Pages Navigation Menu
reklama

Koncert Agnieszki Rejek-Bałki i Anity Taszkinowej w niedzielę 26 listopada!

Koncert Agnieszki Rejek-Bałki i Anity Taszkinowej w niedzielę 26 listopada!

Muzyka wyraża to, co nie może być wypowiedziane i co nie może być stłumione” – Victor Hugo

W niedzielę 26 listopada 2017 r. po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się dwudziesty trzeci z cyklu koncertów pt “Smolec Organum” organizowanych przez smolecką parafię i Chór “Smolec Cantans”. Tym razem w murach smoleckiej świątyni wystąpią mezzosopranistka Agnieszka Rejek-Bałka i pianistka Anita Taszkinowa.

Pani Rejek-Bałka ukończyła Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Potem studiowała śpiew solowy na Wydziale Wokalno- Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Dariusza Paradowskiego. Po dyplomie licencjackim kontynuowała naukę w Wyższej Szkole Muzycznej w Lubece, kształcąc się pod kierunkiem prof. Anke Eggers. Śpiewała partie solowe w operach Benjamina Brittena (Sen nocy letniej, partia Hermii), Wolfganga Amadeusza Mozarta (Wesele Figara, partia Cherubina) w reżyserii Didiera von Orlowsky’ego (w Wyższej Szkole Muzycznej w Lubece oraz w Theater Kiel w Kilonii) a także partię Lucii w sali koncertowej „Glocke” w Bremie. Koncertowała także śpiewając solowe partie altowe m.in. w “Oratorium Bożonarodzeniowym” Jana Sebastiana Bacha, “Oratorium Bożonarodzeniowym” Camille’a Saint-Saënsa , Mszy G-dur Franciszka Schuberta. Współpracowała z Theater Lübeck, Eutiner Festspiele i Musika Viva Bremen. Od sierpnia 2014 roku jest pracownicą Opery Wrocławskiej. Anita Taszkinowa, rosyjska pianistka, jest absolwentą Saratowskiego Konserwatorium Państwowego im. Leonida Sobinowa. Od 2012 roku współpracuje z wieloma artystami, organizuje koncerty muzyki wokalnej i instrumentalnej. W trakcie koncertu usłyszymy następujące utwory:

1. Jan Sebastian Bach, aria „Bereite Dich Zion” (Gotuj się Syjonie), Weihnachtsoratorium (Oratorium Bożonarodzeniowe) BWV 248,

2. Jan Sebastian Bach, Qui sedes as dextram Patris z Wielkiej mszy h-moll,

3. Jerzy Fryderyk Händel, Aria Sesto, Svegliatevi nel core z opery Juliusz Cezar,

4. Camille Saint-Saëns, Aria Dalili, Amour viens aider ma faiblesse! z opery Samson i Dalila,

5. Nikołaj Rimski- Korsakow, Pieśń Lela z opery Śnieżka.

W trakcie koncertu będzie można nabyć płyty Chóru “Smolec Cantans”, Jadwigi Postrożnej i “Monochromatic” Romana Drozda. Koncert poprowadzi Tymon Godzwon. Dochód z niego będzie przeznaczony na remont smoleckich organów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie melomanki i wszystkich melomanów!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *