Pages Navigation Menu
reklama

Dzień Kobiet na Zatorzu i u Emerytów

Dzień Kobiet na Zatorzu i u Emerytów

W środę 8. marca, dzięki staraniom sołtysa Smolec Zatorze Krzysztofa Bujaka i Szefowej Smoleckiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów Haliny Wiśniowskiej, miało miejsce wspólne świętowanie Dnia Kobiet dla członkiń Związku i zaproszonych gości. W radosnej atmosferze, przy kawie i słodkościach, panie obdarowane zostały kwiatkami i słodyczami, a jak zapowiedział pan sołtys, ma nadzieję, że te spotkania wejdą na stałe do naszej smoleckiej tradycji. Widząc jego zaangażowanie na rzecz naszej miejscowości, nie wątpimy, że te deklaracje staną się rzeczywistością, tym bardziej, że ma u swojego boku takie kobiety jak Ewa Bujak czy wspomniana wyżej Halina Wiśniowska.

Świętowanie Dnia Kobiet było również okazją do wręczenia pani Halinie Wiśniowskiej tytułu honorowego członka Towarzystwa Przyjaciół Smolca. Pani Halina jest pierwszym honorowym członkiem stowarzyszenia, które istnieje już siódmy rok, ale to właśnie wyróżnienie TPS przyznało po raz pierwszy uchwałą nr 3 Walnego Zgromadzenia Członków z dnia 3.03.2017. Przyznaje się je za szczególne zasługi dla miejscowości Smolec bądź Towarzystwa.

W uzasadnieniu wniosku, złożonego do władz TPS, czytamy:

„Po 6 latach istnienia [TPS] i wielu przeprowadzonych projektach – w tym z udziałem innych organizacji i mieszkańców niezrzeszonych – mamy wystarczającą wiedzę i poczucie wdzięczności wobec wielu osób, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju naszej miejscowości – poprzez duże zaangażowanie w realizowane przez nas (i inne smoleckie organizacje) projekty społecznościowe.


Pani Halina Wiśniowska […]:

 – od 4 lat zarządza depozytem i szatnią smoleckiej (za)Dyszki;

 – samodzielnie organizuje wolontariuszy do pracy w trakcie corocznych Dni Smolca, a w sposób szczególny przy okazji 700 – lecia Smolca;

– od wielu lat prężnie i prawie samodzielnie prowadzi Koło nr 12 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, organizując spotkania i wyjazdy, zajęcia rehabilitacyjne i miejsca w sanatoriach dla członków Koła; organizuje również spotkania, które stwarzają wszystkim organizacjom smoleckim okazję do wzajemnego poznawania się i integracji, jak Dzień Seniora czy „opłatek”.

 – od wielu lat organizuje – we współpracy z Bankiem Żywności i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – paczki żywnościowe i pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Smolca;

– jest współtwórcą Fundacji Smolec, wpierającej osoby w potrzebie, niepełnosprawnych i ofiary kataklizmów; jest siłą napędową corocznego „Festiwalu Pieroga”;

– angażuje się – jako członek –  w pracę rady sołeckiej Smolec Zatorze;

– jest obecna i zaangażowana w prawie wszystkie smoleckie przedsięwzięcia, oddając swój czas, pracę i serce mieszkańcom naszej miejscowości.”

czyli jednym słowem „smoleckie pendolino”, jak stwierdziła jedna z obecnych na sali pań.

Oprócz pamiątkowego potwierdzenie nadania wręczanego przez prezes TPS, Joannę Dereń-Maciejewską, właścicielka Manufaktury Draży Czekoladowych DOTI, Dorota Mroczkowska wręczyła pani Halinie piękny kosz wypełniony słodyczami z manufaktury.

 Śpieszymy poinformować, że pani Halina tytuł przyjęła i z dniem 8. marca 2017 została honorową członkinią Towarzystwa Przyjaciół Smolca.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

ENF

 

 

 

 

 

One Comment

  1. Niewątpliwie: takich ludzi jak Pani Halina zawsze będzie za mało. Podziwiam Ją za optymizm. Zawsze z nastawieniem: uda się!
    Wszystkiego dobrego. :)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *