Pages Navigation Menu
reklama

Mistrzowie Kodowania – Szkoła ze Smolca wśród 34 szkół z całej Polski!

Mistrzowie Kodowania  – Szkoła ze Smolca wśród 34 szkół z całej Polski!

Smolecka Szkoła jako jedna z 34 polskich szkół podstawowych wzięła udział w pilotażowej edycji programu Mistrzów Kodowania. Bo każdy może być programistą. 1500 uczniów poznawało podstawy programowania w intuicyjnym języku Scratch. W założeniach programu możemy przeczytać: „Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.”

W poniedziałek 13 stycznia odbył się Festiwal Projektów z pilotażowej edycji Mistrzów Kodowania. To było niezwykłe wydarzenie z udziałem nauczycieli, uczniów i dyrektorów ze szkół, które brały udział w programie. Na Festiwalu nie zabrakło oczywiście delegacji ze Smolca. Serdecznie gratulujemy!

Na początku marca z nauczycielami oraz uczniami zaangażowanymi w Program spotka się w Smolcu prezes firmy Samsung na Polskę.

Zapraszamy także do obejrzenia reportażu z realizacji programu, wypowiada się w nim między innymi Pani Renata Kowalczyk, Dyrektor Szkoły ze Smolca.

Na zdjęciu Pani Dyrektor, Renata Kowalczyk, Pani Barbara Kozyra, nauczycielka oraz po lewej Pana Napieralskiego, siedzi uczeń ze Smolca, Julek Serkieza.

mistrz2

No Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Nieoczekiwana zmiana miejsc w smoleckiej szkole ;) | Smolec 24 – Poznaj Smolec z lepszej strony - […] uczyć innych. Kto, jak kto, ale smoleccy uczniowie mają na tym polu  i doświadczenie i sukcesy. TUTAJ znajdziecie informację…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *