Pages Navigation Menu
reklama

Konkurs historyczny o Smolcu rozstrzygnięty!

Konkurs historyczny o Smolcu rozstrzygnięty!

Rok 2016 to czas obchodów siedemsetlecia Smolca. Z tej okazji w smoleckiej szkole 23 maja miał miejsce konkurs wiedzy o historii Smolca, pod hasłem „Smolec – moja mała ojczyzna”.

Konkurs zorganizował i przeprowadził pan Sławomir Zyga, nauczyciel historii w tutejszej szkole. Jak przekazał naszej redakcji: „Konkurs odbył się w formie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań, gdzie za każde uczeń mógł otrzymać 1 punkt. W zawodach wzięło udział 28 dzieci z klas 4-6 – każde rozwiązywało ten sam test.  Rywalizację wygrał chłopiec z kl. 6a – Szymon Siudek, który zdobył 16 pkt. Drugie miejsce zajęło troje piątoklasistów z 13 punktami – Magdalena Faltyn, Eryk Bielawski oraz Mateusz Kobbyłecki.

W imieniu prowadzącego konkurs, jak i naszym własnym, gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu. Cieszy nas ogromnie, że smoleckie dzieci interesują się historią naszej miejscowości, a nasi nauczyciele chęć zdobywania wiedzy w tym obszarze pobudzają, choćby poprzez tego typu konkursy. A co do tego, że historia Smolca jest niezwykle ciekawa i piękna, nie trzeba chyba naszych czytelników przekonywać – artykuły o tej tematyce cieszą się największą popularnością! Wychodząc więc naprzeciwko tym potrzebom już dziś zapowiadamy, że będzie ich więcej, by wiedza o naszej małej ojczyźnie nie była obca nie tylko smoleckim uczniom, ale też ich rodzicom :)

A główne obchody 700–lecia tuż tuż… Do zobaczenia w dniach 10.-12. czerwca: na zawodach sportowych (10.06), (za)Dyszce i festynie (11.06) oraz na oficjalnych spotkaniach upamiętniających historię Smolca (12.06) – szczegóły na WWW.smolec24. Będzie to czas świętowania, w którym nie zabraknie rywalizacji, zabawy, ale i zadumy. Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców!

ENF

2 komentarze

  1. 6A

Trackbacks/Pingbacks

  1. 700-lecie Smolca – przeżyjmy to jeszcze raz… | Smolec 24 – Poznaj Smolec z lepszej strony - […] 700 lat istnienia naszej miejscowości. Zespół Szkolno–Przedszkolny w Smolcu zorganizował konkurs wiedzy o historii Smolca i konkursy literackie, które…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *