Pages Navigation Menu

VI Smolecka (za)Dyszka przeszła do historii

W sobotę 9 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 na trasę VI Smoleckiej (za)Dyszki wystartowało niespełna 400 zawodników. Miasteczko biegowe oraz start i meta były tym razem zlokalizowane przy szkole podstawowej, a nie jak do tej pory przy boisku sportowym. Zmiana lokalizacji była wymuszona remontem boiska. Sportowe zmagania z czasem netto 32:15 wygrał wielokrotny mistrz Polski na 5 i 10 km, ale również w półmaratonie i biegach przełajowych Arkadiusz Gardzielewski (Gardzielewski Running Group, Wrocław), tuż za nim na mecie zameldował się Adam Putyra (KFC Runner, Wrocław)z czasem 32:17 netto, trzecie pozycja przypadła zaś w udziale Grzegorzowi Gronostajowi (Opera Software, Wrocław), który pokonał trasę w 33:5o. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Karolina Obstój (SOBASTEAM, Wrocław) z czasem 41:21 netto, drugie miejsce zajęła Łabuz Małgorzata (SOBASTEAM, Wrocław) 42:35 netto, na najniższym stopniu podium stanęła zaś Katarzyna Kochman z czasem 43:48 netto.

W kategorii lokalnej Smolec/Krzeptów po raz kolejny wśród pań dominowała Katarzyna Krym z czasem 44:25 netto, wyprzedzając siostrę Kingę Łampikę z czasem netto 46:44 oraz Hannę Szajn z czasem 47:24 netto. W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Adrian Kos w czasie 40:04 netto przed Mateuszem Krempą z czasem 43:00 netto oraz Łukaszem Maciejewskim, który pokonał trasę w czasie 43:37 netto.

Nagrodzeni zostali również najlepsi zwodnicy z grupy biegowej Night Runners oraz Sobas Team.

Pełne wyniki można znaleźć >TUTAJ<

Zwycięzcom oraz organizatorom serdecznie gratulujemy sukcesów i cieszymy się, że nasz Smolec znany jest dzięki tej imprezie biegowej daleko nawet poza granice województwa. O poziomie oraz atmosferze biegu można usłyszeć tylko pochlebne opinie, co znaczy, że mamy zdecydowanie powody do zadowolenia i dumy.