Pages Navigation Menu
reklama

Informacje ze smoleckiej parafii odnośnie postępowanie wobec pandemii koronawirusa

Informacje ze smoleckiej parafii odnośnie postępowanie wobec pandemii koronawirusa

Udział w Eucharystii od 20 kwietnia

Udział w Eucharystii od 20 kwietniaOd poniedziałku 20 kwietnia w kościele w czasie Mszy św. będzie mogło przebywać 32 osoby + księża. Jeżeli w następną niedzielę na Mszę św. przyjdzie  więcej niż 32 osoby, będziemy dodatkowym osobom proponować przyjecie Komunii św. w kościele przed Mszą św. i uczestnictwo w Eucharystii za pośrednictwem mediów. Komunia św. w niedzielę w dalszym ciągu będzie udzielana o godz. 09.00 i 14.00.

Transmisja Mszy św. co niedziela o godz. 11:30 na profilu http://fb.com/siloe.smolec 

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św jest nadal aktualna. Ze względu na stan epidemii ksiądz arcybiskup na czas nieokreślony ( to znaczy do odwołania) udzielił wiernym Archidiecezji Wrocławskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

 

 

***************

Parafia pw. Narodzenia NMP w Smolcu zaprasza do udziału w obchodach Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy za pośrednictwem transmisji online, które będą przeprowadzone na profilu http://fb.com/siloe.smolec w następujących terminach:  

  • Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18:00
  • Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15:00
  •  Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej o godz. 18:00
  • Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 21:00
  • oraz Mszy św. w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11:30

więcej informacji na www.parafiasmolec.pl

 

******************************************************

W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez rząd RP odnośnie stanu epidemicznego od 25 marca w kościele w czasie Mszy św. i nabożeństw może przebywać jednocześnie siedem osób łącznie z księżmi.
Dlatego prosimy, by na Mszę św. w tygodniu i w niedzielę przychodziły tylko dwie osoby z rodziny, która zamówiła intencję Mszy św.

 

************************************

Informacje o postępowaniu związane z epidemią koronawirusa

1. Od dnia 12 marca do 29 marca ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Dla każdego wiernego skorzystanie z udzielonej dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę we wskazanym czasie nie jest grzechem. Prosimy, by osoby mające jakiekolwiek objawy infekcji nie przychodziły do kościoła.

2. Na każdą Mszę św. w niedzielę wejdzie tylko 50 osób do kościoła, łącznie z kapłanami. Będziemy się starać o uruchomienie transmisji Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30 z naszego kościoła przez Internet.
Rozważamy możliwość odprawiania od następnej niedzieli Mszy św. także w kaplicy na nowym cmentarzu. Jeśli zapadnie taka decyzja, poinformujemy o tym na naszej stronie parafialnej i Smolec24.

3. Na wniosek ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego każdego dnia o godzinie 20.30, księża w Polsce będą odmawiali w kościele, bez udziału wiernych, różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami. Grupy modlitewne i formacyjne z naszej parafii zgłosiły swoje uczestnictwo w tej modlitwie.
Ponadto wspólnoty naszej smoleckiej parafii postanowiły podjąć dzieło modlitwy w intencji naszych rodzin, całej parafii i naszej Ojczyzny. Od 16 marca zwyczajowo Kościół zaprasza do modlitwy nowenną przed Zwiastowaniem Najświętszej Maryi Panny (25.03).

4. Decyzją ks. Arcybiskupa rekolekcje w parafiach są odwołane.

5. Podczas przekazywania znaku pokoju prosimy o powstrzymanie się od podawania ręki na rzecz skinienia głową.

6. Wiernych uczestniczących w Eucharystii zachęcamy do przyjmowania Komunii św. w postawie stojącej na rękę. Przed przyjęciem Komunii św. składamy dłonie na krzyż: prawa na dole, lewa na górze. Kapłan składa świętą Hostię na naszą dłoń, a my prawą dłonią wkładamy ją do ust. Robimy to wszystko w obecności księdza. Kto chciałby przyjąć Komunię św. do ust, podchodzi do balasek po prawej stronie. Osobny kapłan będzie w ten sposób udzielał Eucharystię.

7. Komunia św. w niedzielę będzie rozdzielana także poza Mszą św. o godz. 9.00, 11.00 i 14.00 dla tych wiernych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. w tradycyjny sposób.

8. „Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego”, „należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie”.

9. Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

10. W związku z sytuacją epidemiologiczną odwołujemy na razie wszystkie zapowiedziane wcześniej spotkania kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.

11. Ze względu na bezpieczeństwo parafian i wolontariuszy dzisiejsza akcja zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra zostaje przeniesiona na inny termin. O szczegółach będziemy informować.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *