Pages Navigation Menu
reklama

Koncert Anny Suvorovej w najbliższą niedzielę w Smolcu

Koncert Anny Suvorovej w najbliższą niedzielę w Smolcu

„Muzyka wyraża to, co nie może być wypowiedziane i co nie może być stłumione” – Victor Hugo

6 listopada odbędzie się czwarty z cyklu koncertów pt “Smolec Organum” organizowanych przez smolecką parafię i Chór “Smolec Cantans”. Tym razem w naszej świątyni zagości Anna Suvorova – znakomita sopranistka dysponująca pięknym głosem o ciepłej, zniewalającej barwie.

Artystka w 2008 r. z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalny Donieckiego Kolegium Muzycznego. Zajęła 3 miejsce w konkursie „Ukraińskie Bel-Canto” oraz 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Młodych Śpiewaków w Nieżynie. Rok później pobierała prywatne lekcje u prof. Natalii Prokopienko, konsultantki Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie. Jest również laureatką konkursu wokalnego w Portofino. Reprezentowała Polskę jako solistka chóru na Festiwalach Muzyki Kościelnej organizowanych przez Międzynarodową Federację Pueri Cantores w Hiszpanii i Szwajcarii. Współpracowała z artystami międzynarodowych scen operowych tej miary, co Elena Vassilieva i Siergiej Leferkus.

W latach 2011-2013 była solistką Chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II „Psalmodia” w Krakowie. W owym okresie wykonywała m.in. partię sopranu w Mszy Łacińskiej na cztery głosy Des-dur Stanisława Moniuszki. W okresie 2012-2013 brała udział w projekcie „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Od 2014 r. jest związana z Operą Wrocławską.  Wykonuje partię Anniny w operze Giuseppe Verdiego „Traviata” oraz rolę głosu matki Antonii w „Opowieści Hoffmanna” Jacques’a Offenbacha. W Polsce oraz poza jej granicami odbyła szereg koncertów solowych z repertuarem muzyki operowej XIX wieku.

W trakcie mszy o godz. 12.30 oraz podczas koncertu usłyszymy następujące utwory:

  1. „Dignare o domine” Georga Friedricha Händela,
  2. „Gabriel’s Oboe” Ennio Morricone,
  3. „Cantique de Noel” Adolphe’a Charlesa Adama,
  4. „Pie Jesu” Andrew Lloyda Webbera,
  5. „Panis Angelicus” Césara Francka,
  6. „Ave Maria” Giulio Cacciniego,
  7. „Ave Maria”Jana Sebastiana Bacha i Charles’a Gounoda
  8. „Modlitwa w intencji Ukrainy” Mikołaja Łysenki.

Koncert poprowadzi pan Tymon Godzwon. Dochód z niego będzie przeznaczony na remont smoleckich organów.

Wszystkich melomanów serdecznie zapraszamy!

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *