Pages Navigation Menu
reklama

Rabatki pani Emilii

Rabatki pani Emilii

Ponawiamy apel Pani Emilii odnośnie pomocy przy przenoszeniu rabatek na drugą stronę ulicy, by uchronić je przed zniszczeniem przy budowie chodnika. Zainteresowane pomocą osoby prosimy o informację na kontakt@smolec24.pl 

Czy zauważyliście te piękne kwiaty przy ul. Chłopskiej na wysokości ul. Śliwkowej? Nie da się ich chyba nie zauważyć. Kwiaty ozdabiają cały wjazd, a co więcej – rabatki przenoszą się właśnie na drugą stronę ulicy i zdobią Osiedle Rodzinne… A czy ktoś z was zastanawiał się, kto wykonuje tę ogromną pracę, bo jak wskazują nasze ustalenia – nie jest to dzieło wspólnot mieszkaniowych… na zakręcie...Smolec24 dotarł do osoby, która od 2007 roku małymi kroczkami przemienia wizerunek ulicy Chłopskiej, bo zaczęło się to już dawno temu: pierwszych iglaków, które pojawiły się przy drodze, nie zasadził deweloper. Wszystko to jest dziełem pani Emilii Włoch, mieszkanki ulicy Śliwkowej. Zapytaliśmy skąd pomysł, skąd czas na to wszystko i chęć do inwestowania własnych pieniędzy, bo kto ma ogródek to wie, że sadzonki, nawozy itp. – nic samo nie przychodzi…  „Jestem na emeryturze, sama to wszystko robię; z własnych pieniędzy kupuję kwiatki, nawozy, środki ochrony roślin; węża do wody mi właśnie zięć dopiął nowego, bo tamten był za krótki. Zaczęłam najpierw od Śliwkowej w 2007 roku, gdy się tu wprowadziliśmy, a potem przy Chłopskiej: te świerki też ja posadziłam, róże, krzewy, te sosny tam dalej to ktoś inny, do tego srebrnego to ja… Sama sadzę, podlewam, z zamiłowania.”

SONY DSCJak mi powiedziała, uzgodniła z zarządcą osiedla, że zagospodaruje też drugą stronę ul. Chłopskiej – przynajmniej będzie gdzie przesadzać kwiatki, jeśli znajdą się na trasie planowanego chodnika. Co więcej, pani Emilia zaprosiła mnie do swojego małego przydomowego ogródka, niedaleko, za zakrętem. To, co zobaczyłam, bez wątpienia zachwyciłoby każdego. Widać włożone serce i niesamowitą pasję.

ogród p. EmiliiCóż, wielki ukłon w stronę pani Emilii. Tyle się ostatnio słyszy, że mieszkańcy osiedla są anonimowi, nie chcą się w nic angażować, wychylać poza swój „ogródek”, robić coś dla innych… a tu mamy prawdziwy kolorowy ogród, niczym nie ogrodzony, dla każdego, kto chce się na chwilę zatrzymać. Niektórzy pewnie zauważyli również, że pani Emilia pojawiła się na chwilę w smoleckiej superprodukcji czyli filmie promującym Smolec, który powstał pod patronatem i przy udziale naszego portalu. 

Edyta Niemczynowska – Frąckiewicz

 

 

 

 

10 komentarzy

 1. Rzeczywiście nie da się nie zauważyć. :) Ślicznie!
  Może za pośrednictwem portalu Smolce 24 można przekazać Pani Emilii kwiaty, które w naszych ogródkach już się rozrosły i wymagają przesadzenia. Ja na przykład mogę oddać irysy. :)

  • Proszę pisać kontakt@smolec24.pl, jak będzie coś do przekazania, będziemy się kontaktować z p. Emilią. Można też podejść do niej bezpośrednio, bo ostatnio jest tam dosyć często widoczna, ponieważ przenosi część kwiatów na drugą stronę

 2. A może są zainteresowani zrobieniem międzysąsiedzkiej giełdy roślin? W jeden sezon niektóre potrafią się tak porozrastać… a szkoda wyrzucać na kompost.

 3. Może z pomocą Smolec24 udałoby się zebrać grupę osób chętnych, które pomogłyby w przesadzeniu tych roślin przed planowanym remontem Chłopskiej i budową chodnika. W chwili, gdy wejdzie wykonawca, raczej nie będzie kierował się względami dla kwitnących kwiatów, a terminami i harmonogramem prac. Szkoda byłoby, żeby tyle pozytywnej energii Pani Emilii i jej pięknych roślin zostało zmarnowane. Skoro chodnik będzie tylko z jednej strony, a między jezdnią a parkingami przy Osiedlu Rodzinnym będzie jeszcze pas ziemi, może tam mogłyby zostać przesadzone te rośliny?

  • Wrzucimy post na nasz fb z prośbą o wpisy, może się znajdą chętni do wspólnej pracy :)

  • Jak najbardziej każde ręce do pracy przy przenoszeniu roślin są mile widziane. Na tą chwilę nikt się nie pojawił do pomocy, a prace już się rozpoczęły.

 4. Wielkie brawa dla Pani Emilii!

 5. rabatki do wycinki bedzie chodnik

 6. Moja mama- Wanda- prowadzi wymianę sadzonek z Panią Emilią:)
  Także co niektóre ozdabiają moj ogród za co serdecznie dziekuje
  Gdyby nie wysoka ciąża z chęcią bym pomogła ;)
  Pani Emilio cudowna praca ;)

 7. Po co prosic ludzi o pomoc przyjedzie koparka i sama je przesadzi na wysypisko

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *