Pages Navigation Menu
reklama

Dziennik bulimiczki – to warto wiedzieć…

Dziennik bulimiczki – to warto wiedzieć…

Iza ma bulimię. Właściwie chciała tylko schudnąć parę kilogramów, potem jednak straciła kontrolę nad własnym życiem. Wpadła w błędne koło okresów głodu i ataków obżarstwa. Iza nie chce dopuścić do siebie myśli, że jest chora. Dopiero, gdy zostaje przyłapana w supermarkecie na kradzieży jedzenia, pozwala sobie pomóc. Jednak powrót do zdrowia to długa i trudna droga.

Ta ciekawa i pouczająca książka opisuje w formie pamiętnika chorobę, która coraz częściej dotyka młode i coraz młodsze dziewczyny.  Nastolatki nie mogą pogodzić się ze swoją wagą,  nie akceptują swojego ciałem i zaczynają eksperymentować z odchudzaniem . Ogromną presję wywierają na nie media i nieraz rówieśnicy. To prowadzi niestety czasem do tragedii. Warto poczytać, by na czas rozpoznać symptomy i zrozumieć, co przeżywa młoda osoba, by spróbować jej pomóc zanim będzie za późno. Terapia jest bowiem ciężka i długa, a efekty bywają czasem kruche. Warto dodać, że książkę przetłumaczyła mieszkanka Smolca.

Te i inne fascynujące książki wypożyczysz w każdą środę w godzinach 18.30 – 20.00 w smoleckim Klubie Książki SZAFA w świetlicy wiejskiej ul. Główna 47.    Cały księgozbiór KK Szafa >TUTAJ<

dziennik_bulimiczki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *