Pages Navigation Menu
reklama

II Parafialny Bal Charytatywny za nami!

II Parafialny Bal Charytatywny za nami!

Genialny pomysł na genialną inicjatywę… tak chyba najkrócej można opisać cykliczną już (miejmy nadzieję:) smolecką imprezę, przygotowaną – podobnie jak w ubiegłym roku – z dużą starannością, przez niewielką grupę wielkich ludzi. Organizatorzy: Małgorzata i Wojciech Osińscy, Edyta Berghauzen, Piotr Ściegienko, Małgorzata i Mieczysław Trzcińscy dziękują za naszym pośrednictwem wszystkim, którzy wsparli ich w przygotowaniach czy ofiarowali przedmioty na licytację i nie tylko. 

A ofiarodawców było wielu. Obrazy na płótnie przekazali: Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny i Biskup pomocniczy ks. Jacek Kiciński, licytowano dwie ikony (jedna to dar ks. Proboszcza Waldemara Kontka, druga państwa Magdaleny i Jacka Konopków), były też gadżety sportowe, jak piłka do koszykówki z podpisami zawodników Polkąty Maksimus – ufundowana przez pana Burmistrza Antoniego Kopcia, strój Łukasza Kubota i koszulka Jerzego Janowicza – ufundowane przez samych tenisistów. Wysoko licytowano grafikę naszej lokalnej artystki Antoniny Urbanowicz (wykonaną przez nią specjalnie na tę okazję) i replikę „Żydówki z pomarańczami” (to już dar naszej radnej Katarzyny Łapińskiej – Szymańskiej). Ale były i ciekawe użytkowe gadżety, jak komplet ekskluzywnych poduszek amerykańskiej firmy Tempur Sealy, piękny zestaw wazonów i gustowna papeteria z bransoletą od Anny i Tomasza Soróbków, książki z dedykacją Jadwigi i Jacka Pulikowskiech, karnety od Omega Sport, lekcje gry na gitarze od Centrum Aktywności Twórczej Fabryka Talentów i na pianinie – te z kolei ufundowane przez Artystyczne Ognisko Muzyczne Słowiczek , album dziennikarza sportowego Jacka Kurowskiego „Polska bialo-czerwoni” wraz z dedykacją dla uczestników Balu i zdjecie Roberta Lewandowskiego z podpisem piłkarza oraz 12-letnia szkocka whiskey – dar Justyny i Sławomira Neumannów.

 

Organizatorzy dziękują bardzo za pomoc organizacyjną Annie Kraczkowskiej, Annie Ciesielskiej, Justynie Ściegienko, Kornelii Nowakowskiej, Pawłowi Kostrzewie oraz ks. Grzegorzowi Pazdro za pełną dokumentację fotograficzną całej imprezy.

Podziękowania kierujemy również w stronę Koła Gospodyń Wiejskich, Klubu Książki Chrześcijańskiej SILOE i następujących firm: ATL Auto Serwis, Double N Studio Urody, Factory Fitness, Haxe Sprzęt Medyczny, Instytut Zdrowia i Urody, K2 Kosmetyki SamochodoweFPH Magnat Sp.J. Wyroby Czekoladowe, Pasieka Smolecka, Prouve, Restauracja Piławski Dwór, Restauracja San Lorenzo, Stajnia Pod Topolami, Studio Kosmetyczne April, Salon Kosmetyczny Słoneczny Blask, Salon Firmowy Viessmann-Matkowski, Piekarnia Harnaś,  firma Crusar, Papiernia Smolec, drukarnia Kopland. Szczególne podziękowania nalezą się również Sołtysom i Radom Sołeckim za wsparcie finansowe.

Zabawę poprowadził niezwykle profesjonalnie nasz już chyba ulubiony wodzirej pan Mirosław Jaworowski z Opola. Gratulujemy zaangażowania, bo serce rośnie, gdy widzi się kogoś tak kochającego swoją profesję! Ponad 100 osób po godz. 19.00 rozpoczęło bal polonezem, a ostatni uczestnicy wychodzili nad ranem. I nie udało nam się usłyszeć żadnych zawiedzionych głosów. Całkowity dochód z balu przeznaczony zostanie na renowację drzwi wejściowych naszego kościoła parafialnego.

Organizatorzy zadbali też ponownie o niespodziankę muzyczną. W tym roku dla uczestników balu zagrał zespół „Comely Red”, a po północy „sieciową piosenkę” (ukłon w stronę pana Wodzireja, bo nikt by chyba tego lepiej nie wymyślił:)) na czwarte urodziny portalu smolec24 zatańczyła cała sala, dziękując Państwu Annie i Tomaszowi Soróbkom za ich działania na rzecz naszej miejscowości.

Reasumując, impreza na wysokim poziomie. Nie dziwmy się więc, że bilety rozeszły się praktycznie w dniu jej ogłoszenia. Przepiękny wystrój sali i korytarzy, niesamowity nastrój, dbałość o wszystkich gości, piękne podziękowania, konferansjerka i dobra muzyka – to recepta na udaną imprezę.

A nieustające uśmiechy na twarzach organizatorów – bez wątpienia przecież zmęczonych przygotowaniami – bezcenne!

ENF

Wszystkich uczestników balu – za okazaniem zaproszenia – Kawiarenka SILOE zaprasza na gratisową kawę w dniu wiosennej reaktywacji, tj. 8.04.2018 w godz. 10.45 – 12.45.

 

One Comment

  1. Serdeczne podziękowania i włożony trud dla pań z Koła Gospodyń za wspaniałą oprawę kulinarną.Organizatorom za pomysł oraz możliwość zdobycia koszulki Łukasza Kubota.
    Sołtys i Radny P.Sobko

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *