Pages Navigation Menu
reklama

Nowe władze Towarzystwa Przyjaciół Smolca!!

Nowe władze Towarzystwa Przyjaciół Smolca!!

Właśnie zakończyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków Towarzystwa Przyjaciół Smolca, zwołane z uwagi na konieczność wyboru nowych władz.

Nowy Zarząd Stowarzyszenia ukonstytuował się w następującym składzie:
Katarzyna Pytlos – Prezes Zarządu, Sekretarz
Kamila Bartosik – I Wiceprezes
Ewa Bujak – II Wiceprezes
Małgorzata Krupa – Skarbnik

Walne Zebranie wybrało też nowych członków Komisji Rewizyjnej:

Sebastian Kotlarz – Przewodniczący
Dorota Mroczkowska – Wiceprzewodnicząca
Łukasz Maciejewski – Członek

Gratulujemy wszystkim! To ważny czas dla TPS, które działa prężnie w naszej miejscowości już od 2010 roku. Dziękujemy ustępującej Prezes Joannie Dereń – Maciejewskiej, która tyle czasu i serca włożyła w rozwój stowarzyszenia, a której zawdzięczamy nie tylko obchody 700-lecia Smolca. Jak wynika z dzisiejszego sprawozdania, sporo spraw wydarzyło się z inicjatywy i dzięki pracy członków TPS z w naszej miejscowości w ostatnich latach: warsztaty rękodzieła, wiosenne „wyprzedaże garażowe”, spotkanie literackie „Kobiety na Kresach”, wystawa „Ojcowie Niepodległości”, spacery historyczne po Smolcu, „Kreatywne warsztaty dla Smolca”, wycieczki integracyjne po Dolnym Śląsku. TPS jest też organizatorem cyklicznych spotkań „Żyjmy zdrowiej”, przez 7 lat prowadziło Klub Książki „Szafa”, dzięki któremu dziś mamy w Smolcu bibliotekę i filię domu kultury, ale przede wszystkim TPS jest organizatorem Smoleckiej (za)Dyszki, bez której dziś już trudno wyobrazić sobie naszą miejscowość! Sport jest mocno wpisany w działalność TPS – bo to przecież też powołany przez to stowarzyszenie Klub Biegacza i dożynkowe „Marsze po Zdrowie” nordic walking. Dzięki TPS powstała ścieżka biegowa w smoleckim lesie, a przy niej „czyściki do butów”… wiele można by pisać… to wszystko dzięki ludziom, którym się chce… W ostatnim czasie zarząd pracował w trzyosobowym składzie : Joanna Dereń – Maciejewska, Katarzyna Pytlos i Małgorzata Krupa. Dwie z nich dalej będą zasiadać we władzach, będziemy więc korzystać z ich doświadczenia i wiedzy. Bardzo dziękujemy Krzysztofowi Bujakowi, który przez wiele lat prowadził Komisję Rewizyjną TPS. Bardzo chcielibyśmy widzieć go dalej na tym stanowisku, ale kwestie formalne na to nie pozwalają, bez wątpienia jednak jego aktywność w TPS będzie dalej widoczna na każdym kroku działalności Stowarzyszenia. Bo to już taki człowiek! Słowa podziękowania kierujemy też do ustępujących członków Komisji Rewizyjnej: p. Marianny Koziny i p. Zdzisława Wojtasiaka.

Drodzy Mieszkańcy Smolca – na pewno nie chcecie być członkami tak wspaniałej organizacji? Niemożliwe! Na dziś jest nasz 40 osób, a mogłoby być zdecydowanie więcej w tak prężnie rozwijającej się miejscowości. Czekamy na Was! Jest zawsze trochę pracy, ale przede wszystkim jest ogromna satysfakcja z uczestniczenia w czymś naprawdę wartościowym!

ENF

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *