Pages Navigation Menu
reklama

Łącznik pilnie potrzebny

Łącznik pilnie potrzebny

Łącznik pomiędzy wrocławskimi ulicami Żwirki i Wigury a Rakietową jest chyba jedną z najpilniejszych potrzeb nie tylko mieszkańców Smolca, ale i innych okolicznych miejscowości.

Po pierwsze, rozładowałby prawie codzienne korki, które czasami zaczynają się już przed górką – przy warsztacie samochodowym. Po drugie, likwidowałby przeszkodę dla autobusów komunikacji miejskiej, którym są progi zwalniające wmontowane w ul. Gagarina, a jest ich tam aż sześć.

O tym łączniku mówi się i pisze od dawna, bo rzeczywiście rozwiązałby codzienne problemy naszych mieszkańców.

Wystarczy, że doprowadzi się go do ul. Rakietowej. Swego czasu na www.smolec24.pl  >TUTAJ< można było przeczytać, że istnieje koncepcja podłączenia łącznika do tej właśnie wrocławskiej ulicy. Byliśmy tam. Rakietowa w tym miejscu już od pewnego czasu posiada rondo wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Z ronda tego prowadzi w kierunku północnym  nowa ulica, która łączy się z rondem w ciągu ul. Granicznej. A to z całą pewnością oznacza, że z tego rozwiązania skorzystałoby wielu posiadaczy samochodów, którzy chętnie ominęliby zatłoczone wrocławskie ul. Stanisławowską i Mińską, zmierzając do swoich miejsc pracy, umiejscowionych nie tylko w północnej części Wrocławia.

Natomiast autobusy komunikacji miejskiej, w zależności od tego jakie nowe linie zostałyby uruchomione, mogłyby kontynuować jazdę ul. Rakietową do ronda na Stanisławowskiej na Muchoborze Wielkim, lub zmierzać do ronda na ul. Granicznej, a potem w prawo na Nowy Dwór. Czy koncepcja ta zostanie zrealizowana, przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Podobno środki na łącznik by się znalazły, zarówno w budżecie Wrocławia, jak i  gminy Kąty Wrocławskie.

CED

5 komentarzy

 1. Czekamy na to już kilka lat. Warto również brać pod uwagę drogę która jest w MPZP między Krzeptowem a Kębłowicami czyli dojazd do Wrocławia omijając Kębłowice, Skałkę i Samotwór. Część samochodów kierowała by się tamtym dojazdem a nie przez Smolec.

 2. Każdy, kto rozważa zamieszkanie w Smolcu niech weźmie pod uwagę brak infrastruktury. Łącznik miał by we wrześniu 2018, a mówi się o nim od 2013. I tak dokładnie z każdą sprawą.

 3. Co się dzieje z tym łącznikiem? Przecież to jest paranoja, żeby te 300m drogi wymagało dekady papierologii! Był przetarg i co dalej?

  Szybciej sami byśmy wydeptali ten odcinek, wspólnie z mieszkańcami Muchoboru, którzy mają dość tej patologicznej sytuacji pod swoimi oknami jeszcze bardziej od nas.

 4. W Bogu nadzieja że tego łącznika nie zrobią nigdy. Skończy się na tym, że i tak większość samochodów spotka się na skrzyżowaniu Rakietowa – Gagarina i stanie w korku do małego ronda Mińska/Stanisławowska.
  To są małe osiedlowe uliczki nieprzystosowane do ruchu wlotowego i wylotowego z Wrocławia.
  Doprowadzanie kolejnej drogi wlotowej do uliczek osiedlowych nie ma sensu. I tak Krzemieniecką, Mińską czy przez Rondo Pileckiego więcej samochodów nie przejedzie.
  Autobusy w Smolcu powinny jeździć na stację Smolec PKP i byś synchronizowane z pociągami. Częstotliwość pociągów powinna zostać zwiększona.
  Wygodni chcący zapychać ulice Wrocławia samochodami powinni jak najdłużej stać w korkach żeby im ten pomysł z głowy wyparował.

  • Piter co Ty mówisz ???. Łącznik całkowicie odkoruje Gagarina i małe rondo na Stanisławowskiej a cały ruch pójdzie na Graniczną. Ktoś coś wie jaki jest status na dzisiaj tej bardzo pilnej inwestycji zarówno dla mieszkańców Smolca i okolic jak i osiedla Muchobór we Wrocławiu ??

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *