Pages Navigation Menu
reklama

Fabryka talentów otwiera swe podwoje przy ul. Kościelnej

Fabryka talentów otwiera swe podwoje przy ul. Kościelnej

Redakcja Smolec24.pl rozmawia dziś z właścicielkami Fabryki Talentów Spółka Cywilna w Smolcu.

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_new

SM24Bardzo proszę przybliżyć czytelnikom portalu Państwa firmę, czym się zajmujecie, komu dedykujecie Państwa ofertę?

F: Fabryka Talentów to przede wszystkim cała gama zajęć dodatkowych oferowanych dzieciom szkolnym. Od kilku już lat FABRYKA TALENTÓW z sukcesem współpracuje z kilkoma szkołami i zespołami szkolno-przedszkolnymi m.in. w Kątach Wrocławskich, Sobótce, Wrocławiu i Smolcu. Miarą naszego sukcesu jest przede wszystkim zadowolenie ze strony dzieci i ich rodziców. Od września br. planujemy przy ul. Kościelnej 1 w Smolcu otworzyć stacjonarny punkt świadczenia usług w zakresie zajęć dodatkowych dla dzieci szkolnych i przedszkolnych.

SM24: Co w Państwa ofercie można znaleźć dla swojego dziecka?

F: Zajęcia językowe: angielski, niemiecki oraz francuski. Zajęcia taneczne: hip hop, taniec nowoczesny, jak również balet. Zajęcia plastyczne i glina. W ofercie jest również capoeira, warsztaty teatralne, gimnastyka korekcyjna, logopedia i basen.

SM24: Oferta jest szeroka, jaka jest idea? Skąd taka różnorodność zajęć?

F: Naszym hasłem przewodnim jest „Sprawne ciało, chłonny umysł” stąd zajęcia plastyczne, artystyczne, które rozwijają małą motorykę, jak również wyobraźnię, natomiast zajęcia ruchowe takie jak taniec, balet, capoeira i gimnastyka korekcyjna stymulują rozwój motoryki dużej, koordynacji ruchowej i poczucia rytmu  – tym samym kształtujemy „Sprawne ciało…”. Języki obce dopełniają ideę naszego hasła „chłonny umysł”.

SM24: W Fabryce Talentów w Smolcu przy ul. Kościelnej otwieracie Panie również świetlicę?

F: ,,Świetlicowo” to tylko potoczne określenie miejsca zabawy, nauki i odpoczynku. Formuła przewiduje efektywne spędzanie czasu przez dziecko. W Smolcu dzieci uczęszczają do szkoły na zmiany. Daje to naszym odbiorcom szerokie możliwości wypełnienia czasu wolnego przed i po lekcjach, poprzez skorzystanie z naszej oferty zajęć dodatkowych. ,,Świetlicowo” to również zajęcia artystyczne, teatralne, kuchcikowo, majsterkowo i wsparcie w odrabianiu lekcji. Odpowiednie wypełnienie dziecku dnia jest szczególnie ważne, zwłaszcza dla tych najmłodszych, eliminuje to stany znudzenia i zniechęcenia. Dziecko poprzez odpowiednią stymulację, uczy się sprawnie gospodarować własnym czasem, jest wesołe i odpowiednio naenergetyzowane. Myślę, że nasza propozycja to również świetne rozwiązanie dla rodziców, ponieważ nie będą musieli wozić swoich latorośli na zajęcia dodatkowe do Wrocławia czy Kątów Wrocławskich.

SM24Jaką Panie dysponujecie kadrą? Kto prowadzi zajęcia w Fabryce Talentów?

F: Współpracujemy na stałe z kilkoma instruktorami i lektorami. Są to osoby od dawna z nami związane i przede wszystkim sprawdzone. Lektorzy językowi to osoby stosujące nowatorskie metody nauczania języków, dające spektakularne efekty. Wśród nich jest choćby Pani Agnieszka Polowy – prowadząca zajęcia z języka niemieckiego, Pani Magdalena Dyczek – zajęcia z języka angielskiego, Agnieszka Bujoczek – lektor języka francuskiego. Tańce prowadzić będzie w Smolcu Pani Małgorzata Borsuk. Zajęcia plastyczne Pani Paulina Klucznik. Zajęcia korekcyjne Pani Grażynka Jarża. Logopedycznie usprawniać nasze dzieci będzie Pani Marzena Woźniakowska. Capoeira to Pan Łukasz Luks. Jest również wśród nas Pani Magdalena Otlewska, z głową pełną świetnych pomysłów będzie prowadzić zajęcia świetlicowe – artystyczne, teatralne, kuchcikowo, majsterkowo itp. Wsparcie w odrabianiu lekcji zapewniają Panie Anna Dulęba i Justyna Łomnicka – długoletnie pedagożki nauczania wczesnoszkolnego ze SP w Smolcu, właścicielki Fabryki Talentów. Zajęcia basenowe odbywać się będą w Centrum Basenowym Redeco – Fala – Sławomir Wróblewski. Większość instruktorów i lektorów prezentować się będzie na spotkaniu z zainteresowanymi w dniu 23 sierpnia 2014r.dzień otwarcia Fabryki Talentów w Smolcu.

SM24: Planujecie zatem Panie dzień otwarty – kiedy?

F: Raczej spotkanie informacyjne. Dnia 23 sierpnia br. od godz. 11 zapraszamy wszystkich zdeklarowanych i Tych którzy jeszcze się wahają czy skorzystać z naszej oferty, na spotkanie informacyjne przy ul. Kościelnej 1b, ok. 100 m od szkoły w stronę kościoła po lewej stronie. Będzie możliwość obejrzenia lokalu, porozmawiania z kadrą, podpisania umowy. Zapraszamy serdecznie.

SM24: Czy można skorzystać u Pań z samej świetlicy?

F: Formuła jaką przyjęłyśmy opiera się głównie na zajęciach dodatkowych. Istnieje jednak możliwość pozostawienie dziecka na godziny bez uczestnictwa w zajęciach dodatkowych.

SM24: Czyli zajęcia dodatkowe dla dzieci, a w jakim wieku?

F: Zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku szkolnym, a zatem od lat 5 do końca gimnazjum. Planujemy również zajęcia dla starszych latorośli, dla dorosłych i seniorów. Obecnie Fabryka Talentów uczestniczy w realizacji projektu 12 Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, prowadząc zajęcia plastyczne i taneczne dla osób niepełnosprawnych – projekt współfinansowany przez Starostwo Wrocław. Planujemy również wiele innych ciekawych propozycji, o których będziemy informowały na bieżąco.

Dziękujemy bardzo za rozmowę!

 

 

 

 

2 komentarze

  1. O której godzinie ma być to spotkanie informacyjne 23 sierpnia?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *