Pages Navigation Menu
reklama

Chłopska zarasta chwastami

Chłopska zarasta chwastami

Chyba wszyscy smolczanie, a szczególnie ci z Leśnego, cieszyli się z tego, że w końcu po wielu latach walki, próśb i monitów do lokalnych władz, doczekaliśmy się generalnego remontu ul. Chłopskiej.

Jednak najbardziej chyba ucieszył nowy chodnik z autobusowymi zatoczkami. Teraz bez obawy o własne zdrowie, ba, nawet życie, możemy wybrać się spacerkiem w stronę tzw. starego Smolca. Również bez przeszkód w postaci błotnistych kałuż, dotrzemy do przystanków autobusowych usytuowanych przy Chłopskiej.  Jednak estetyczny wygląd nowej ulicy z nowymi chodnikami zakłócają wysokie chwasty zarastające pobocza. Niektóre są tak wysokie, że wkrótce mogą nawet zasłonić przystankowe słupki. W tym roku już po raz wtóry nasi sołtysi apelują o zgłaszanie wniosków, które opłacone z funduszy sołeckich, mogłyby pozytywnie wpłynąć, między innymi, na estetyczny wygląd naszej miejscowości. 
Wniosek taki związany ze sprzątaniem naszych przystanków autobusowych i koszeniem poboczy, zgłosiłem osobiście w roku ubiegłym. Miał być ponoć wzięty pod uwagę, ale przeczą temu fakty.
Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

CED   

One Comment

  1. Pamiętajmy,że ulica Chłopska jest drogą Powiatową i koszenie poboczy odbywa się 2 razy w roku.Temat jest pilotowany i został już zgłoszony do wydziału dróg jako pilny. Zostanie realizowany po 15 sierpnia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *