Pages Navigation Menu
reklama

Posiłki w „zerówce” – ciąg dalszy

Posiłki w „zerówce” – ciąg dalszy

W związku ze sprawą wysokich opłat za wyżywienie dzieci w zerówkach, odbyły się w tym tygodniu dwa zebrania. Pierwsze zwołane przez dyrekcję odbyło się w poniedziałek 7.09.2015 w szkole. Wzięło w nim udział. ok. 50-ciu rodziców, Rada Rodziców, dyrekcja, przedstawicielka baru Swojak, pan Marek Osiński, dyrektor ZOJO z Katów Wrocławskich. Dyrekcja przedstawiła zebranym następujące informacje:

 • posiłki w tzw. „zerówkach” i całej szkole nie są dotowane przez gminę. Gmina ma obowiązek zapewnienia dzieciom 5 godzin bezpłatnej edukacji w ramach rocznego przygotowania  przedszkolnego. Nasza gmina z uwagi na potrzeby rodziców zapewnia opiekę 10-cio godzinną. Mimo starań nie udało się nam umieścić w budżecie gminy partycypacji w kosztach wyżywienia. Decyzja o dofinansowanie żywienia dzieci jest w gestii Rady Miejskiej i  to do radnych w tym celu należy się zwrócić.
 • w roku 2011 dyrekcja szkoły złożyła zapytania do kilku firm cateringowych. Dla dyrekcji wyznacznikiem było – posiadanie przez firmę certyfikatu HACCP, kuchni parowej oraz przewóz posiłków zaakceptowanym przez Sanepid autem.
 • Wybrana została firma Swojak (jej oferta była również najkorzystniejsza cenowo, wtedy całodzienna stawka wynosiła 10zł). Dyrekcja podpisała z firmą Swojak list intencyjny, celem było zapewnienie dzieciom posiłków najwyższej jakości. Ponad to firma cateringowa ustala tzw. dekadówki z intendentem przedszkola, tak aby dzieci jadły to samo w przedszkolu i oddziałach zerowych.
 • W uzgodnieniu z firmą cateringową rodzice mogą dokonać wyboru dowolnej wersji wyżywienia, nie tylko w ramach 3 opcji.

Nie z wszystkim zgadzali się rodzice, argumentując, że z pewnością można przygotować tańsze posiłki, przytaczali na to konkretne oferty innych firm. Po ożywionej dyskusji , podjęto ostatecznie następujące ustalenia

 1. Bar Swojak przeanalizuje raz jeszcze ofertę i zastanowi się, czy nie można przedstawić tańszej
 2. Rodzice zbiorą oferty z innych firm i ponownie dokonają wyboru najkorzystniejszej oferty.

 

Na zebranie wtorkowe (8.09.2015), zwołane przez sołtysa Hieronima Kurysia, przybyli radni gminni ze Smolca, rodzice, przewodniczący Rady Gminy, pan Jarosław Wojciechowski. Nieobecni byli Burmistrz, przebywający na wyjeździe oraz pani dyrektor ze względu na prowadzenie oprawy muzycznej mszy odpustowej. Nie dotarła również Rada Rodziców ani przedstawiciele baru Swojak. Radna, Pani Katarzyna Łapińska -Szymańska przedstawiła pokrótce historię działań w celu pozyskania dla szkoły stołówki, która zakończyła się tym, że w nowej szkole w Smolcu obecnie jest jadalnia oraz pomieszczenie do wydawania posiłków na ceramicznych talerzach. Jest to o tyle ważne, gdyż obecnie dzieci posiłki dostają w naczyniach styropianowych, a koszt takiego opakowania to jak usłyszelismy nawet ok. 1,5 zł i więcej.

Po rozmowie podjęto ostatecznie następujące ustalenia:

 1. Radni podejmą działania zmierzające do uchwalenia programu dofinansowania dożywania dzieci w Gminie.
 2. Rodzice zbiorą oferty z innych firm i ponownie dokonają wyboru najkorzystniejszej oferty.
 3. Również sołtys wystosował pismo do gminy w sprawie dofinansowania posiłków >TUTAJ<

TAS

3 komentarze

 1. Panie Burmistrzu !!! W budżecie nie znalazło się miejsce na dofinansowanie do posiłków małych dzieci ? DLACZEGO ??

  GRATULUJĘ PANU !!!

 2. Czy to znaczy, że temat umarł śmiercią naturalną z powodu „oprawy muzycznej mszy odpustowej”?
  W artykule brakuje informacji do KIEDY rodzice zbiorą inne oferty, KTO podejmie ostateczną decyzję oraz KIEDY zostaną ogłoszone wyniki…
  Czekam z ciekawością na finalne infmoracje. Redakcjo- postaraj się proszę i podrąż temat! Inaczej pozostanie nam tylko chyba p. Jaworowicz…

  • Czy była P|ani na zebraniu w tej sprawie? Z Pani wypowiedzi wynika,że nie, ponieważ podczas zebrania zgłosił się rodzic, który zobowiązał się do ponownego zebrania i przeanalizowania ofert, oraz podjęcia decyzji z radą rodziców. Jeśli jest Pani tak zainteresowana tą sprawą, wystarczyło pofatygować się na zebranie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *