisu. Sokół nie cieszył się jednak długo z tego rezultatu, bo trzy minuty później w 28 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę zdobyli goście. W 32 i 36 minucie Nefryt miał dwukrotnie okazję na podwyższenie wyniku, jednak oba strzały były niecelne. W 39 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową doprowadza do wyrównania Marcin Małozięć.
Po przerwie do ataku ruszyła drużyna Sokoła. W drugiej połowie na boisku pojawił się Przemysław Różański, który już w 50 minucie pokonał bramkarza Nefrytu i Sokół objął prowadzenie. W 76 minucie zawodnicy gości wbijają piłkę do własnej bramki i Sokół prowadził już 4:2. Trzy minuty później wynik podwyższa Artur Smużyński. W 90 minucie Różański strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu i podnosi wynik na 6:2.
Ostatnia minuta meczu 90+5 daje trzecie trafienie gościom, którzy ostatecznie przegrywają na stadionie w Pietrzykowicach z Sokołem Smolec 6:3.”

KB

 

 

 

 

4 komentarze

 1. Kpina zeby gmina placila za boisko dla klubu ktore bedzie traktowane jako zamkniete dla zwyklego mieszkanca-podatnika gminy.Dlaczego dzieci ze smolca nie zasluguja na otwarte boisko tj ma Krzeptow, w czym sa gorsze ze nawet boisko szkolne jest zamkniete ?.Skoro boisko sokola ma byc zamkniete-prywatne to dlaczego gmina trwoni nasze pieniadze na sponsorowanie prywatnego klubu.

   
  • Co prawda na anonimowe wpisy nie powinno się reagować, ale aby tzw. fake news się nie rozprzestrzeniał dwa zdania wyjaśnienia. W Sokole Smolec trenuje obecnie ponad 200 dzieciaków ze Smolca i okolic i to dla nich gmina remontuje boisko. Boisko po remoncie otrzyma gwarancję, która określi – ile godzin tygodniowo będzie można z niego korzystać. Przy tak dużej ilości trenującej w Sokole młodzieży, boisko będzie wykorzystywane w 90 procentach jedynie na ligowe mecze tych drużyn. A trenować będziemy nadal na kilu okolicznych boiskach. Zatem już dziś można z pewnością zapewnić, że czas, kiedy na trybunach boiska przy ul. Kościelnej piło się piwo i tłukło butelki a na murawie boiska urządzało lokalny motocross bezpowrotnie się SKOŃCZYŁ!

    
  • I jeszcze jedno wyjaśnienie, aby wszystko było zrozumiałe. To, że stadion miejski we Wrocławiu został wybudowany na Euro 2012 z pieniędzy miasta i jest utrzymywany przez wrocławskich podatników nie upoważnia jego mieszkańców do tego, aby wchodzili sobie na niego kiedy chcą i robili tam co chcą.

    
  • Do dyspozycji mieszkańców w soboty i w niedziele będzie boisko pomocnicze ze sztuczną nawierzchnią, jak tylko zostanie oddane we wrześniu. Będzie otwarte dla każdego, kto będzie chciał z niego skorzystać. Koszty związane z eksploatacją obiektu ponosi Sokół Smolec i to klub jest gospodarzem obiektu. Płyta główna zostanie oddana do użytku dopiero w przyszłym roku, ale będzie przeznaczona głównie do rozgrywek, a korzystanie z niej będzie zależało od gwarancji wykonawcy.

   W Krzeptowie nie ma drużyny sportowej, boisko jest zaniedbane, są tam kretowiska, na których można łatwo doznać kontuzji. Ciężko porównywać te obiekty. Natomiast nowe boisko do koszykówki i plac zabaw w Krzeptowie są imponujące, chociaż niektóre elementy już się psują.

   Kilkukrotnie większy Smolec nie ma miejsca na place zabaw i boiska, bo większość terenów Rada Miejska Kątów Wrocławskich pod kierownictwem obecnego Burmistrza sprzedała lobby deweloperskiemu. Plany zagospodarowania przestrzennego są zmieniane pod dyktando kilku osób. Deweloperom ze Smolca nie zależy na infrastrukturze, a na sprzedaży mieszkań i szeregówek. Mamy być sypialnią Wrocławia, do tego bez możliwości dojazdu do Wrocławia. Proszę zapytać o łącznik na Rakietowej…

    

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *