Pages Navigation Menu
reklama

Koło Gospodyń Wiejskich świętowało Dzień Matki i Ojca oraz Zielone Świątki

Koło Gospodyń Wiejskich świętowało Dzień Matki i Ojca oraz Zielone Świątki

By smoleckiej tradycji stało się zadość, Koło Gospodyń Wiejskich, któremu od lat przewodniczy Henryka Rybak, zorganizowało w niedzielę 17 czerwca 2018 r. uroczysty obiad połączony z występami artystycznymi z okazji Dnia Matki i Ojca oraz Zielonych Świątek. Jak zwykle widowiskowo zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Kalina”czarując zebranych gości zarówno tradycyjnymi ubiorami, jak i przede wszystkim pięknym tańcem i śpiewem. Świetny występ, wywołujący miejscami wzruszenie, ale również uśmiechy na twarzach gości, dały również nasze smoleckie Liski czyli przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Dzieciom i ich nauczycielkom, paniom Agnieszce Szukale oraz Joannie Stach należy tutaj serdecznie pogratulować tak dobrego przygotowania dzieci. Bez wątpienia jest w tym również duża zasługa rodziców dzieci, którzy w skupieniu obserwowali występy swoich pociech.
Po występie artystycznym, gości podjęto pysznym obiadem i wypiekami. Na spotkaniu obecni byli między innymi przedstawiciele naszej gminy z burmistrzem Mieczysławem Repsem, powiatu w osobie Arlety Szmigielskiej dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, lokalni samorządowcy,  nasi radni Katarzyna Łapińska-Szymańska i Piotr Sobko, sołtys Smolca Zatorze Krzysztof Bujak, przedstawiciele pozostałych sołectw oraz smoleccy księża. Nie zabrakło oczywiście również przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz różnych środowisk jak nauczyciele czy lekarze i członków oraz przyjaciół Koła Gospodyń Wiejskich ze Smolca i okolicznych miejscowości.
Paniom z Koła Gospodyń, a w szczególności Pani Henryce, należą się wielkie wyrazy uznania i podziękowania za wysiłek i zaangażowanie jakie od lat wkładają w podtrzymywanie polskich tradycji ludowych oraz integrację lokalnej społeczności.

TAS

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *