Pages Navigation Menu
reklama

Związek Metropolitalny Aglomeracji Wrocławskiej czyli razem można więcej

Związek Metropolitalny Aglomeracji Wrocławskiej czyli razem można więcej

Publikujemy informację odnośnie powstawania Związku Metropolitalnego Aglomeracji Wrocławskiej przesłaną przez radnego powiatowego Hieronima Kurysia.

To rozwiązanie będzie na lata i posłuży nie tylko nam, ale kolejnym pokoleniom, naszym dzieciom i wnukom, a korzyści i udogodnienia ogromne. Między innymi na jednym i tym samym bilecie będzie można korzystać z komunikacji zbiorowej (pociąg, autobus i tramwaj) we Wrocławiu i wszystkich miejscowościach ościennych. Wprowadzamy wspólnie jako Klub Radnych Powiatu Wrocławskiego, czyli Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego na najbliższą sesję Rady Powiatu Wrocławskiego przygotowaną przez nas uchwałę w sprawie wyrażenia przez Radę Powiatu Wrocławskiego poparcia dla utworzenia Wrocławskiego Związku Metropolitalnego, czyli mówiąc potocznie tak zwaną aglomerację wrocławską. Jesteśmy już po wielu spotkaniach w tej sprawie a co najważniejsze jest wreszcie zielone światło nowych władz Wrocławia z Prezydentem Jackiem Sutrykiem na czele. Konsultacje w tej sprawie szeroko prowadzi we wszystkich gminach wokół Wrocławia Poseł Michał Jaros, z którym w ubiegłym tygodniu mieliśmy kolejne spotkanie. Rozwiązanie to pozwoli na wiele wspólnych działań z korzyścią dla mieszkańców miasta Wrocław oraz mieszkańców miejscowości i gmin leżących wokół Wrocławia. Wspólne działania będą obejmować różne dziedziny społeczne między innymi oświatowe, kulturalne, zdrowotne czy wspólna jednolita komunikacja miejska z jednym aglomeracyjnym biletem, z którym będzie można poruszać się komunikacją zbiorową po całym terenie Wrocławia i gmin ościennych.

Hieronim Kuryś

One Comment

  1. Pomysł jest dobry, ale od uchwały do realnych rozwiązań droga daleka. KO i PSL znane są z tego, że dużo dużo obiecują…

     

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *