Pages Navigation Menu
reklama

Młodzi artyści po raz kolejny zachwycili publiczność – Jasełka 2020

Młodzi artyści po raz kolejny zachwycili publiczność – Jasełka 2020

W niedzielę 26 stycznia 2020 r. Już po raz 22. młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu wspierani przez swoich nauczycieli i rodziców zaprezentowali licznej publiczności przedstawienie jasełkowe.  Tradycyjnie już mogliśmy podziwiać piękne widowisko przygotowane z ogromnym zaangażowaniem i wczuciem w role młodych aktorów. Przedstawieniu towarzyszyło profesjonalne oświetlenie i jak zwykle świetna oprawą muzyczną, którą kieruje pani dyrektor, Renata Kowalczyk. Oprócz dobrze znanych kolęd wysłuchaliśmy również zaśpiewaną przez chór parafialny, z solowymi partiami pań Bogusławy Siciarz i Jolanty Chmiel, przy wsparciu dziecięcych głosów z chóru Biedronek piękną polska wersję adwentowej pieśni „Mario, czy już wiesz?” Pani dyrektor skierowała podziękowania za pomoc w choreografii i przygotowaniu całego spektaklu do pań Grażyny Gibały, Doroty Pyzio, Anny Katarzyny Jankowskiej, Grażyny Jarży oraz do swojego męża, Mieczysława Kowalczyka, który od samego  odpowiedzialny jest za stronę dźwiękową przedsięwzięcia. 

Wśród gości na szczelnie wypełnionej widowni nie zabrakło jak zwykle, oprócz rodziców i mieszkańców, naszych sołtysów, radnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz pani burmistrz, Katarzyny-Łapińskiej Szymańskiej i księży ze smoleckiej parafii, proboszcza Jarosław Witoszyńskiego, ks. Krzysztofa Pełacha, ks. Grzegorza Pazdro, oraz ks. prałata Alfonsa Jurkiewicza, który już po raz dwudziesty pierwszy wziął udział w przedstawieniu jasełkowym.

Aktorzy zebrali owacje na stojąco i nie ma chyba zbyt wiele przesady w słowach pani burmistrz, Katarzyny Łapińskiej-Szymańskiej, że mamy w Smolcu świetnych aktorów oraz profesjonalne przedstawienie, które ponownie przeniosło nas w piękny klimat Świąt Bożego Narodzenia. 

TAS

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *