Pages Navigation Menu
reklama

Łukasz Zbroszczyk nowym burmistrzem gminy Kąty Wrocławskie

Łukasz Zbroszczyk nowym burmistrzem gminy Kąty Wrocławskie

Państwowa Komisja Wyborcza podała kilka godzin po zakończeniu głosowania drugiej tury oficjalne wyniki, z których wynika, że nastąpi zmiana warty na fotelu burmistrza gminy Kąty Wrocławskie. Po ponad dwóch dekadach dotychczasowego burmistrza, Antoniego Kopcia, zastąpi na tym stanowisku lider Aktywnego Samorządu, Łukasz Zbroszczyk.
Gratulujemy nowemu burmistrzowi uzyskanego wyniku i mamy nadzieję na realizację przedwyborczych obietnic, czemu zarówno my, a przede wszystkim nasi czytelnicy będą się bacznie przyglądać.  Jednocześnie podziękowania należą się burmistrzowi Antoniemu Kopciowi za jego długoletnią pracę i zaangażowanie na rzecz naszej gminy i Smolca.

Oto jakie wyniki uzyskali obaj kandydaci:

 

– Łukasz Zbroszczyk – 5021 głosów (58,76 % poparcia) 

– Antoni Kopeć – 3524 głosów (41,24 % poparcia)

 

Stanowisko wiceburmistrza ma objąć równocześnie nasza radna, Katarzyna Łapińska-Szymańska. Tym samym zarówno Łukasz Zbroszczyk, jak i Katarzyna Łapińska-Szymańska nie mogą pełnić funkcji radnego, a na ich miejsce do Rady Miejskiej wchodzą kolejne osoby z komitetu Aktywnego Samorządu,  Katarzyna Sebzda-Sztul z Gniechowic i Dawid Ludwikowski z Mokronosu Górnego.

12 komentarzy

 1. Brawo !!!

  • Przepraszam, gdzie można zapoznac sie z programem burmistrza?

 2. W końcu długo oczekiwana zmiana! Mam nadzieję, że nowemu burmistrzowi uda się zrealizować wszystkie pomysły i zawsze pozostanie otwarty na głos mieszkanców gminy.
  Gratuluję Panu, Panie Łukaszu i Panu sztabowi wyborczemu!

 3. Gratulacje

 4. Gratulacje dla nowego Burmistrza ,a także dla ustępującego,Smolec wiele zawdzięcza Panu Kopciowi i w tym temacie nie ma żadnej dyskusji.Można by było więcej?-zawsze można tak powiedzieć.Teraz jest nowy gospodarz,ale my wyborcy mamy w ręku jeszcze jego ulotki wyborcze i obietnice dotyczące Smolca,jest Pan Burmistrzem,ma Pan większość w radzie więc proszę z tego faktu zrobić użytek.Obecny Rząd pokazuje nam ,że można realizować swój program wyborczy krok po kroku.Tak więc tego samego oczekujemy od Pana .Panie Burmistrzu,zegar zaczął już tykać zostało Panu 60 miesięcy,a więc wszystkie ręce na pokład(Burmistrz,vice Burmistrz ze Smolca i smoleccy radni) Jak już napisałem egzamin końcowy dla Pana i pańskiej drużyny już za 60 miesięcy.Powodzenia.

 5. Ludzie co wy zrobiliście

 6. Mam nadzieje że nowa władza uporządkuje przestrzennie Smolec i nie pozwoli na dyktat deweloperów budujacych 5-piętrowe bloki !

  • Musztarda po obiedzie …

  • Też mam taką nadzieję.
   Drogę rowerową trzeba zrobić i chodniki jakieś

 7. Brawo !!!. Wreszcie nowy człowiek, może wreszcie Smolec stanie się prawdziwym podmiejskim ośrodkiem z dobra komunikacja z Wrocławiem, normalnymi drogami i normalna infrastruktura. Poprzedni Burmistrz Kopeć niestety nie zdołał przez 20
  Lat nawet zbliżyć się do normalności.

  • Smutne, że mieszkaniec Krzeptowa pisze takie rzeczy… Tego Krzeptowa, gdzie mieszka burmistrz i jak wyczytałam na forach „tylko o ten Krzeptów dba, jak o własny ogródek. Tylko w Krzeptowie jest pięknie”. Niesamowity kontrast.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *