Pages Navigation Menu
reklama

Przebudowa Chłopskiej i budowa chodnika ruszą już za kilka miesięcy!

Przebudowa Chłopskiej i budowa chodnika ruszą już za kilka miesięcy!

Na stronach Urzędu Wojewódzkiego została opublikowana lista inwestycji drogowych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wniosek Starostwa Powiatowego dotyczący przebudowy ulicy Chłopskiej w Smolcu został pozytywnie zakwalifikowany. Oznacza to, iż w najbliższych miesiącach Starostwo Powiatowe ogłosi przetarg, a w okresie letnim rozpocznie się przebudowa drogi i budowa chodnika. Dziękujemy nowemu wojewodzie Panu Pawłowi Hreniakowi za poparcie złożonego wniosku.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do przygotowania realizacji tej inwestycji. W szczególności sprawę przebudowy ulicy Chłopskiej wsparli:

Starosta  Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Wicestarosta Waldemar Szczykutowicz, Radni Powiatowi z Gminy Kąty Wrocławskie, a w szczególności Hieronim Kuryś i Lidia Reps, Radny Powiatowy poprzedniej kadencji Andrzej Jamrozik, członkowie Zarządu Starostwa Powiatowego oraz wszyscy mieszkańcy, którzy bezpośrednio wystąpili z petycją w sprawie chodnika oraz uczestniczyli w spotkaniach w Starostwie Powiatowym.

Lista zakwalifikowanych wniosków dostępna pod linkiem:

http://duw.pl/pl/urzad/programy/program-rozwoju-gminnej/11685,Zatwierdzona-lista-wnioskow-zakwalifikowanych-do-dofinansowania-w-2016-r-z-budze.html

                                        Katarzyna Łapińska-Szymańska
                                    Radna Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

10 komentarzy

 1. Żadnego terenu zieleni nie ma w Smolcu,Parku nie ma ,same domy powstają ,a nikt nie myśli o terenach zieleni dla mieszkańców.Jest tylko mały lasek przy stawie,a to dla mieszkańców nowego Smolca na spacery , dla matek z wózkami i starszych ludzi za daleko.

 2. Jeszcze przebudowa drogi się nie zaczęła a już – kwiaty, medale, podziękowania, gratulacje.

 3. Czekamy również z niecierpliwością na kolejny etap budowy chodników przy ulicy głównej.

 4. A co z parkiem wokół ruin zamku????Kiedyś była taka już koncepcja,ale chyba już umarła śmiercią naturalną-albo prędzej finansową.

 5. Czy zamiast drogi mają powstać tereny zielone? Czy nie można pochwalić ludzi którzy wyraźnie pchnęli sprawę do przodu? A czemu nie ma tego? A czemu nie ma tamtego?
  Strach pomyśleć jak zaczniecie (zaczniemy?) marudzić kiedy budowa już ruszy. Korki, objazdy, spóźnienia…
  Jak widać chyba lepiej nic nie robić. :-(
  Oczywiście wszyscy głosowaliście w wyborach na sołtysów, ba kandydowaliście! Ja tego nie zrobiłem to przynajmniej nie marudzę.
  Sąsiedzi!
  Ucieszcie się raz z czegoś to życie będzie piękniejsze :)

 6. Jaro – popieram w calej okazałości. Dokładnie tam samo sobie pomyslałem jak spojrzałem na ww. posty…

 7. Już zaczynają się podziękowania zasłużonym” z PO, a wyczytałem w biuletynie że to gmina dała na tą drogę 1,5mln zł

 8. Tomek – nie wiem kto i z jaką partią sympatyzuje gdyż nie ma to dla mnie w tym wymiarze żadnego znaczenia. Tu chodzi o to, że się coś jednak ruszyło i jest to zasługa nas – wszystkich mieszkańców. Nie wiem jaki będzie efekt końcowy, i do odtrąbienia sukcesu jest mi daleko – cieszę się po prostu tym ze jest światłu w tunelu i (prawdopodobnie) Twoje/Nasze dzieci będą mogły poruszać się bezpieczniej po miejscowości.

 9. Cieszmy się, ze juz tak dużo się udało. Ten chodnik, to taka namiastka normalności.

  Czy gdzieś można zobaczyć plany, jaka będzie szerokość chodnika oraz czy i które drzewa będą musiały być sciete?

 10. Popieram projekt! Wreszcie będzie bezpiecznie :)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *