Pages Navigation Menu
reklama

I Smolecki Bal charytatywny za nami. Ale się działo!

I Smolecki Bal charytatywny za nami. Ale się działo!

W sobotę 4. lutego 2017 r. w świetlicy wiejskiej odbył się I Parafialny Bal Charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony został na remont smoleckiej świątyni. Portal smolec24 był patronem medialnym tego wydarzenia. Efekty tej imprezy przeszły chyba oczekiwania samych organizatorów – a warto tu wspomnieć z nazwiska choćby tych pierwszoplanowych, jak Edyta Berghauzen, Małgorzata i Wojciech Osińscy, Justyna i Piotr Ściegienko oraz Małgorzata i Mieczysław Trzcińscy, choć mamy świadomość, że oczywiście zaangażowane w tę imprezę było znacznie większe grono mieszkańców parafii, którzy wsparli imprezę, jako sponsorzy i ofiarodawcy.

Impreza zorganizowana z dużą dbałością o szczegóły. Zaraz po wejściu na świetlicę ogromne wrażenie robił wystrój korytarza i sali, przepięknie udekorowane stoły, ozdobione nie tylko kwiatami, ale ręcznie wykonanymi z kleju ażurowymi miniaturami kościoła, w formie lampionów. Potem był wspólnie odtańczony polonez i wykwintna smolecka kuchnia w wykonaniu pań z rodzimego Koła Gospodyń Wiejskich.  Na szczególną pochwałę zasługuje wodzirej – pan Mirosław Jaworski z Opola, który w sposób profesjonalny zajął się osiemdziesięcioma zgromadzonymi gośćmi, starając się zaspokoić gusta muzyczne każdego pokolenia – miło obserwować ludzi, którzy kochają swoją pracę! A potem już tańce, hulanki, swawole… No i oczywiście niezapomniana konferansjerka panów Mieczysława i Wojciecha przy znaczącym wsparciu uroczej pani Małgosi… Bal miał się z założenia wyciszać od godziny 2.00, goście jednakże wpisali się w nastrój prowadzącego zabawę i zasadniczo do 4.00 nad ranem wielokrotnie mieliśmy do czynienie z „ostatnim”, „pożegnalnym” utworem :).

Nie zabrakło też niespodzianek: przepiękny występ gitarowy smoleckiej rodziny, państwa Dominiki Białostockiej i Andrzeja Pinderskiego, ciekawe konkursy sportowe:  z zakresu  futbolu  czy jazdy konnej, ale przede wszystkim zbiórka na niezbędne prace remontowe smoleckiego kościoła – tu uczestnicy balu okazali się bardzo otwarci, prześcigając się w hojności.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, już dziś zapraszają na kolejną edycję balu!

Dziękują również sponsorom, a tych było niemało:  Burmistrz Gminy Katy Wrocławskie, Antoni Kopeć;  firma Crusar Your Logistics Partner, Cukiernia Ale Ciacho; Drukarnia Kopland; Fabryka Talentów; Factory Fitness; firma Haxe, sprzęt medyczny; firma K2 Kosmetyki Samochodowe; sieć sklepów Kaufland; Koło Gospodyń Wiejskich Smolec; Kuria Biskupia, ABP Józef Kupny; Ognisko Muzyczne Słowiczek; Omega Sport; Piekarnia Harnaś; Pizzeria San Lorenzo; Radna Katarzyna Łapińska-Szymańska; Salon Fryzjerski Nowy Styl z Wrocławia, Sklep „U Magdy” oraz osoby prywatne: Antonina Urbanowicz ze Smolca oraz Andrzej Matelski z Mokronosu Górnego.

A rezultat w statystykach:           82 osoby uczestniczące w zabawie

7 osób mocno zaangażowanych w przygotowania

całkowity zysk z Balu przekazany na cel charytatywny:  14.750 PLN

Imponujące… Takie działania pozwalają uwierzyć, że uda się zebrać niezbędną kwotę i wkrótce rozpoczniemy pierwsze prace remontowe przy smoleckim kościele. Gratulacje dla pomysłodawców i realizatorów!

Remont dachu można wspierać oczywiście przez cały rok, do czego Państwa serdecznie zachęcamy, wpłaty można dokonywać na dedykowane konto: Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskich nr konta: 94 9574 0005 2001 0005 9789 0102 (Rzymskokatolicka Parafia w Smolcu ) z dopiskiem remont dachu.

 

ENF  (przy współpracy z Komitetem Organizacyjnym)

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *