Pages Navigation Menu
reklama

Poratowano staruszka

Poratowano staruszka

Remont kapitalny ul. Chłopskiej zmierza ku końcowi. Inwestor, czyli Starostwo Powiatu Wrocławskiego, do którego dołożył swoje 1,5 mln złotych również Urząd Gminy w Kątach Wrocławskich, nie zapomniał również o starym dębie.

Kilka dni temu wiekowe drzewo rosnące przy skrzyżowaniu ulic: Chłopskiej, Wiśniowej i Granitowej, otoczono betonowymi krawężnikami. Tak powstało coś, co przypomina niewielkie rondo. I takiemu celowi ma to niby rondo  służyć. Pojazdy wyjeżdżające z ul. Granitowej będą drzewo omijać z jego prawej strony, a wjeżdżające w tę ulicę od strony Wrocławia, będą je omijać z jego lewej strony. Ponadto po stronie przeciwnej ul. Granitowej zostanie zamontowane lustro, które polepszy widzialność samochodów nadjeżdżających od strony starego Smolca.

Niby niewielka inwestycja, a cieszy, bo zwiększy bezpieczeństwo ruchu na zatłoczonej już, szczególnie w godzinach szczytu, ul. Chłopskiej. Ale skorzysta na tym przede wszystkim nasz stary i symboliczny już dąb, o który przestaną się ocierać, zdzierając z niego korę, niektórzy mniej ostrożni kierowcy siedzący za kierownicami dużych pojazdów z naczepami.

CED 

5 komentarzy

  1. Już od jakiegoś czasu z niepokojem obserwuję to drzewo. Widać, że część konarów zaczęła zamierać. Może się okazać, że za parę lat będzie tylko do wycięcia. Może jest jakaś szansa, aby jakiś dendrolog go obejrzał i na zrobienie jakichś prac wspomagających?
    Niewątpliwie szkoda byłoby drzewa.

  2. Czy mi się tylko wydaje ale około 100 m od dębu w stronę Wrocławia mały kawałek nowo wylanego asfaltu został wycięty, bo jest tam lekki uskok

  3. Z tym wyciętym asfaltem, to się zgadza. Jak to w Polsce, ledwo skończyli kłaść warstwę i komuś coś się przypomina i dokładnie 2 czy 3 dni po zakończeniu tego odcinka z rana już wycinali tam pas asfaltu :(

  4. jak długo jeszcze będą się paliły lampy uliczne na ul. chłopskiej w ciągu dnia kto za to będzie płacił?ekek

  5. Dzwoń do gminy z tymi światłami, może źle czujnik zmierzchowy ustawili, najwyżej oni przekierują zapytanie do zakładu energetycznego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *