Pages Navigation Menu
reklama

Prima aprilis :) Czy rondo Chłopskie podzieli mieszkańców?

Prima aprilis :) Czy rondo Chłopskie podzieli mieszkańców?

Nasz post o smoleckim rondzie był oczywiście tylko żartem primaaprilisowym, ale cieszy nas Wasza postawa obywatelska i liczne, a przy okazji całkiem kreatywne i oryginalne, propozycje na nazwę ronda. Jeśli kiedyś doczekamy się takowego w Smolcu, z jego nazwą na pewno nie będzie najmniejszego problemu :)

**************

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Inwestycji Drogowych, rondo które zostanie wybudowane w Smolcu na wjeździe od strony Wrocławia (będzie z niego możliwy zjazd w kierunku Krzeptowa ul. Wiśniową, Mokronosu ul. Granitową, gdzie już niedługo ruszy budowa nowego peronu, oraz do centrum Smolca) przy okazji remontu ul. Chłopskiej do końca tego roku,  nosi roboczą nazwę… Chłopskie. Były sołtys Smolca, Hieronim Kuryś, który walczył o  to rondo w Powiecie, powiedział nam, że ta nazwa mu odpowiada, ponieważ będzie się ono znajdowało na ul. Chłopskiej, więc jest to naturalna konsekwencja. Radni smoleccy, do których zadzwoniliśmy byli mniej entuzjastyczni. Jedna z osób nie chciała w ogóle zająć stanowiska w tej sprawie. Mieszkańcy zapytani pod jednym ze smoleckich marketów nie kryli oburzenia dla tego pomysłu: „Kto, ****, wymyślił taką wieśniacką nazwę?” albo „Jaka wieś, takie rondo….” A jak Wam podoba się ta nazwa? Bo w nas budzi jednak mieszane uczucia.

TAS


rondo-art

 

11 komentarzy

 1. Może w takim razie im. Waldka Pawlaka?

 2. Czy nie bardziej trafna nazwa to ,,Dębowe”. Uzasadniać chyba nie trzeba.

 3. świetny pomysł Dębowe!!!

 4. nawet „Smoleckie” albo „Wrocławskie” bdzie już lepsze.

 5. Najlepiej „Rondo im. sołtysa Hieronima Kurysia” :)

 6. Swego czasu proponowałam, aby ‚nowa’ ul. Wiśniowa miała historyczne dla Smolca odniesienie jako ‚Aleja Wallenbergów’ (stara nadal pozostałaby Wiśniową, dzięki czemu nie byłoby problemów administracyjnych). O rondzie do dzisiaj nie słyszałam, ale i rondo mogłoby mieć taką (bądź inną) historyczną nazwę.
  W ostatnim czasie, w związku z 700 leciem Smolca zbierane są informacje z przeszłości. Jak myślę warto krzewić wśród mieszkańców historię miejsca, w którym przyszło im żyć.

  Ciekawa jestem Waszych opinii.

 7. Rondo ‚Dębowe’ Również mi się podoba. Szukałam tylko na planach dębu. Jest tam? Bo ja nie znalazłam.

 8. Jeśli nazwa ma być historyczna, to nadarza się okazja – rondo 700-lecia Smolca!

 9. Szkoda że to Prima Aprilis. Ale autor się napracował, szacun.

 10. A może Babskie dla kontrastu z ulicą Chłopską? Albo w ogóle Rondo Prima Aprilisowe? :)

 11. Też się nabrałam. ;)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *