Pages Navigation Menu
reklama

Jasełka w naszej szkole. Młodzi artyści zebrali gromkie brawa

Jasełka w naszej szkole. Młodzi artyści zebrali gromkie brawa

Już po raz 21. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami wystawili jasełka. Każdy, kto miał już kiedyś okazję oglądać jasełka w smoleckiej szkole, mógł oczekiwać świetnego widowiska, zagranego przez młodych aktorów w pieczołowicie przygotowanych strojach z ogromny zaangażowaniem i wczuciem w rolę, i z pewnością się nie zawiódł. Najpierw na scenie rządził wyrazisty Lucyfer w czarnym fraku i pod czerwoną muszką, który kierował zgrają diabłów zastanawiających się, jak doprowadzić człowieka do zguby. Gdy okazało się, że na Ziemi ma się pojawić Zbawiciel, na scenie w tańcu i w zwiewnych szatach „unosić” zaczęły się anioły. Pastuszków śpiących w polu obudziła gwiazda betlejemska, która przywiodła ich do stajenki, czyli centralnego punktu jasełek. Radość z obwieszczonej nowiny symbolizował również taniec dzieci. Ta sama gwiazda sprowadziła także trzech mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Dzieciątka z darami.
Piękne widowisko przygotowane ze sporym rozmachem, z profesjonalnym oświetleniem i świetną oprawą muzyczną, którą kieruje od samego początku pani dyrektor, Renata Kowalczyk. Chór parafialny (tu wiodącą rolę odgrywały panie Bogusława Siciarz i Jolanta Chmiel) wspierany dziecięcymi głosami Biedronek przeplatał występ kolędami, szczególnie pięknie zabrzmiała w niedzielne popołudnie Pastorałka od serca do ucha. Pani dyrektor podziękowania kierowała głownie do pań Grażyny Jarży i Doroty Pyzio, ale również do pani Anny Katarzyny Jankowskiej, byłej wicedyrektor naszej szkoły za pomoc w choreografii.

Wśród gości na szczelnie wypełnionej widowni nie zabrakło jak zwykle, oprócz rodziców i mieszkańców, naszych sołtysów, radnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz burmistrza, Łukasza Zbroszczyka i księży ze smoleckiej parafii, proboszcza Waldemara Kontka oraz prałata Alfonsa Jurkiewicza, który już po raz dwudziesty wziął udział w przedstawieniu jasełkowym. Burmistrz i proboszcz nie szczędzili młodym aktorom i dyrekcji pochwał, na które bez wątpienia zasłużyli.

Serdecznie gratulujemy dyrekcji, zaangażowanym nauczycielom, a przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom wspaniałego wystąpienia, za które zostali nagrodzeni owacją na stojąco.

One Comment

  1. To było wzruszające przeżycie. Dziekuję wszystkim. Babcia Teresa Małgorzata Siarkiewicz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *