Pages Navigation Menu
reklama

Smolec będzie gminą?!

Smolec będzie gminą?!
Tak, to prawda, to był niestety tylko primaaprilisowy żart. Dziś wykrzyknik w tytule zmieniamy na znak zapytania. Skoro mogli jednak w Prusicach przy dwukrotnie mniejszej liczbie ludności i, w naszej ocenie, znacznie mniejszym potencjalne ludzkim odzyskać prawa miejskie i stworzyć dynamicznie rozwijającą się miejscowość i gminę przyjazną mieszkańcom, to dlaczego my nie moglibyśmy zacząć myśleć w tym kierunku? Jesteśmy coraz więksi i mamy przez to coraz więcej potrzeb i problemów. Nie chodzi o to , by obrażać się na gminę Kąty Wrocławskie, tylko by w końcu zadbać o siebie samych. Czy znajdzie się lider w Smolcu, który wytyczy nowy kierunek???
Poniżej treść wczorajszego żartu:
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w czwartym kwartale 2016 r. Smolec ma otrzymać prawa miejskie i stać się samodzielną Gminą. W jej skład mają wejść okoliczne miejscowości: Mokronos Górny i Dolny, Jaszkotle, Pietrzykowice, Kębłowice oraz Krzeptów.
Kasa nowo powstałej gminy zostanie zasilona nie tylko podatkami z okolicznych miejscowości, ale także środkami z budżetu centralnego, możliwe będzie również aplikowanie o środki unijne na duże projekty infrastrukturalne. Dotarliśmy także do planów dynamicznej rozbudowy miejscowości, oprócz ratusza (powstanie w pobliżu ruin zamku), nowych dróg, chodników i ścieżek rowerowych, ma powstać dom kultury z multimedialną biblioteką oraz basen z gminnym ośrodkiem fitness. Być może niektórym wyda się ta informacja mało prawdopodobna, wystarczy spojrzeć jednak na nieodległy przykład Prusic pod Trzebnicą. Liczba ludności wynosi tutaj ok. 2500 osób., a co roku oddawana są nowoczesne obiektu służące mieszkańcom Gminy Prusice. Prawa miejskie Prusice odzyskały w 2000 r., a przed laty podobnie jak Smolec jeszcze w latach 70-tych były gminą.   Wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej, jak w błyskawicznym tempie rozkwitają Prusice, od kiedy są samodzielną gminą.
Prusicom daleko jednak do potencjału, jaki ma Smolec ze swą, na tle kraju bardzo młodą i szybko przyrastającą ludnością, z dużym odsetkiem dobrze wykształconych i sytuowanych mieszkańców. Powstanie gminy i samodzielny rozwój miejscowości zostaną bez wątpienia przyjęte z radością przez wszystkich mieszkańców Smolca i okolicy.
Siłownia gminna

Siłownia gminna

Siłownia gminna - sprzęt

Siłownia gminna – sprzęt

Boisko gminne

Boisko gminne

Boisko gminne - planowane otwarcie w 2016 roku

Boisko gminne – planowane otwarcie w 2016 roku

7 komentarzy

  1. Dziękujemy za primaaprilisowe poczucie humoru.

  2. Najwyższy czas !

    Pomimo żartu, warto na ten temat mówić.

  3. Ratusz miał stanąć na głównym smoleckim skrzyżowaniu, ale Biedronka była szybsza. Co teraz?!

    • Skoro Biedronka była szybsza, to przepadło – gminy nie będzie ;)

  4. haha Smolec gminia dobry zart

  5. Jak dla mnie ponury żart! bo dlaczego tak musi być tylko w żarcie a nie w rzeczywistości! z czego tu sie śmiać , z nas samych ze jesteśmy mieszkańcami jednej z najgorzej wyglądającej pod względem infrastruktury np. Drogowej miejscowości w okolicy, smutne .

  6. Mam nadzieje ,że SMOLEC stanie się MIASTEM!!!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *