Pages Navigation Menu
reklama

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych Smolec 2016

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych Smolec 2016

Harmonogram

5 komentarzy

 1. W listopadzie i grudniu 2x? A odpady przedswiateczne?! Czy to pomylka?

 2. Niestety to nie pomyłka. W listopadzie już raz nie odebrali. Napisałam do Gminy i Alby, gdzie mam wywieźć śmieci. Może do nich.

 3. To faktycznie jedna wielka pomylka. Opłaty za 4 kwartał bez zmian a wywóz ograniczony. W święta to już chyba utoniemy w śmieciach.

 4. Ja rozumiem, że część kubłów/miejsc była wypełniona tylko częściowo, gdy je opróżniano raz w tygodniu. Niemniej…
  1. Na osiedlach wielorodzinnych będzie oznaczało to dwutygodniowe zaleganie śmieci, bo standardem jest, że część mieszkańców tylko podrzuca woreczek do wiaty (a niech martwi się ktoś inny).
  2. Jednak w niektórych miejscach kubły są wykorzystywane w pełni w ciągu tygodnia. Czy Gmina/Alba zapewni dodatkowe kubły? Nie mówiąc o miejscu na nie?
  3. Z ‚własnego podwórka’ powiem, że jeden kubeł teoretycznie wystarczy na dwa tygodnie dla czteroosobowej rodziny, ale jednak takie podejście oznacza, że śmieci będą zalegały i śmierdziały kilka razy dłużej. Dotychczas część kubła wykorzystywaliśmy na sprzątnięcie tego co w koło, lub tego, co przynieśliśmy z lasu. Teraz nie będzie na te śmieci miejsca, dlatego zapraszam Gminę do częstszego sprzątania.

  • ustawa śmieciowa miała zapewnić właśnie częsty odbiór śmieci żeby ludzie nie wywozili odpadów do lasów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *