Pages Navigation Menu
reklama

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” wraca do IPN – podsumowanie

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” wraca do IPN – podsumowanie

29.10.2018 – Wystawa wraca do IPN, by tego samego dnia wyruszyć gdzieś dalej… Dziękujemy wszystkim, którzy nas gościli, tym, którzy obejrzeli, zatrzymali się na chwilę, dziękujemy za miłe słowa i … do zobaczenia już wkrótce, bo mamy kilka innych podobnych projektów w planach!

28.10.2018 – wieje, pada deszcz i zimno… mimo zgody ks. Proboszcza, znalezienia wolontariuszy chętnych do pilnowania i ogromnego pragnienia, by jednak wystawić ją na placu przykościelnym – pogoda nie daje nam szans…

26.10.2018 – godz. 19.40 – zwijamy wystawę z naszej biblioteki smoleckiej. Mamy świadomość, że to chyba już koniec jej podróżowania po naszej gminie, prognozy pogody na niedzielę są fatalne… ale nadzieja umiera ostatnia!

*****************

Przypominamy naszym Czytelnikom, że od piątkowego (19 października 2018) popołudnia w naszej smoleckiej bibliotece (wejście od podwórka) można oglądać wystawę autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Ojcowie Niepodległosci„, prezentowaną naszym mieszkańcom przez Towarzystwo Przyjaciół Smolca. Wystawa jest czynna do końca przyszłego tygodnia w godzinach pracy biblioteki, tj. środy i piątki 16.00 – 20.00, pon, wtorek, czwartek 8.00 – 12.00

Więcej informacji -> Zaproszenie na wystawę

 

A oto i „dziennik podróży” wystawy po naszej gminie:

16.10.2018 – wystawa dziś gości w szkole w Jaszkotlu. Bardzo dziękujemy panu Dyrektorowi Jackowi Tul i pani Wiesławie Szymeczek za ciepłe przyjęcie i opiekę nad zbiorem:). Dziękujemy też wszystkim wolontariuszom, którzy tak licznie zgłosili się do pilnowania bezpieczeństwa wystawy – p. Wiesława musiała zorganizować losowanie wśród chętnych!

17.10.2018 – wystawa dotarła wczoraj wieczorem do Sadkowa! Tu przyjęły nas Panie : wicedyrektor Beata Wysoczańska oraz nauczyciel historii Małgorzata Samborska. Samo rozkładanie wystawy poszło sprawnie, ale potem coś nie mogliśmy się rozstać:) Towarzystwo Przyjaciół Smolca ma już chyba przyjaciół w Sadkowie…:). Dziękujemy za przesłane zdjęcia!

19.10.2018 – wystawa już w Smolcu! Dziękujemy za gościnę Pani Dyrektor Renacie Kowalczyk. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę pani Wioletty Orzech, która dba by nie tylko wystawie nic się nie stało, ale też by jak najwięcej uczniów mogło ją obejrzeć. Mamy nadzieję, że będzie się podobać!

19.10.2018 – w godzinach popołudniowych nasi bohaterowie sprzed stu lat docierają do smoleckiej biblioteki… trochę tu ciasno, ale pani Agnieszka Bujoczek (nasz jednoosobowy Dom Kultury) zawsze coś wymyśli i wystawa prezentuje się całkiem godnie!

Zapraszamy!

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *