Pages Navigation Menu
reklama

Drugi etap remontu ul. Głównej w kierunku Krzeptowa jeszcze w tym roku

Drugi etap remontu ul. Głównej w kierunku Krzeptowa jeszcze w tym roku

Jak poinformował nas radny powiatowy, Hieronim Kuryś, jeszcze w tym roku zostanie rozpoczęta i ukończona przebudowa drogi powiatowej czyli ulic Głównej i Dębowej w kierunku Krzeptowa. Inwestycja ta zostanie zrealizowana również dzięki dofinansowaniu naszej gminy. To kolejny przykład po ul. Chłopskiej na dobrą współpracę pomiędzy Powiatem Wrocławskim a Gminą Kąty Wrocławskie – mówi Kuryś.  Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej (od skrzyżowanie przy Europejskiej Akademii Dziecka w Smolcu do odcinka nowego asfaltu na ul. Dębowej w Krzeptowie), zostaną wybudowane chodniki i miejscami utwardzenia po obu stronach drogi oraz niezbędne odwodnienie. Projekt został już wykonany, teraz czeka nas już tylko przetarg i pracę ruszą wczesnym latem – wyjaśnia radny. Z mojej inicjatywy zostanie zorganizowane jeszcze spotkanie osób zaangażowanych w realizację projektu w terenie, by zapoznać się na miejscu z lokalnymi uwarunkowaniami.  Niestety kierowcy i mieszkańcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami w trakcie realizacji zadania, za co serdecznie przepraszamy. Również przeprowadzenie po tej trasie V Smoleckiej (za)Dyszki 24. czerwca 2017 r. może okazać się niemożliwe – kończy wypowiedź Hieronim Kuryś zapraszając po więcej informacji do kontaktu z nim pod nr 605 745 010.

10 komentarzy

 1. Super, dobrze byłoby pomyśleć o pasach drogowych na ul Wierzbowej koło piekarni i kościóła żeby dzieci mogły bezpiecznie chodzić do szkoły.Rano koło przedszkola jest na tyle niebezpiecznie że strach puszczać dziecko samo do szkoły.

  • Oczywiście miało być przejście dla pieszych 😁

 2. Fantastyczna wiadomość :) Będzie ładnie i bezpiecznie

 3. A kiedy będzie chodnik od Europejskiej Akademii Dziecka w kierunku Biedronki????Ruch jest tam o wiele większy niż na Dębowej.

 4. Warto zapytać się o to naszych radnych wojewódzkich bo to droga wojewódzka, niestety najbliższy taki radny jest z Wrocławia, bo wszyscy głosują na nich zamiast na naszych kandydatów z naszej gminy…

 5. Chodnik niestety tylko do ulicy Wierzbowej i tam kolo piekarni bedzie przejscie dla pieszych (poinformowano mnie w powiecie )

 6. i co z tym remontem? Mamy już zaraz połowę lipca i cisza jak makiem zasiał

  • Z naszych informacji wynika, że remont ma ruszyć na początku sierpnia.

   • 13 wrzesnia… remontu nadal nie ma.

    • Kierownik projektu twierdzi, że czekają na zatwierdzenie planu organizacji ruchy i od 18 września ruszają. Zobaczymy.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Wkrótce rusza remont ul. Głównej w kierunku Krzeptowa | Smolec 24 – Poznaj Smolec z lepszej strony - […] a 16 sierpnia nastąpi przekazanie drogi. O planowanym remoncie pisaliśmy w marcu tego roku >TUTAJ< Inwestycja powinna zostać zakończona…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *