Pages Navigation Menu
reklama

Pokłosie petycji

Pokłosie petycji

W czwartek wieczorem (17 września b.m.) zapukał do moich drzwi młody mężczyzna i wręczył, za pokwitowaniem, pismo ze Starostwa Powiatu Wrocławskiego, podpisane przez Waldemara Szczykutowicza, wicestarostę.
Po jego lekturze zorientowałem się, że jest to odpowiedź Starostwa na szeroko zakrojoną akcję pisania i słania do Starostwa petycji w sprawie budowy chodnika wzdłuż naszej ulicy Chłopskiej i remontu jej nawierzchni.
Dokument ten potwierdza nasze wcześniejsze informacje, że budowa chodnika przewidziana jest na rok przyszły. Natomiast naprawa nawierzchni ul. Chłopskiej (nowa nakładka asfaltowa), uzależniona będzie od tego, czy uda się pozyskać środki zewnętrzne z tzw. Schetynówek.
W zasadzie o tym wszystkim wiedzieliśmy już wcześniej, o czym w tym miejscu pisaliśmy. Istotne jednak jest to, że władze Starostwa poważnie potraktowały nasze starania o sprawy dla nas smolczan ważne.

CED

pismo_doc

4 komentarze

  1. 6 mln? Rozumiem że to chodniki w całym Smolcu,aż po Lidla we Wrocławiu? Obawiam sie ze to kosztorys taki żeby rozłożyć ręce i sorry ale nie ma tyle kasy…
    Dla porownania -droga smolec krzeptow o ile mnie pamiec nie myli to ok 4 mln

  2. Jak wygląda sytuacja z chodnikiem na ul. Chłopskiej od ul. Lipowej do ul. Wrocławskiej lub do dyskontu? Nikt nie porusza tego tematu. Ten odcinek ul. Chłopskiej jest bardziej niebezpieczny niż na dalszym odcinku w kierunku osiedla. Nie ma na nim progów zwalniających (droga wojewódzka), jest słaba widoczność ze względu na zakręty. Na tym odcinku ul. Chłopskiej zbiera się ruch od strony Wrocławia, Osiedla Leśnego i Mokronosów w kierunku Skałki-Środy Śląskiej i Pietrzykowic- A 4. Niektórzy kierowcy traktują ten fragment ul. Chłopskiej jak drogę tranzytową szybkiego ruchu. A tędy idą dzieci do i ze szkoły, rodzice z dziećmi do przedszkola, tędy chodzi się do i ze sklepów, apteki, kościoła itd. W tym miejscu ul. Chłopskiej doszło już do paru wypadków. Co w tej sprawie robi gmina, radni gminni i powiatowi? Tylko niech nie padnie odpowiedź, że jest to droga w gestii województwa. I nic nie można zrobić. W Kątach na drodze wojewódzkiej jest obecnie budowany chodnik z ścieżką rowerową (ile w Smolcu do tej pory powstało ścieżek rowerowych ???). Ta inwestycja w Kątach jest współfinasowana przez gminę, czyli można. Może dostaniemy jakąś odpowiedź, co robi się w tym kierunku? Tylko nie: projektujemy, konsultujemy, pochylamy się nad tym tematem…bla…bla. Może interpelacja radnych do radnych sejmiku województwa w tej sprawie (jeden z radnych jest popierany przez ugrupowanie, które rządzi Dolnym Śląskiem). Czy musi dojść do tragedii jak dzisiaj w Pietrzykowicach, aby coś drgnęło?

  3. Ruch pojazdów w kierunku Skałki i Środy Śląskiej oraz odwrotnie, przejęła nowa ul. Wiśniowa. Proszę sobie stanąć pod znanym chyba wszystkim dębem i przekonać się na własne oczy.

  4. Zgadza się widać teraz jak ta droga była potrzebna Część samochodów od środy nie jedzie na Smolec tylko przez Krzeptów My jesteśmy zadowoleni w Krzeptowie mniej

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *