Pages Navigation Menu
reklama

Czy był dziś u Was Święty Mikołaj?

Czy był dziś u Was Święty Mikołaj?

Tak, wiemy, że „pandemia”, ale są takie sprawy, które nie podlegają zmianom niezależnie od tego, co by się działo. Jedną z nich jest wizyta Świętego Mikołaja u Grzesia Matkowskiego, który, jak zapewne pamiętacie, najpóźniej od lipca śle regularnie listy z zaproszeniem i propozycjami ewentualnych prezentów. Te są z reguły bardzo skromne: książeczki o koparkach, kolorowe bloki techniczne, opatrunki, płyny do dezynfekcji… W tym roku Mikołajowi nie było łatwo zrobić zakupy, sklepy były przecież pozamykane prawie do ostatniej chwili, a elfy to potrafią zrobić zabawki, a nie plasterki, ubranka, kosmetyki… Na szczęście Mikołaj, jako osoba już wiekowa, mógł zrobić w ostatnich dniach szybkie sprawunki w godzinach dla seniorów! Choć dla Grzesia i tak najważniejsze nie jest to, co Mikołaj przyniesie, ale że po prostu przyjdzie na kawę! Pomyślcie, jak byście się czuli, gdyby od marca nikt nie mógł was odwiedzić….? Nawet jeśli niechcący usiądzie na nogę ;), jak Mikołaj jednego roku. Kto by bowiem czuł ból przy takich emocjach!

Ale rok jest wyjątkowy, więc i wizyta wyjątkowa. Mikołaj długo myślał, jak „odwiedzić”: Grzesia, a jednocześnie nie wystawiać na próbę jego i tak słabiutkiej odporności. Ale od czego są elfy! To one wymyśliły, że skoro można pracować on-line, uczyć się on-line, to dlaczego Mikołaj nie może być on-line? I dał radę! A radość Grzesia… bezcenna!

Co więcej, za naszym pośrednictwem Grzesiu z mamą już dziękują Świętemu Mikołajowi, ciekawe skąd wiedza, że Mikołaj czyta nasz portal? ….:

„Dziękujemy Kochany Święty Mikołaju, że o nas pamiętałeś  i przyniosłeś nam piękne prezenty! Życzymy Ci dużo zdrowia i do zobaczenia za rok!”

My już dziś życzymy Grzesiowi i jego arcydzielnej mamie radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! Jeśli chcesz coś powiedzieć do Grzesia, pisz proszę w komentarzach, czyta regularnie smolec24 :)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *