Pages Navigation Menu
reklama

Koło Gospodyń Wiejskich świętowało Dzień Matki i Ojca oraz Zielone Świątki

Koło Gospodyń Wiejskich świętowało Dzień Matki i Ojca oraz Zielone Świątki

Smoleckie Koło Gospodyń Wiejskich, któremu od lat przewodniczy Henryka Rybak, zorganizowało w piątek 24 maja 2019 r. uroczysty poczęstunek połączony z występami artystycznymi z okazji Dnia Matki i Ojca oraz Zielonych Świątek. Pięknie i widowiskowo zaprezentował się zaproszony Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok”, który najpierw porwał do staropolskiego poloneza cześć zebranych gości, a później czarował swoimi ludowymi ubiorami, a przede wszystkim tańcem i śpiewem. Pięknie zaprezentowały się również dzieci z drugiej klasy z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod opieką Joli Chmiel.
Po występie artystycznym gości podjęto pysznym obiadem i domowymi wypiekami. Na spotkaniu obecni byli między innymi przedstawiciele naszej gminy z wiceburmistrz Katarzyną Łapińska-Szymańską, lokalni samorządowcy, nasz radny powiatowy, radni gminni, sołtysi oraz smoleccy księża. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz różnych środowisk jak nauczyciele czy lekarze i członków oraz przyjaciół Koła Gospodyń Wiejskich ze Smolca i okolicznych miejscowości.
Paniom z naszego Koła Gospodyń, a w szczególności Pani Henryce, przekazujemy po raz kolejny wyrazy uznania i podziękowania za chęci, trud i zaangażowanie, jakie od lat wkładają w podtrzymywanie polskich tradycji ludowych oraz integrację lokalnej społeczności.

TAS

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *